PaperModels.pl

Pełna wersja: Robert Tirczakowski - potrzebna pomoc!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Koledzy - potrzebna pomoc !!
Poniżej odezwa Roberta ( za: http://www.pancerni.com.pl/ ).

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy mojej działalności. Zwracam się z prośbą o pomoc w zbiórce środków na zakup protezy nogi dla mnie  i w tym celu proszę Was o rozpowszechnienie tego apelu w Waszych lokalnych środowiskach. Poniżej załączam krótką notkę o mnie, o sytuacji, w jakiej się znalazłem oraz o mojej działalności w ramach Fundacji Historii Polskiej Broni Pancernej. Mam nadzieję, że zapisałem się dobrze w Waszej pamięci i mogę liczyć na Waszą aktywność w gromadzeniu środków na sfinansowanie protezy.
[Robert]

Robert Tirczakowski, Torunianin z wyboru.

Niemalże od początku zamieszkania w Toruniu włączył się w życie kulturalno –społeczne miasta, zostając członkiem, a później wiceprezesem Toruńskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji. Później współtworzył i został pierwszym prezesem Toruńskiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego. Równocześnie włączył się w ruch rekonstrukcji historycznej budując wraz z kolegą w 2006 roku replikę polskiego samochodu pancernego Wz 34,  z którym to przemierzał kraj po polach bitew września 1939 roku dla przypomnienia i upamiętnienia chwały oręża polskiego.  Za swoją działalność został w 2009 roku uhonorowany srebrnym krzyżem zasługi przez Prezydenta RP.

Rok 2010 w życiu Roberta  zdominowała praca przy filmie Jerzego Hoffmana pt: „1920 Bitwa Warszawska”, dla potrzeb którego zbudował dwie repliki czołgu Renault FT 17. Rok  ten  był również początkiem istnienia Fundacji Historii Polskiej Broni Pancernej, której Robert Tirczakowski  jest fundatorem i pozostaje  jej prezesem do dzisiaj. W 2011 zdiagnozowano u Roberta mięsaka zlokalizowanego w udzie i  jedynym ratunkiem okazała się amputacja nogi w stawie biodrowym, którą przeprowadzono w wrześniu 2011 roku. Pomimo zmagania się z chorobą i związaną z nią dysfunkcją ruchu,  Robert pozostaje  aktywny w swojej dotychczasowej działalności. W najbliższych planach ma  budowę repliki sam. panc. Austin-Putiłow  oraz tworzenie muzeum na kołach, którego celem będzie dotarcie do szkół w małych miejscowościach.

Robert jest  pasjonatem  historii, a także konstruktorem - amatorem, dlatego odnajduje sens swojego życia w pracy na rzecz Fundacji. Więcej informacji na temat aktywności i pasji Roberta można znaleźć na stronie < http://www.pancerni.com.pl/ > w poszczególnych zakładkach.

W celu umożliwienia  Mu dalszej efektywnej działalności  i w miarę sprawnego funkcjonowania w życiu codziennym  konieczny jest zakup protezy nogi.

Koszt tej protezy wynosi około 60 tyś złotych, co przekracza możliwości finansowe  Roberta.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie  zakupu protezy nogi dla Roberta.  Pieniądze można wpłacać na konto :
Fundacja „FENIKS” OPP  Kijaszewo 6
87-640 Czernikowo  KRS 0000235229
Nr konta 50 1680 1088 0000 3000 1318 5361
Z dopiskiem: Dla Roberta Tirczakowskiego


Drogie Koleżanki i Koledzy,
Dziś rano dotarła do mnie smutna wiadomość, że nasz Kolega Robert Tirczakowski po długiej i nierównej walce odszedł  wczoraj wieczorem na wieczną wartę.
Cześć Jego Pamięci!
Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy okazali wsparcie i chęć pomocy w tym trudnym dla Niego czasie.
Odszedł jeden pasjonat z naszego grona --R.I.P.