PaperModels.pl

Pełna wersja: IV Konkurs Pancerny - ORLIK!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam ponownie wszystkich sympatyków pojazdów gąsienicowych! Zapewne zapomnieliście już o naszym cyklicznie odbywającym się na papermodels.pl Pancernym Konkursie, ale mam dziś dla was miłą niespodziankę. PDT_Armataz_01_29

Wraz z dniem dzisiejszym rozpoczynamy czwartą edycję naszego konkursu! Tym razem patronat nad nim objęło wydawnictwo ORLIK, które jest jednocześnie fundatorem nagród dla pierwszej trójki naszej zabawy. Tym razem nie będą to jednak konkretne modele. Zgodnie z sugestią fundatora nagród, będą to bony na zakup modeli z wydawnictwa Orlik, które będziecie mogli wykorzystać w ich internetowym sklepie.  I tak:
za 1 miejsce - 100 PLN, 2-miejsce - 75 PLN, a trzecie miejsce - 50 PLN

Zasady konkursu nie ulegają większym zmianom, jedyną i najważniejszą jest ta, że w tej edycji kleimy pojazdy gąsienicowe z wydawnictwa "Orlik". Co prawda myślałem o rozszerzeniu rywalizacji o pojazdy kołowe, ale chciałbym zachować dotychczasową formę konkursu i zostać tylko i wyłącznie przy pojazdach gąsienicowych.
Konkurs będzie trwał równo rok czasu. Jak wspomniałem wcześniej, startujemy z dniem dzisiejszym - czyli 18.02.2012, a kończymy 18.02.2013. Nie będzie podziału na żadne kategorie (ani wiekowe, ani pod względem sposobu wykonania modelu), wszyscy kleimy do jednego wora. Jak ktoś uważa, że to niezbyt sprawiedliwe posunięcie, niech spojrzy na wyniki III-ej edycji naszego konkursu, gdzie model klejony w standardzie wygrał z tymi świetnie zwaloryzowanymi i malowanymi. Jeżeli ktoś będzie zagłębiał się w waloryzację, to musi ona być wykonana w oparciu o oryginalną wycinankę wydawnictwa "Orlik". Obowiązkowe jest prowadzenie relacji na forum. Zwycięzców wybierzemy w plebiscycie na forum, każdy będzie mógł podać swoje typy. Tytuł relacji konkursowej powinien być napisany zgodnie z następującym schematem, np. IV Konkurs Pancerny - ORLIK / JT-34. 

Jeśli będziecie mieli jakieś pytania to proszę pytać w tym wątku, odpowiem jak najszybciej na każde z nich. Mam cichą nadzieję, że ta edycja zrzeszy naprawdę sporo fanów broni pancernej i będzie jeszcze ciekawiej niż ostatnio. Pancerne pozdrowionka, czołgiem! :tankfront:
Rafale Twój powrót do czynnego uczestnictwa w życiu forumowym natychmiast poskutkował nową inicjatywą, a raczej wznowieniem starej  PDT_Armataz_01_34 Fajnie że znowu rusza konkurs pancerny, może wydatnie zmobilizuje pancerniaków do relacjonowania powstawania swoich modeli. Osobiście zamierzam podjąć wyzwanie i przystąpić do konkursu chociaż na razie nie posiadam żadnego modelu z wydawnictwa patronackiego. Rok czasu jaki jest na wykonanie przynajmniej jednego modelu to chyba wystarczający czas żeby coś skombinować i złożyć na gotowo. Rafał teraz powiedz mi czy Ty również zamierzasz brać udział w konkursie? Było by to ukoronowaniem powrotu syna marnotrawnego  :mil11:
(proszę nie brać tego dosłownie) na łono forumowe no i przykład dla młodzieży która zna konkursy tylko z archiwum.
Wracając do konkursu i mojej skromnej osoby to nie wiem jeszcze co będę kleił ale jak tylko zaopatrzę się w jakąś wycinankę to zaraz zakładam relację  PDT_Armataz_01_18  :tank:
Rozumiem że Mazur może być? Co prawda nie strzela,ale gąski ma.
No nareszcie jakiś odzew, już się bałem o strzał w piętę z tą nową/starą inicjatywą. PDT_Armataz_01_18
Fajnie Leoś, że skleisz coś w konkursie, w sumie na ciebie najbardziej liczyłem. PDT_Armataz_01_34 Sam też pomyślałem o sklejeniu czegoś, ale mam podobny problem co ty, wyprzedałem się z modeli i nic nie mam z Orlika. Najwyżej trzeba będzie zakupić. :mil11:
Pewnie że Mazur może być Andrzeju, zresztą sam o nim pomyślałem. PDT_Armataz_01_29
Skoro Mazur jest w porządku to i pewnie Komatsu? PDT_Armataz_01_25

Super, że konkurs powrócił! Teraz tylko znaleźć czas na dodatkową wycinankę na macie ....
Cytat:Skoro Mazur jest w porządku to i pewnie Komatsu?
Oczywiście, wszystko co ma gąsienice, a nawet pojazdy półgąsienicowe. :tank:
W takim razie ja też za jakiś czas coś rozgrzebię Tongue
Cytat:W takim razie ja też za jakiś czas coś rozgrzebię
Roland, ale to nie wystarczy rozgrzebać, trzeba ją jeszcze dociągnąć do końca! :mil11:
Bardzo cieszy mnie twa deklaracja. PDT_Armataz_01_34
Gdyby nie ten kontener  PDT_Armataz_01_22 (M 113) i ta 109-ka to może i ja bym był zadeklarowany do konkursu,a tak pozostaje mi trzymać kciuki za innych,no i oczywiście za Ciebie Kujot666-czas coś wykleić nawet małego  :tank:.
Skończysz tą 113-tkę, machniesz coś szybkiego w konkursie, a 109-ka zaczeka. I co ty na to? :twisted:
Kogo jak kogo, ale ciebie nie powinno zabraknąć w gronie czołgistów. :milgroup:

Cytat:...a tak pozostaje mi trzymać kciuki za innych,no i oczywiście za Ciebie Kujot666-czas coś wykleić nawet małego
No ja po półtorarocznej przerwie wziąłem się wreszcie za moją Kunę, od dwóch dni walczę ostro z gąskami. Ale może w międzyczasie skleję coś małego dla towarzystwa. PDT_Armataz_01_01
Może i ja przystąpię do tego zacnego konkursu PDT_Armataz_01_20 Przegrać w takim towarzystwie to tak jak wygrać  PDT_Armataz_01_11 Ważne, żeby do mety dobiec.  PDT_Armataz_01_01

Chwat od jakiegoś czasu siedzi na półeczce samotny - czas mu sprawić urodziwą pannę Magdę lub Pudelka do towarzystwa  :mil11:
Cholera, też bym się chętnie pokonkursował. Ale muszę poczekać na jakiś końkurs "kołowy" Smile
Tak czy inaczej, super pomysł z takimi końkursami!  :milbravo:
Tempo relacji przynajmniej będzie przyzwoite hehe
Jesli tylko czas pozwoli to ja również chętnie ulepie coś konkursowego w tak zacnym pancernym towarzystwie :mrgreen:  :mrgreen:
Boogie, znając twój przerób to machniesz ze dwa pełzacze w konkursie, gorąco zapraszam weterana tej konkurencji (na dodatek złotego medalistę). PDT_Armataz_01_22
No to dobra i ja wezmę udział pierwszy raz w życiu w jakimś konkursie, tylko poczekam na zamówienie :-)
Zgłaszam się do konkursu z T-12  PDT_Armataz_01_01
Dzisiaj oficjalnie ogłaszam przystąpienie do IV-tej edycji konkursu pancernego z modelem samobieżnej haubicy węgierskiej 40/43 M Zrinyi II wydanego przez wydawnictwo ORLIK.
No nareszcie, myślałem już, że zapomniałeś o swej obietnicy. PDT_Armataz_01_18 Fajny wybór tematu, powodzonka! PDT_Armataz_01_34