PaperModels.pl

Pełna wersja: Skany
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na jakim papierze drukować skany?? czy na zwykłym a potem podklejać ? PDT_Armataz_01_21
Broń Boże! na technicznym najlepiej cansona gramatura 180Wink
a taki blok techniczny ile ma mm 0,5? PDT_Armataz_01_03
Ok 0,2 mm.
czyli i tak i tak nie wybawię się od podklejania Smile
Przy drukowaniu skanu na papierze z bloku technicznego nic już nie robisz z wydrukowanymi częściami (nie dotyczy to elementów które trzeba podkleić na tekturę).
Uuuhuhuuu...a skąd Kolega ma skany? Smile
płytySmile
sie zaczyna:] skany skanami,ale jesli sam nie skanowales to polecam uzbroic sie w cierpliwosc. O wiele lepiej jest jednak kupic modele oryginalne - wiem z wlasnego doswiadczenia. Mniej to nerwow zjesz i wbrew pozorm mozna i mniej kasy wydac i miec porzadniejsze wydanie....

Poza tym modele skanowane i drukowane sa nieco mniejsze niz oryginaly sprawdzielm na wszystkich jakie mam w oryginale - nie mam pojecia czemu, nie znam sie na skanerach na tyle zeby to wyjasnic. Papier i jego grubosc tez przyczyniaja sie do calosci efektu. Nie zapominajmy o drukarce... (ja tam drukuje modele ktorych juz nie dostane, wydania juz wyczerpane przed 2000 xD, ale w erze wznowien i "odkurzen" moze jeszcze doczekam sie Do 18 d w pelnej walorce^^)

no tak ale gdy mam ochotę na MiG-21 z roku 1975 to nie zostaje nic innego niż skan;/
Odnośnie drukowania na zwykłym papierze, a później podklejania na brystol to wcale nie jest taki zły patent, trzeba tylko wiedzieć jak podklejać. Cienki papier ma bardziej przyjazną fakturę. Kolega do podklejania używa kleju... biurowego Tongue
A co do skanów to sprawa jest taka, że te pochodzące nawet z LOKu są byle jak wykonane, każdy arkusz ma inne rozdzielczości, przez co później wychodzą niespasowania w częściach. No i niestety przy wydruku model automatycznie ma zaburzoną skalę, aby uzyskać dokładną z wycinanką to trzeba się niestety trochę napocić.
Dlatego najlepiej kupić starego MMa i samemu sobie go skserować. Fakt, że stare wycinanki zaczynają się już nieźle cenić, ale zawsze można znaleźć coś za grosze i wbrew pozorom nie jest to takie trudne PDT_Armataz_01_01