PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Polikarpov I-16 typ10 WAK 1:50
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Po zaliczonym starożytnym bliskim wschodzie i prahistorii znalazłem w końcu czas aby dokończyć model, za który zabrałem się jeszcze we wrześniu. Jest to jeden z modeli wydanych przez WAK w serii mikrolotnictwo wraz z Łosiem i Bf 109. Co mogę powiedzieć o modelu. Posiada wiele uproszczeń, w które za bardzo nie ingerowałem, wyjątkiem jest osłona silnika, która nie dawała mi spać. Część czołowa była strasznie kanciasta i niszczyła podobieństwo do oryginału. Posmarowałem ją więc wikolem i sg, przeszlifowałem i pomalowałem. Myślę, ze tak jest o wiele lepiej. Wszelkie zabrudzenia wykonałem przy użyciu suchych pasteli (i kleju niestety Tongue). Jedyne co mi się nie podobało i o czym już pisałem w zapowiedzi najnowszego numeru WAK (na Konradusie) to brak osobnych oprofilowań przejścia kadłub-skrzydło. Tutaj one bezpośrednio łączą skrzydło z kadłubem, ale jak już wspomniałem, wyjaśnienie mojego problemu opisałem w tamtym wątku. Poza tym ceiszy mnie inicjatywa wydawania tych modeli bardzo mnie cieszy, a moje zastrzeżenia są także skutkiem przyzwyczajenia do projektów Pana Marka Pacyńskiego a wiadomo, każdy projektant ma swój styl i rozwiązania. Podsumowując da sie skleić, choć nie jestem specjalnie zadowolony z mojej pracy.

Koniec wykładu, tak to wygląda:
[Obrazek: th_i9.jpg] [Obrazek: th_i8.jpg] [Obrazek: th_i7.jpg] [Obrazek: th_i6.jpg]
[Obrazek: th_i5.jpg] [Obrazek: th_i4.jpg] [Obrazek: th_i3.jpg] [Obrazek: th_i2.jpg]
[Obrazek: th_i1.jpg]

pozdrawiam
Iszak to niezwykle sympatyczne latadełko jest! Twój egzemplarz wygląda przyjemnie biorąc pod uwagę jakie to maleństwo. Dobrze zrobiłeś szlifując i malując osłonę silnika. Strasznie żałuję, że mój Modelikowy Polikarpov został brutalnie skradziony, muszę kiedyś sięgnąć po ten samolot.

Pozdrawiam!
Maciek