PaperModels.pl

Pełna wersja: Macchi Mc.202 Folgore AH
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Tym razem tylko galeria - bez relacji. Po Mc. 205 miałem sobie na razie odpuścić sklejanie modeli z Kartonowego Arsenału, ale stwierdziłem, że dopóki pamiętam sporo z budowy Veltro, to mogę to wykorzystać przy budowie Folgore. Efekty widać poniżej. Model nie wyszedł mi tak, jakbym to sobie mógł życzyć, ale ogólnie jest lepiej niż w przypadku Veltro. Podobnie jak poprzednio, najwięcej problemów sprawiło oprofilowanie skrzydło-kadłub. Na jednym zdjęciu Mc.202 razem z Mc.205 - takie porównanie.

[Obrazek: th_IMG_1000.jpg][Obrazek: th_IMG_0977.jpg][Obrazek: th_IMG_0980.jpg][Obrazek: th_IMG_0992.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0990.jpg][Obrazek: th_IMG_0981.jpg][Obrazek: th_IMG_0991.jpg][Obrazek: th_IMG_0986.jpg]
[Obrazek: th_IMG_0998.jpg][Obrazek: th_IMG_0982.jpg][Obrazek: th_IMG_1001.jpg]
Cześć,

Zacny model i słuszne posuniecie z tą powiedzmy produkcją seryjną Macchi  Wink. W porównaniu z moim model Twój ma jakieś takie bardziej wyraziste barwy. Mój jest bardziej wyblakły. Nie wiem z czego to wynika, może lakier ?? Naciąg anteny to jest coś co może warto by poprawić, a tak poza tym to model pierwsza klasa.

Pozdrawiam
Mam i ja sklejone MC 202 z AH i robisz mi smaczek na Veltro, bo fajnie się oba prezentują.  PDT_Armataz_01_34
Zdjęcia przy świetle dziennym jednak lepiej by Ci oddały rzeczywistość.
Piękny samolocik  PDT_Armataz_01_34
Bardzo mi się podoba przejście skrzydło - kadłub
I w ogóle wszelkie krągłości ładnie wyszły.
Model jest polakierowany błyskiem czy półmatem? Bo jakiś taki miękki się wydaje  Wink
W tych samolotach nie podoba mi się jeno obrys skrzydła - jakiś taki niepasujący do pięknego kadłuba. Ale to oczywiście opinia bardzo subiektywna Smile
Pozdrawiam
(06-03-2012, 02:39)Lukee link napisał(a):Model jest polakierowany błyskiem czy półmatem? Bo jakiś taki miękki się wydaje  Wink

Model był lakierowany następująco: najpierw dwie warstwy nakładane pędzlem Humbrol Gloss Cote ( żeby pozbyć się śladów po użyciu SG ), potem jedna warstwa lakieru błyszczącego w sprayu "Crafts Spray" (dostępny w marketach budowlanych), i na koniec dwie warstwy lakieru matowego w sprayu tej samej firmy co błyszczący. Rzeczywiście model wygląda jakby był malowany półmatem. Mi to odpowiada.
A dodatkowo dorzucam zdjęcia zrobione przy świetle dziennym:

[Obrazek: th_IMG_1006.jpg][Obrazek: th_IMG_1008.jpg][Obrazek: th_IMG_1016.jpg]
[Obrazek: th_IMG_1014.jpg][Obrazek: th_IMG_1013.jpg][Obrazek: th_IMG_1010.jpg]