PaperModels.pl

Pełna wersja: Pytanie o Miga 15
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Zawsze chciałem ulepić Miga 15, bo to bardzo ładna maszyna. Zakupiłem egzemplarz tego samolotu z wydawnictwa Hobby Model 1/2009 MIG-15 Fagot w Polskich barwach. Pełen zapału usiadłem do pracy i ........................... trafia mnie. W tym modelu, który ma stopień trudności "2" wszystko trzeba robić na wyczucie, bo wiele rzeczy nie pasuje do siebie. Klejąc Poteza wydanego przez MM w latach 80 więcej rzeczy pasowało niż w tym Migu.
Moje pytanie brzmi: czy inne wydania tego samolotu z wydawnictwa Hobby Model wzorowane są na tym nieszczęsnym, opisywanym egzemplarzu ?

Pozdrawiam

Odpowiedź brzmi, TAK :milgroup:
Witam,
jest również w wydaniu austriackiej firmy "GELI" nawet w polskich barwach.Do kupienia przez niemiecki Ebay.
Są to modele kultowe na rynku niemieckim,i niestety bardzo drogie.Na temat sklejalności trudno mi coś powiedzieć-nie sklejałem.
Albo tutaj http://www.paperaircraftmodels.com.
A swoja droga model z firmy Hobby Model przy odrobinie inwencji jest sklejalny ale nie za tą cenę.
Pozdrawiam
  Mam to wydanie "piętnastki". Nawet się przymierzałem do sklejania. Jednakowoż po nauczce, jaką dostałem przy budowie LIM 5 - "Ostatni Lim" - odłożyłem tę wycinankę na czas nieokreślony. Chciałbym nadmienić, iż łączenie segmentów kadłuba Lim-a piątego przerobiłem z jednej wręgi z paskiem - na dwie wręgi. Bardzo dużo zresztą poprzerabiałem wewnętrznych części w tym modelu: między innymi - cały model podklejony jest brystolem.
  Wyszedł, jak wyszedł. Szału nie było, a co do pasowań i ogólnej koncepcji składania mam uczucia raczej mieszane.
  Piszę o "siedemnastce" (LIMI-e), albowiem jest to model najprawdopodobniej tego samego autora i występować mogą analogie.
 
YG-Model rowniez wydal "pietnastke", chyba w GPMie jest jeszcze na stanie. Niestety nie wiem, jaka jest jakosc opracowania, chociaz na plasko robi fajne wrazenie
Rafael, masz tego MiGa z YG Model? Jak jest wydrukowany? Laser czy klasycznie? Mam F35 od niech i.... załamka jeśli chodzi o wydruk.  PDT_Armataz_01_07
Srebrny na kredzie, wiec to raczej nie laser Big Grin Jest jeszcze wydany taki czerwony, ale tamtego nie mam...
A to możliwe, z tego co do tej pory miałem w rękach to te numery YG Model oznaczone "limited edition" są drukowane laserówkami. Dzięki za info.
Cześć.
Skleiłem ostatnio tego miga z Hobby Model. W  mojej ocenie jest to nie najgorszy model. W pamięci utkwiły mi tylko klapy, a tak to poszło ładnie.

Da sie z tych z hobby model wyczarować wdzięczny model, jednak trzeba się troszkę nakombinować
  Taaaa... - troszkę...
Witam
Dziękuję za odpowiedzi.
Model na pewno dokończę, tylko nie będzie to wykonanie które by mnie zadowalało ponieważ straciłem "serce" i zapał do tej wycinanki.
Co do błędów to rozumiem wszystko, ale asymetria części które powinny być symetryczne ?
Nie narzekam więcej i cytując znanego "spikera" radiowego  "alleluja i do przodu" - biorę się za sklejanie.

Pozdrawiam
Mig 15 to nie jedyny model Hobby Modelu z częściami gubiącymi symetrię. Trochę to dziwne, bo modele projektowane były komputerowo. Widać, że autor nie opanował najprostszych funkcji programu, którego użył do projektowania. Szkoda, bo tematy Hobby Model ma bardzo fajne, ale takie najbardziej elementarne babole dyskwalifikują w mojej opinii modele. Druga sprawa, to wręcz karykaturalny kształt nosa Miga 15. Ale to już kwestia gustu, czy chcemy mieć na półce Miga 15, czy wyrób migopodobny. A że na bezrybiu i rak ryba... ;-) 
A nie jest przypadkiem tak, że modele Hobby Model są projektowane ręcznie, a następnie ktoś to przerysowuje komputerowo? Tutaj można szukać przyczyn braku symetrii.