PaperModels.pl

Pełna wersja: Niemiecki torpedowiec SMS A-21
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć
Dość długo nic nie pokazywałem na forach modelarskich, chyba musiałem zrobić sobie małą przerwę od modelarskiego internetu;-) Dzisiaj nadejszła wiekopomna chwila i znów zaczynam pokazywać;-)
Tematem galerii jest niemiecki torpedowiec klasy A-1 z czasów pierwszej wojny światowej. A-1 i bliźniacze jednostki (w sumie 25) powstawały na krótko przed wybuchem wojny głównie w stoczni w Hamburgu. W chwili rozpoczęcia konfliktu były już jednostkami przestarzałymi. Rozwijały prędkość jedynie około 20 węzłów a ich uzbrojenie artyleryjskie składające się z jednego działa kalibru 50mm było niewystarczające do prowadzenia równorzędnej walki z francuskimi i angielskimi jednostkami podobnych klas. Z tego powodu okręty te były wykorzystywane do działań patrolowych oraz stawiania i trałowania min na wodach przybrzeżnych. Te, którym dane było przetrwać wojnę, trafiły głównie do belgijskiej marynarki wojennej, gdzie były używane do celów szkoleniowych jeszcze w drugiej połowie lat 20-stych.
Model zrobiłem na podstawie wycinanki JSC nr 256 w skali 1:250. Praktycznie wszystkie części powstały od podstaw. Model z JSC posłużył mi jedynie do ustalenia z grubsza kształtu kadłuba. Pomalowałem go nieco rozjaśnioną czarną farbą revella za pomocą aerografu. Woda na podstawce zrobiona z folii ameliniowej ;-) Dało się pomalować ;-)
Zapraszam do oglądania.
[Obrazek: th_duze.jpg][Obrazek: th_a-21.jpg][Obrazek: th_a-2116.jpg]
[Obrazek: th_a-2115.jpg][Obrazek: th_a-2114.jpg][Obrazek: th_a-2113.jpg]
[Obrazek: th_a-2112.jpg][Obrazek: th_a-2111.jpg][Obrazek: th_a-2110.jpg]
[Obrazek: th_a-219.jpg][Obrazek: th_a-218.jpg][Obrazek: th_a-217.jpg]
[Obrazek: th_a-216.jpg][Obrazek: th_a-215.jpg][Obrazek: th_a-214.jpg]
[Obrazek: th_a-213.jpg][Obrazek: th_a-212.jpg]
Bardzo fajnie wyszedł. Wodę na podstawce sam robiłeś, czy zakupiłeś coś gotowego?
Pozdrawiam!
Fajny modelik!
Następnym razem może relacja co? Smile

Pestor- doczytaj, a nie tylko obrazki oglądasz. Piotrek napisał z czego jest zrobiona woda.

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Fajny okręcik :wink:, a robiłeś go w skali "oryginalnej JSC", czyli 1:250, czy powiększałeś do 1:200?
Aaa no fakt... :lol:
Relacji nie umiem prowadzić, jestem zbyt niekonsekwentny w robieniu dokumentacji;-)
Skala tak jak w wycinance, 1:250.
Ale fajny okręcik! Gratuluję!!
W pierwszym momencie miałem nadzieję, że to nowe, Twoje opracowanie, a potem doczytałem tekst...
Dużo wycisnąłeś z tego modelu!
Fajny,, prawie jak okręt Kapitana Nemo :-)
Witam,
Też mi się podoba Smile
A może by tak wydać ten modelik? Pfalza świetnie się kleiło...
Pozdrawiam