PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Rotunda svatého Martina v Praze (Ondřej Hejl)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kolejna rotunda - tym razem usytuowana na praskim Wyszehradzie. Model nieco bardziej skomplikowany od rotundy św. Krzyża jednak po raz kolejny sklejał się wyśmienicie.
Trzy uwagi konstrukcyjne:
  • chyba wszystkie modele Ondreja Hejla zaprojektowane są z użyciem ogromnej ilości "listków", co moim zdaniem jest dosyć uciążliwe. Ja usuwam wszystkie te listki i wklejam gdzie się da wręgi ułatwiające zachowanie kształtów
  • należy zachować "pozor" przy sklejaniu drzwi - składają się z pięciu warstw papieru, które należy dodatkowo podkleić brystolem - nie jest to oznaczone za pomocą jakiegoś znacznika - tylko w instrukcji (po czesku). Ja się pośpieszyłem - bo kto by czytał instrukcję przy takim prostym modelu  :mil11: - i musiałem rozklejać całe drzwi
  • schody należy podkleić czterokrotnie na brystol (a nie dwukrotnie jak sugeruje wycinanka)


[Obrazek: 4e4a4ad8896af8d1m.jpg] [Obrazek: 1224223ce553ec2bm.jpg] [Obrazek: 29f53f51c796215em.jpg] [Obrazek: 61532eebeba34de7m.jpg] [Obrazek: 676e88bf288502f3m.jpg]
[Obrazek: 93dbddd643f9263am.jpg]
Urokliwe są te rotundy, sam mam jedną na swoim koncie, bardzo fajnie można zrobić do nich podstawki, ja zrobiłem podstawkę z gipsuSmile
Bardzo mi się podobają opracowania tego PanaSmile