PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] A6M2 Zero - Kartonowa kolekcja (na podstawce, bez podwozia)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Bardzo ładnie wykonany model, choć zdjęcia trochę za ciemne i nie bardzo jest w stanie dostrzec szczegółów.
Mogłeś także pokusić się o wykonanie efektu obracającego się śmigła i wrzucić jakiegoś gościa do kokpitu, a całość byłaby jeszcze bardziej atrakcyjna  Smile
za model gratulacje  :milbravo:
:milbravo: POZDRAWIAM
:milbravo: fajny pomysł z tą podstawką, fajnie zrobiony model. :-) Choć zdjęcia lepiej by to oddały, gdyby były jaśniejsze.
Dzięki za pozytywny odbiór. Wstawiłem teraz nieco rozjaśnione zdjęcia.
[Obrazek: th_DSC07131.jpg] [Obrazek: th_DSC07132.jpg] [Obrazek: th_DSC07133.jpg] [Obrazek: th_DSC07134.jpg][Obrazek: th_DSC07143.jpg]

[Obrazek: th_DSC07136.jpg] [Obrazek: th_DSC07137.jpg] [Obrazek: th_DSC07139.jpg] [Obrazek: th_DSC07140.jpg] [Obrazek: th_DSC07141.jpg]

[Obrazek: th_DSC07144.jpg] [Obrazek: th_DSC07145.jpg] [Obrazek: th_DSC07146.jpg] [Obrazek: th_DSC07147.jpg] [Obrazek: th_DSC07149.jpg]
Model OK lecz podstawka, wg mnie - dramat...
Zgadzam się z przedmówcą. Podstawka zbyt "ciężka", można powiedzieć, że przytłacza model. A sam model bardzo ładny.
pozdrawiam
Marcin
Jeśli preferujesz drewno to ja bym coś takiego proponował: http://images.monstermarketplace.com/han...00x300.jpg

Osobiście gdybym robił podstawkę, to wyciąłbym to z pleksy - w ten deseń http://www.1999.co.jp/eng/image/10111447a3/20/3
lub z dodatkiem wygiętej blachy http://www.modelairplanefactory.com/inde...ts_id=1377

Samo Zero jest ładnie wykonane  PDT_Armataz_01_01
... i znów brakuje pilota Wink
Fajne "Zero" - miło mi się wspomina bo sklejałem go jako pierwszy model po powrocie z niebytu modelarskiego. Pomysł na prezentację modelu super, ale ja jednak bym się czepił pewnych drobiazgów. Moim skromnym zdaniem mogłeś być konsekwentny w sposobie ustawiania modelu na stojaku. Samolot ma wychylony ster wysokości w dół czyli samolot powinien się wznosić a tu widać nos w glebę. I z lotkami analogiczna sytuacja - wychylenie na przechył na prawo a samolot lekko w lewo. Tak się tylko czepiam - zboczenie samolociarza ;P. Pozdrawiam i sukcesów życzę Smile
Model Fajny, Gratulacje
  PDT_Armataz_01_34
A co do podstawki to się nie wypowiadam, rzecz gustu.
Cytat:Samolot ma wychylony ster wysokości w dół czyli samolot powinien się wznosić a tu widać nos w glebę. I z lotkami analogiczna sytuacja - wychylenie na przechył na prawo a samolot lekko w lewo.

Masz w 50% rację. Lotki rzeczywiście są wychylone odwrotnie. (Względnie ster kierunku powinien być w drugą stronę.) Zauważyłem to kiedy lotki i ster były już przyklejone. Ale co tam, powiedzmy, że to jakiś niestandardowy manewr. Za to ster wysokości jest wychylony poprawnie, do nurkowania. Kiedy ster wysokości wychyla się w dół, profil nadaje usterzeniu większą siłę nośną, przez co ogon idzie w górę, ale jednocześnie dziób idzie w dół, i cały samolot nurkuje.

Cytat:sklejałem go jako pierwszy model po powrocie z niebytu modelarskiego

Pamiętam, jak go sklejałeś. I nie powiem, wyszedł ci wtedy na tyle ładnie, że sam postanowiłem skleić ten właśnie model.
Tak oczywiście, zwracam honor - na starość mi się już we łbie miesza.
Cytat:... i znów brakuje pilota Wink

W kabinie jest obecny duch kapitana Yukio Seki. Nie mam śmiałości wstawiać tam jakiejś marnie wyglądającej kukiełki. Ładnych figurek w skali robić nie umiem :neutral:. Dobry model człowieka jest trudniejszy do wykonania niż samolot.
[Obrazek: th_DSC07170.jpg] [Obrazek: th_DSC07168.jpg] [Obrazek: th_DSC07166.jpg]
Jeżeli już upierasz się na podstawkę, to sugeruję coś "subtelnego" co nie będzie przygniatało modelu. Może jakiś ażurek, jakaś pleksi, nie wiem... "undertow" coś tam wskazywał w linkach...
A może nie warto się zastanawiać nad tym ? jeżeli Tobie się podoba to najważniejsze.