PaperModels.pl

Pełna wersja: Działo szturmowe 380 mm.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!  :tankfront:
Prezentuję poniżej samobieżne działo szturmowe 38 cm na podwoziu PzKpfw VI tj. "Sturmtiger". Model  z wydawnictwa Rewelacje Kartonowe (3/98), Tadeusza Czerkawego. W modelu wykonałem ruchomy moździerz rakietowy Raketenwerfer 61 wychylany na lewo, prawo po 10 stopni, a także od 0 stopni do 85 w górę. Ma on otwierany na zawiasach przedział silnikowy, tylny właz ewakuacyjny i właz załadunkowy, a także ściąganą pokrywę załadunku amunicji i "zapełniony" przedział silnikowy. Dodany został także zimmerit. W tym tygodniu pewnie jeszcze dorobię kilka drobiazgów na zewnątrz modelu, ale z mojego braku obecności tutaj wrzucam zdjęcia tego, co już udało mi się stworzyć:



[Obrazek: 1]
[Obrazek: 2]
[Obrazek: 3]
[Obrazek: 4]
[Obrazek: 5]
[Obrazek: 6]
[Obrazek: 7]
[Obrazek: 8]
[Obrazek: 9]
[Obrazek: 10]
[Obrazek: 11]
[Obrazek: 13]
[Obrazek: 15]
:tank:
ładne wykonanie tego leciwego modelu. Sporo wyciągnąłeś z prostego opracowania. Podziwiam osoby którym chce się kleić stare modele mając do sydspozycji nowe dobrze zdetalizowane opracowania (WAK, Answer).
Fajnie wyglądają te pogięte błotniki. :-)
Nie znam się na pancerce więc okiem "laika" patrząc nie pasują mi te gąski do reszty... Przy całości są strasznie... kartonowe.
Masz racje, że nie pasują.. Gąski są wykonane dopiero z jednej strony i nie malowane, nie retuszowane, jutro czeka mnie druga strona i pewnie brudzenie tego... ale faktycznie - olałem sprawę gąsienic i trochę kół bo odeszły mi siły przy tych wszystkich elementach podwozia.. Nawet nie docinałem dziur (zawsze tracę chęć przy zawieszeniach). Resztę starałem się odwzorować należycie Wink