PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] F-16C wyd. Haliński (1:33)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Okładka:
[Obrazek: P1010185aa.jpg]

Parę słów:
Wycinankę dostałem w prezencie jakieś 6-7 lat temu. Dopiero w tym roku doczekała się sklejenia.
Ten F-16C zapoczątkował mój powrót do kartonówek po ładnych kilku latach przerwy.
Skleja się go bardzo przyjemnie i bez problemów. Jedynie w końcówce statecznika pionowego brakuje kawałka elementu (autor chyba przez przypadek o tym elemencie zapomniał) ale nie jest to jakiś ogromny problem, bo w łatwy sposób można ten element dorobić samemu.
Kabina jest bardzo uproszczona, w internecie jest kilka relacji z ukazanym "tuningiem" tego samolotu - jednak ja zechciałem go wykonać w pełnym standardzie.
Wiem, że to pewien minus ale ... samolot jest bez podwozia, ponieważ lubię jak są "w locie".

Krótka relacja z montażu:
[Obrazek: th_P1000901aa.jpg][Obrazek: th_P1000910aa.jpg][Obrazek: th_P1000906aa.jpg][Obrazek: th_P1000907aa.jpg]

Zdjęcia:
[Obrazek: P1010165aa.jpg]
[Obrazek: P1010167aa.jpg]
[Obrazek: P1010166aa.jpg]
[Obrazek: P1010176aa.jpg]
[Obrazek: P1010178aa.jpg]
[Obrazek: P1010169aa.jpg]
[Obrazek: P1010171aa.jpg]
[Obrazek: P1010170aa.jpg]
[Obrazek: P1010177aa.jpg]

...a tutaj małe porównanie z moim drugim F-16C z wyd. Mały Modelarz ... Model sklejony w 2003-2004 roku i jest małym koszmarkiem w porównaniu z ówczesnym F-16C od Hala. Na tamte czasy posiadałem dużo mniej umiejętności niż w dzisiaj ;-)
[Obrazek: P1010162aa.jpg]
Faktycznie, na ostatnim zdjęciu widać postęp, jaki się dokonał w Twoich możliwościach modelarskich Smile Model prezentuje się bardzo fajnie. O wiele ładniejsza linia samolotu, kiedy sklejony "w locie". A co do Małego Modelarza, to mam najnowsze wydanie f-16 i ta wycinanka prezentuje się bardzo ładnie. Powodzenia przy następnych zmaganiach modelarskich !!
Eeeee tam Ja różnicy nie widzę  PDT_Armataz_01_28 Fajnusi. Ja mam cały czas zastój a teraz chyba znowu będzie dłuuuuuuuuuuuga przerwa w klejeniu. Chyba życie przykręciło mi trochę tempa. Ale zaznaczam że modeli nie zostawie. Wprawdzie ostatnio trochę plastiku ruszam lotniczego... nie zmienia to faktu, że kręci mnie współczesne lotnictwo ale się go boję. Kleiłem miga-24 f-16(wyszła dużo gorzej ). Dodatkowo po porażce z su-27 przystopowałem z odrzutowcami