PaperModels.pl

Pełna wersja: SAN GIORGIO Modelik 1:200
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich forumowiczów!!!
Żeby nie było pusto na moim koncie zdecydowałem się na zamieszczenie mojej pierwszej galerii. Modelem tym jest krążownik szkolny włoskiej Supermarine ,,SAN GIORGIO'' w malowaniu pustynia Sahara (obrona Tobruku w 1940r.), wykonany przeze mnie gdzieś w 2011roku. Chciałem go pokazać ze względu na dobre wykonanie przez firmę Modelik, moją mniejszą ilość występujących wad w sklejaniu tego fajnego modelu (porównując go do niektórych waszych ,,cacek'') oraz chyba brak tego okrętu w galerii lub relacji na forum-a przynajmniej na niego nie natrafiłem. Bez podposzycia-na surowo, relingi wycinane laserowo, retusz taki sobie, lufy wykonane we własnym zakresie, olinowanie niestety z nici włosowych  :oops: - dopiero niedawno odkryłem efektowne elastyczne nici w sklepie HOBBY MODEL. Mogłem jeszcze pokusić się o wykonanie worków z piaskiem jako element ochronny do stanowisk 13,2mmm na pokładzie głównym przed nalotami samolotów brytyjskich, ale zabrakło mi doświadczenia i chyba samozaparcia.  PDT_Armataz_01_07 Zdjęcia też chyba takie sobie choć starałem się ile mogłem, następnym razem nabiorę może lepszej wprawy. Uwagi  mile widziane oby przy następnej relacji uniknąć błędów a także czerpać frajdę z dalszych prac stoczniowych.
Pozdrawiam, Jakub.
[Obrazek: squ4.th.jpg]
[Obrazek: 24r0.th.jpg]
[Obrazek: astm.th.jpg]
[Obrazek: ooe2.th.jpg]
[Obrazek: qcrl.th.jpg]
[Obrazek: 0qe1.th.jpg]
[Obrazek: dbd5.th.jpg]
[Obrazek: 6b3t.th.jpg]
[Obrazek: jdfe.th.jpg]
[Obrazek: utdr.th.jpg]
[Obrazek: 97ei.th.jpg]
[Obrazek: wr8q.th.jpg]
O włoszczyzna!
Rzeczywiście ukończony San Giorgio to biały kruk. Nie wiem co modelarzom w nim nie pasuje, że go nie sklejają. Jak to samo co mnie to się nie dziwię. :Smile
Tobie się udało z dobrym skutkiem. Gratuluję.
Mógłbyś napisać coś więcej o tych elastycznych niciach z Hobby Model? Jakiś link?  :wink:

A sam model ładny i rzadko spotykany :milbravo:

Pozdrawiam
Bardzo fajny model; mogłeś go trochę bardziej "uplastycznić " wycinając otwory w kratownicach - nic trudnego a podniosłoby znacznei efekt wizulany, no i może trapy.
Ale i tak modle prezentuej się super.
Fajny nieskomlikowany model na początek, można go chyba każdemu polecić zamiast japońsko niemieckich trudnych pływaków :-)
Pzdr
Cordel - sorry, te nici elastyczne zakupiłem w GPM  PDT_Armataz_01_04 link: http://sklep.gpm.pl/akcesoria/lancuchy-n...czna-200-m. Cena 12zł, 200mb, biała, malowanie bez problemu, jest rozciągliwa, także nie powstają zwisy po jednej stronie rei.