PaperModels.pl

Pełna wersja: Modele kartonowe teraźniejsze vs. starsze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam pytanie które mnie zastanawia...
Przeglądając allegro i różne modele nachodzi mi na myśl pytanie czy modele np. z 1980r jest ciężej złożyć od modeli np. z 2012r?
Chodzi mi dokładniej o to czy nowsze modele są pod względem spasowania elementów bardziej dopracowane?
To, że jakością koloru się różnią to widać ale jak jest z spasowaniem bądź z instrukcjami?
Jestem początkujący i nie chciał bym trafić na model w którym dużo rzeczy nie będzie współgrało, ponieważ raz, że bym miał problemy a dwa, że mógłbym się troszkę zrazić Wink

Pozdrawiam Paweł
To raczej temat- rzeka. Starsze modele były bardziej uproszczone (uproszczona bryła i detale), dzięki czemu klei się je ogólnie prościej (modele z lat 80. to głównie Mały Modelarz); ale np. bywa, że odręczne rysunki montażowe w instrukcji nie były zbyt przejrzyste. Spasowanie elementów zależy od modelu. Dziś tak samo jak kiedyś można zaprojektować model dobrze jak i źle. Najlepiej znaleźć relacje z klejenia modelu, to pomoże w wyborze jak i późniejszym wykonaniu.
Jeśli nie chcesz mieć problemów z klejeniem, to odpuść sobie stare modele, głównie ze względu na papier, który ma skłonności do załamywania się. Poszperaj w modelach Pana Pawła Mistewicza bądź Pana Jana Kołodzieja. Obaj projektanci robią modele raczej proste - czyli nie mają po 10 000 części, ale mimo to wiernie oddają ogólną bryłę oryginału. Jeśli idzie o spasowanie, to każdy chyba przyzna, że raczej nie ma problemów. Modele autorstwa Pana Jana znajdziesz w wydawnictwie Modelik, natomiast Pan Paweł kiedyś projektował dla Małego Modelarza, teraz ma własne wydawnictwo - Kartonowa Kolekcja.