PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Powitać

Fokker E.V to mój ulubiony samolot, nie mogłem więc odpuścić sobie sklejenia tego modelu. Docelowo miała to być maszyna Stefana Steca, jednak skopałem bok kadłuba i trzeba było zmienić plany. Chciałem się trzymać standardu, ale jak zwykle nie wyszło w 100%. Dołożyłem kilka drucików w kabinie, lufy firmy Master, opony z oringów, śmigło strugane z drewna. Tak więc po nieco ponad miesiącu klejenia mam w kolekcji kolejnego Fokkera. I nie powiedziałem jeszcze w tym temacie ostatniego słowa;-)
Zapraszam do oglądania.

[Obrazek: th_fokkerEV2_zps7d7d227b.jpg] [Obrazek: th_fokkerEV3_zps3affc471.jpg]

[Obrazek: th_fokkerEV5_zps123c93ac.jpg] [Obrazek: th_fokkerEV6_zpsebd9b0bc.jpg] [Obrazek: th_fokkerEV16_zpsb0491507.jpg]

[Obrazek: th_fokkerEV18_zps67236307.jpg] [Obrazek: th_fokkerEV17_zpsd44dc5d8.jpg] [Obrazek: th_fokkerEV7_zpse3d72d03.jpg]

[Obrazek: th_fokkerEV10_zps9c3ebbf5.jpg] [Obrazek: th_fokkerEV9_zps1dc28cbe.jpg][Obrazek: th_fokkerEV11_zpsdcef3ca7.jpg]

[Obrazek: th_fokkerEV13_zpsc0677fcc.jpg] [Obrazek: th_fokkerEV14_zps683ed0ce.jpg] [Obrazek: th_fokkerEV15_zpsdae989dc.jpg]

[Obrazek: th_fokkerEV22_zps8873ef32.jpg] [Obrazek: th_fokkerEV19_zps5e8b5603.jpg] [Obrazek: th_fokkerEV23_zps30429d63.jpg]

---edit---
Kilka lepszych zdjęć:

[Obrazek: th_fokker2.jpg] [Obrazek: th_fokker3.jpg] [Obrazek: th_fokker4.jpg]

[Obrazek: th_fokker5.jpg] [Obrazek: th_fokker6.jpg] [Obrazek: th_fokker7.jpg]

[Obrazek: th_fokker8.jpg] [Obrazek: th_fokker9.jpg] [Obrazek: th_fokker10.jpg]

[Obrazek: th_fokker11.jpg] [Obrazek: th_fokker12.jpg] [Obrazek: th_fokker13.jpg]

[Obrazek: th_fokker14.jpg] [Obrazek: th_fokker15.jpg] [Obrazek: th_fokker16.jpg]

[Obrazek: th_fokker17.jpg] [Obrazek: th_fokker18.jpg] [Obrazek: th_fokker19.jpg]

[Obrazek: th_fokker20.jpg] [Obrazek: th_fokker21.jpg]


Pogratulować, bardzo ładny modelik :milbravo: :milbravo:
Gratulacje pięknie wykonana ,, brzytwa ".Tak na szybko, Piotrze lufy są malowane czy potraktowane oksydą do metalu ?
Cudowny <3
Cudeńko  PDT_Armataz_01_21  PDT_Armataz_01_28 Gratuluję  :milbravo:
Paweł, lufy malowane czarnym revellem za pomocą aerografu. Pędzlem strasznie ciężko pomalować lufę od środka.
Piękny model.Gratulacje!
Te stare maszyny mają w sobie jakiś magnetyczny urok... Idea Smile
Racja Mariusz, zwłaszcza te w polskim malowaniu. A jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że po I wojnie światowej mieliśmy u siebie mieszaninę samolotów z całej europy. Ja mam taką cichą nadzieję, że Paweł Mistewicz wyda Fokkera D VII w polskich barwach, model ma gotowy, tylko przemalować ;-)
Piotrze mnie bardziej chodziło o płyn do oksydowania metalu, moczy sie detal w takim ustrojstwie przez pewien czas a płyn w reakcji z metalem powoduje utlenianie  ( bądź coś zbliżonego ) się tego ostatniego i stąd piękny kolorek bez nanoszenia żadnej warstwy farby.
A oksyda będzie działać na metalach kolorowych? Coś mi się wydaje, że zadziała tylko w przypadku stali.
Działa i to pięknie niejaki Wojtek Fajga to kiedyś zastosował do cztery ósemki, efekt piorunujący. Tylko przy zakupie specyfiku trzeba szukać specyfiku do metali kolorowych.
Dobrze wiedzieć, może następnym razem wypróbuję.
Gratuluje modelu tygodnia !!! Big Grin To było pewne że Twój model otrzyma to miano  PDT_Armataz_01_22
Pozdrawiam.
ŚLICZNY.
Najbardziej podoba mi się wykonanie śmigła i karabinów ...
Co do czernienia, Wojtek robił kiedyś oksydę z tego co pamiętam z kilku odczynników mieszanych razem. Na portalu aukcyjnym można kupić preparat Unicol do czernienia stali, żeliwa, staliwa, miedzi, mosiądzu, brązu, brązalu, miedzioniklu,cyny,
ołowiu, cynku i innych metali... na zimno. Stosuje go czasem do czernienia fototrawionych tablic przyrządów, karabinów toczonych, daje znacznie lepszą cieńszą i trwałą czarną powierzchnię od farb.
Gratuluję modelu tygodnia. Vincent a mogę prosić namiary na producenta tej oksydy.
Dzięki już zamówione
Przepiękny model. Podziwiam precyzję wykonania.
:milbravo: :milbravo: :milbravo:

W pełni zasłużony model tygodnia.  :milbravo: