PaperModels.pl

Pełna wersja: Nietypowe skale
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Może to nie jest najlepsze miejsce na zadawanie tego pytania, ale poniekąd się ono wiąże z modelami kartonowymi.
Mam w planach zrobienie kilku dioram i szukałem materiałów do nich i niestety jest strasznie kiepsko. To znaczy - są materiały do popularnych skal, ale np. 1:25 już taka nie jest. Chciałem zrobić dioramę Sd. Kfz. 7 z Flakiem i kilkoma żołnierzami w tej skali. Ciągnik mam sklejony, armatę składam, ale jak szukałem żołnierzy to niestety nic nie ma. Najbliżej jest skala 1:35, ale to jest niestety dużo za mało. Wzrost 180 w tej skali to jakieś 5,14 cm, więc po przemnożeniu przez 25 wychodzi 130 cm. Niestety ale to nie przejdzie Sad Znalazłem pojedynczych żołnierzy chyba z Tamiyi, ale to są ceny 60 zł za figurkę. To też odpada Sad Więc co robić? Szukałem zabawkowych żołnierzy (wiem, że potrzebuję rozmiar ok. 7cm), ale też nic nie znalazłem.
Druga sprawa to dwa kolejne pomysły na dioramy. Modele już plastikowe, ale otoczenie może być papierowe.
1) Współczesna, amerykańska baza lotnicza w skali 1:72. Modele mam, figurki mam, ale brakuje mi elementów typowych dla takiej bazy: hangarów, wieży kontrolnej, baraków. Znalazłem w ofercie GPMu hangar w tej skali, ale niestety tylko II-go wojenny. Współczesny hangar i wieżę znalazłem na stronie jakiejś stronie japońskiego sprzedawcy, ale niestety znowu - skala 1:144. Nie ma nigdzie dostępnych żadnych modeli z elementami współczesnych baz lotniczych?
2) Wojna iracka/afgańska w skali 1:48. Wiem, dość dziwna skala, ale chciałem pomieszać wojska pancerne z lotniczymi (helikopterami - Apache i Chinook). I znowu - modele lotnicze są, ale pancernych ani figurek nie ma (tutaj chodziłoby mi o modele plastikowe, stąd pytanie niekoniecznie podchodzące pod tematykę tego forum, ale spytać nie zaszkodzi). Otoczenia nie chciałem robić za dużo - myślałem o jakichś klimatach pustynnych (zburzone budynki, może namioty, coś tego typu), ale też nie udało mi się nic sensownego znaleźć.
Czy na całym, globalnym (i wcale niemałym) rynku modelarskim nie ma takich modeli o jakich piszę? Czy to są aż takie niszowe produkty? A może akurat to jest luka na rynku, którą można by było zapełnić.

PS Jeśli piszę w złym dziale to proszę o przeniesienie.
Sprawdz w  GPM Pan Grzegorz .Oferuje  wycięte laserem w podziałce 1 : 50  i 1: 144 hangary i wierze kontroli lotów na mini dioramę  jak na początek może się przydać. 
W GPMie patrzyłem i znalazłem, ale hangar wojskowy jest jedynie stary (z II w. św.) a z współczesnych jest hangar sportowy, schron lotniczy oraz wieża sportowa. A wojskowego hangaru i wieży nie ma Sad
Szkoda że nie zadowoliła  Cię ta skromna oferta.Pozdrawiam .
W sprawie figurek do 1. 25 napisz do Piterpanzera.
http://shop.1-25saf.com/
Pisałem, jest teraz na wakacjach Smile Ale napiszę znowu jak wróci.