PaperModels.pl

Pełna wersja: Pytanie o wygniecenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Emocje po Air Show opadły. No to do roboty. Pytanie z zakresu techniki. Czy robił może ktoś już różnego rodzaju wygniecenia, wytłoczenia tj. imitacje wytłoczeń na pokryciu samoloty, czołgu itp??? Da radę takie coś zrobić bez uszkodzenia modelu???
Chodzi mi o takie coś:
[Obrazek: th_wgniecenia_zps42adbecb.jpg].
Dzięki za odpowiedzi. Jak już ktoś o tym pisał, z góry przepraszam za dupla, a admina proszę o deletowanie wpisu.
Skłaniam się z sugestią zastosowania BCG klej uplastyczni papier a po wyschnięciu powierzchnia stanie się sztywna. Wyciąłbym szablon profilu zewnętrznego krzywizny a wewnątrz czymś wypukłym wyoblił bym delikatnie. Można też spróbować na odwrót ukształtować i utrwalić na BCG. Tak czy siak bez testów się nie obejdzie. PDT_Armataz_01_29
Rozumiem, że ma zrobić coś na kształt negatywu??? Położyć element posmarowany BCG i wyoblać?
Trzeba pomiziać końcówką pędzla na czymś miękkim, na przykład stara gumka do ścierania ołówka, albo lepiej- stara podkładka pod myszkę. BCG fucktycznie pomoże. Pozdro.
Witam,
Ja też doradzę mizianie... Kopułki czy zaoblenia w swoich modelach wykonywałem wygniatając pomoczony element BCG na gumce do ołówka. Tylko trzeba to robić długo i pomału zwiększać siłę nacisku bo można zniszczyć...
Przykład:
[Obrazek: jktg.jpg]

Kopułkę wykonałem wciskając element w miękką podkładkę...
Pozdrawiam