PaperModels.pl

Pełna wersja: Sd Kfz 7 Katonowy Arsenał 1996
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie!

Pragnę dzisiaj pochwalić się moim powrotem do modelarstwa kartonowego po 10 latach, czyli pierwszym modelem kartonowym od tego czasu. Jest to model Sd. Kfza 7-ki od Hala, z roku 96. Druk na papierze kredzie. Kleiło się go dość dobrze i jak na pierwszy model po takim długim czasie muszę przyznać, że jestem zadowolony z rezultatów. Oczywiście mogło być lepiej, ale i tak jest wystarczająco dobrze.

Najpierw kilka słów opisu:

Model kleiłem ponad rok czasu. Jest on dość pracochłonny, zwłaszcza podwozie - sklejenie kół i gąsienic to jest robota długa, żmudna, monotonna i czasochłonna. Ale jak już się to przebrnie to później jest tylko lepiej.

Wykonanie jest w standardzie, ale pozwoliłem sobie wykonać kilka modyfikacji:
- atrapa chłodnicy oraz siatka na chłodnicy
- wydech z drutu
- lina do wyciągarki (tutaj wyszła mi bardzo gruba, ale nie miałem cieńszej)
- plandeka z tkaniny
- kierownica z drutu
- bieżnik kół przednich

Model nie był malowany poza retuszem stron niezadrukowanych i krawędzi oraz następującymi elementami:
- koła przednie malowane w całości na czarno
- gąsienice malowane w całości oprócz szarych elementów jezdnych
- elementy z drutu oraz dorabiane były malowane w zależności od potrzeb na odpowiednie kolory: rdzawy, żółty, metalizer.

Do modelu dorobiłem własnoręcznie zestaw ręcznych narzędzi oraz kanister i przyznam, że z tego zestawu jestem bardzo zadowolony. Najbardziej mi się podoba młotek oraz wiadro.

Jak mówiłem był to pierwszy model po przerwie więc nie dało się ustrzec błędów, jakbym prowadził relację to mógłbym je po kolei opisywać, ale tutaj nie będę. Niemniej z efektu jestem zadowolony.

A teraz to co najważniejsze, czyli zdjęcia:
[Obrazek: z24j.th.jpg][Obrazek: 0jeu.th.jpg][Obrazek: ymxj.th.jpg][Obrazek: ii44.th.jpg]
[Obrazek: tpvc.th.jpg][Obrazek: 7q00.th.jpg][Obrazek: f5e4.th.jpg][Obrazek: e1o2.th.jpg]
[Obrazek: s83y.th.jpg][Obrazek: 3sfl.th.jpg][Obrazek: hz3w.th.jpg][Obrazek: 7e5s.th.jpg]
[Obrazek: 8s5a.th.jpg][Obrazek: yvgd.th.jpg][Obrazek: z89b.th.jpg][Obrazek: 88xi.th.jpg]
[Obrazek: 2khx.th.jpg][Obrazek: rbhq.th.jpg][Obrazek: 3u0e.th.jpg][Obrazek: sjdm.th.jpg]
[Obrazek: wr6a.th.jpg][Obrazek: inqa.th.jpg][Obrazek: ygv3.th.jpg][Obrazek: p6sh.th.jpg]
[Obrazek: gge1.th.jpg][Obrazek: s0zx.th.jpg][Obrazek: yl3l.th.jpg][Obrazek: qmfv.th.jpg]
[Obrazek: 4sxp.th.jpg][Obrazek: 2c7g.th.jpg][Obrazek: 99hk.th.jpg][Obrazek: e4cc.th.jpg]
[Obrazek: 8wr0.th.jpg][Obrazek: x3ks.th.jpg][Obrazek: qjat.th.jpg][Obrazek: imn3.th.jpg]
Super!!! Mam sentyment do tego modelu, miałem zestaw z Flakiem. Sklejałem go jak miałem 12 lat  PDT_Armataz_01_36
Piękny !!!  PDT_Armataz_01_11 Gratuluje udanego powrotu  :milbravo: