PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] B24 Liberator (Muzeum Powstania Warszawskiego) 1:50
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: th_lib.jpg] [Obrazek: th_DSC06717.jpg] [Obrazek: th_DSC06716.jpg] [Obrazek: th_DSC067182.jpg] [Obrazek: th_DSC067232.jpg]

[Obrazek: th_DSC067242.jpg] [Obrazek: th_DSC06725-1.jpg] [Obrazek: th_DSC06727.jpg] [Obrazek: th_DSC06729.jpg]  [Obrazek: th_DSC067422.jpg]

[Obrazek: th_DSC06730.jpg] [Obrazek: th_DSC06736.jpg] [Obrazek: th_DSC06737.jpg] [Obrazek: th_DSC067382.jpg] [Obrazek: th_DSC06736w-1.jpg]

Całkiem dobre opracowanie, choć wszystkie niedokładności w wykonaniu mocno widać (jednolity kamuflaż). Miałem pewien problem z wykonaniem oszklenia (brak szablonów), ale było warto. Nie wypada, by w XXI wieku model miał jakieś błękitne plamy w miejscu szyb. Nie jestem pewien, czy warto było robić otwarte komory bombowe- dodało to sporo pracy, a wyszło dość koślawo. Model zdecydowanie wart swojej ceny (8zł). Szkoda tylko, że nasada i końcówki skrzydeł mają różne odcienie zieleni. Umieszczony na podstawce, gdyż nie mam w pokoju płaskiej powierzchni, na której mógłby stać samolot o rozpiętości ok. 0,5 metra (nie mówiąc o zmieszczeniu się w gablotce na ścianie). Nie chcę go podwieszać pod sufitem, bo byłby widoczny tylko z dołu, narażony na bolesne upadki i trudny w odkurzaniu. Lakierowany rozcieńczonym lakierem meblowym (tylko arkusze przed wycięciem).
Z wiadomych względów ;-) wnikliwie przestudiowałem Twoje zdjęcia.
Mógłbyś wrzucić zdjęcia ze zbliżeniami na usterzenie poziome (połączenie z kadłubem) i pionowe?
Nie miałeś kłopotów na końcu kadłuba, wieża pasowała? U mnie dziwny luz pojawił się między ostatnią wręgą a poszyciem kadłuba.
Dla połączenia usterzenia z kadłubem wycinałem w ostatnim segmencie szczeliny "na oko" (nie ma tam żadnych zaznaczonych linii). Z jednej strony połączenie z kadłubem wyszło ok, z drugiej powstała minimalna szpara, którą zakleiłem trójkącikiem koloru zielonego z niewykorzystanego, otwieranego "okna" bocznego strzelca. Usterzenie pionowe wyszło bez problemów i bardzo fajnie, wzmocnione od środka tekturą 2 razy 1mm, co dało odpowiednią grubość i dużą wytrzymałość stateczników. Zdjęcia postaram się wrzucić, gdy wrócę z wyjazdu. Co do luzu przy tylnej wieżyczce- nie pamiętam, ale skoro nie wryło mi się to w pamięć, to problemu musiało nie być lub bardzo szybko go rozwiązałem. Końcówkę segmentu tylnego pomalowałem na zielono od wewnątrz, może być nieco widoczna przez szczeliny przy tylnej wieży.
Jak na model robiony na szybko,w tydzień dosłownie ,,na kolanie" przez naszego kolegę z QWKAK-u to wyszło całkiem poprawnie.
Gratulacje za ukończenie.
Cytat:Mógłbyś wrzucić zdjęcia ze zbliżeniami na usterzenie poziome (połączenie z kadłubem) i pionowe?
[Obrazek: th_DSC06728-1.jpg] [Obrazek: th_DSC06768.jpg] [Obrazek: th_DSC06771.jpg] [Obrazek: th_DSC06777.jpg] [Obrazek: th_DSC06780.jpg] [Obrazek: th_DSC06783.jpg] [Obrazek: th_DSC06785.jpg]
Dzięki :-)
Jestem właśnie na etapie składania usterzenia - fotki są wielce pomocne. :-)