PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Sturmpanzer II
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: ns7t.jpg]

Witam.
Chciałbym przedstawić model, który budowałem chyba najdłużej w mojej karierze. relację z niego zacząłem 1 sierpnia 2006r. więc trochę to trwało. Tu można ją zobaczyć: http://www.mikromodele.fora.pl/wojskowe-...i,312.html

Model zbudowałem od podstaw z kartonu w skali 1:72. Inspiracją do jego powstania był dla mnie artykuł w ModelFanie nr 11/99.  Szczególnie spodobały mi się wtedy zdjęcia gotowego modelu. Pomysł, by zbudować coś podobnego dojrzewał dość długo. Potem udało mi się zdobyć jakieś rzuty boczne pojazdu i działa SiG 33. To już wystarczyło, żeby zacząć. Potem dzięki uprzejmości kolegów z forum Mikromodele uzyskałem trochę więcej materiałów, m.in instrukcje od modelu plastikowego. Wiem, to nieprofesjonalne, by budować model na postawie instrukcji plastikowca, a nie solidnych planów, ale wtedy nie miałem innej możliwości. No i ruszyło.
Model po sklejeniu bryły kadłuba przeleżał dość długo  w szafie, mimo że miałem już przygotowane części. Ostatnio znów na niego trafiłem i postanowiłem wreszcie skończyć.
Oto efekty:


[Obrazek: 0oeq.JPG] [Obrazek: 4bm2.jpg] [Obrazek: apot.jpg] [Obrazek: t0p7.jpg]

[Obrazek: d5g9.jpg] [Obrazek: pjns.jpg] [Obrazek: 9r97.jpg] [Obrazek: l41z.jpg]

[Obrazek: hr73.jpg] [Obrazek: kvgy.jpg] [Obrazek: 62fz.jpg] [Obrazek: mrwi.jpg]

[Obrazek: kcnx.jpg] [Obrazek: 1vdu.jpg] [Obrazek: yr8j.jpg]

trochę bliżej:
[Obrazek: ynoy.jpg] [Obrazek: z3os.jpg] [Obrazek: lmvn.jpg] [Obrazek: lcel.jpg]

[Obrazek: 7qkk.jpg] [Obrazek: 6xu.JPG] [Obrazek: boqk.JPG] [Obrazek: etdy.jpg]

[Obrazek: pbio.jpg] [Obrazek: suqa.jpg] [Obrazek: 7xcs.jpg] [Obrazek: wwpy.jpg]

[Obrazek: uvve.jpg]

I jeszcze jakaś zapałka się zaplątała
[Obrazek: naij.jpg]
Pozdrawiam

Oops. Pomyliłem działy, Proszę Moda o przeniesienie wątku do właściwego miejsca
[Obrazek: IMG_0076_1_JPG_300x300_q85.jpg]
"Malutki" ale ma "moc" :milbravo: