PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] TS/S Stefan Batory, 1:200, projekt własny.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam w galerii modelu transatlantyku TS/S Stefan Batory

Myślę że historia jednostki jest znana, wiec tylko krótkie przypomnienie:
Zbudowany w 1952r. w Holandii jako "Massdam", gdzie obok dwóch siostrzanych jednostek pływał w barwach Holland America Line. Kadłub powstał na bazie wojennego transportowca klasy C-3, zatem jego "kuzynami" były również lotniskowce eskortowe klasy Bouge. W 1969 r. podnosi biało-czerwoną banderę, mając zastąpić na linii północnoatlantyckiej M/S "Batory" nazwany zostaje "Stefan Batory". W czasach, gdy połączenia transatlantyckie zostały wyparte przez lotnictwo, jako "ostatni mohikanin" obok RMS "Queen Mary II" był ostatnim transatlantykiem na linii. Opuszczenie bandery nastąpiło w 1989r., po czym został sprzedany. Plany jego dalszej eksploatacji spęzły na niczym, toteż trafił na złom w Turcji w 2000 r.

Niniejsza galeria przedstawia wygląd jednostki od połowy lat siedemdziesiątych, aż do opuszczenia polskiej bandery. Zapraszam do oglądania:

[Obrazek: th_1_zpsbd8c5a9a.jpg] [Obrazek: th_2_zpscfd34375.jpg] [Obrazek: th_3_zps3f9e5238.jpg] [Obrazek: th_4_zps42aef852.jpg] [Obrazek: th_5_zpsa7fef14d.jpg] [Obrazek: th_6_zps50c59d25.jpg]
[Obrazek: th_7_zps52754ff2.jpg] [Obrazek: th_8_zpsca6d8a82.jpg] [Obrazek: th_9_zps8039e300.jpg] [Obrazek: th_10_zps04141c3a.jpg] [Obrazek: th_11_zpse5419fb1.jpg] [Obrazek: th_12_zpse44526d5.jpg]
[Obrazek: th_aut_zps156e1824.jpg]
Ciekawy temat i jak dla mnie warty nabycia chociażby z sentymentu bo skleiłbym Stefana po raz drugi (pierwszy był z MM-a sklejony wieki temu).
O ile wydawca nie zaszokuje ceną to będę miał na co butelki i puszki zbierać.  :roll:

ps. Szkoda że nie wstawiłeś jeszcze mniejszych zdjęć. :mil1:
ps2. Mam nadzieję że profil wodnicy nie jest krzywą łamaną jak to sugerują zdjęcia?
Pięknie wykonany model, przyjemnie się takie galerie ogląda. Super!
Dzięki Smile
Ceva, pas na wodnicy był doklejany. Nie mniej parę rzeczy do poprawek, w tym krzywizn jest. Wynik mojego niedopatrzenia... oraz feralnego wydruku. Będzie poprawione Wink
Mam jeszcze pytanie, na podstawie jakich materiałów projektowałeś model?
Plany z Modelarza z lat 2000-2001 jako podstawa. Jednakże weryfikowałem je z dostępnym materiałem zdjęciowym, tak więc trochę zmian względem planów było. Wink

Przy okazji skojarzyło mi się  :-D
http://www.youtube.com/watch?v=mjhegPqYhQs

Piękny.  :milbravo:
Gratuluję modelu tygodnia.

A skojarzenie z modelem chyba bliższe będzie tym klimatom. 
http://www.youtube.com/watch?v=5bLlo94yX2s
:mrgreen:

Pozdrawiam.
"Parostatek" bardziej pasuje do tej galerii. Wink
Batory statku jedyny, dokąd kierujesz swój rejs?
Może do portu do Gdyni, wycieczkowiczów chcesz wieźć...

Ech,  jakiś sentyment mnie naszedł słuchając Przybylskiej na jutubie.
Ta piosenka przy ogniskach kiedyś chętnie śpiewana, dziś odchodzi w zapomnienie.
Bohater piosenki też odszedł.  No cóż.

BRAWA za projekt i GRATULACJE za model tygodnia.
Dziękuję za wyróżnienie zdjęciem tygodnia Smile