PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] ORP Chart MM 12-1987 1:100
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Oto moja interpretacja najpopularniejszego na forum okrętu z małego modelarza Smile

[Obrazek: mt8d.jpg]
[Obrazek: nazx.jpg]
[Obrazek: qr19.th.jpg] [Obrazek: 92ms.th.jpg] [Obrazek: y1wi.th.jpg] [Obrazek: dnjj.th.jpg] [Obrazek: 6cft.th.jpg] [Obrazek: 2e8u.th.jpg] [Obrazek: pp0u.th.jpg] [Obrazek: tkve.th.jpg] [Obrazek: mjhj.th.jpg] [Obrazek: w39k.th.jpg] [Obrazek: 0yx7.th.jpg] [Obrazek: 6u8j.th.jpg] [Obrazek: idz4.th.jpg] [Obrazek: jwzx.th.jpg] [Obrazek: f9bg.th.jpg] [Obrazek: mt8d.th.jpg] [Obrazek: 7pmv.th.jpg]

Tu kilka zdjęć mini relacji Wink
[Obrazek: b3bf.jpg]
Kadłub w przypływie weny powstał w kilka godzin Wink
[Obrazek: kfx5.th.jpg]
model wzbogacony o ster i wajchę prędkości Wink podłoga w sterówce drewniana Wink [Obrazek: pko4.th.jpg]
Uzbrojenie praktycznie zrobione od podstaw, KM te bliżej rufy wyszły zdecydowanie za duże. Orlikon z Yms`a
[Obrazek: r1n3.th.jpg]
przed malowaniem :
[Obrazek: vjp2.th.jpg]
Przymiarka do ramki :
[Obrazek: kpwp.th.jpg]
i na koniec niby retro fota Wink
[Obrazek: 4ro8.jpg]

Model nie był planowany , ale tak długo go przeglądałem że sam nie wiem kiedy wręgi sie same podklejiły Tongue
wyszedł jak wyszedł mnie cieszy. Niestety nie jestem zadowolony po 1 z malowania ( farba renesansu) po drugie pomysł z folią na falach wymaga przemyślenia jednak

Pozdrawiam
Jacek

p.s. Jeśli ktoś w modelu dojrzy jakieś plagiaty, z góry przepraszam nie ukrywam że wzorowałem się na innych relacjach i galeriach, więc proszę to uznać nie za złośliwość ale zwykłę uznanie waszych modeli Smile
Jak dla mnie to ładnie wykonany model, cieszy oko. Z całą pewnością swój urok ma.  :milbravo:
Jakiego rodzaju folii użyłeś do imitacji wody?
Witam,
Modelik fajny. Trochę rażą szpary między pokładem a burtą ale można tam nie patrzeć  ;D
Mi jednak nie przeszkadza folia a to, że tego oceanu jest tak mało  :mil1: Wygląda jakby Chart wpadł do balii z wodą...
No i zasadnicze pytanie: w ile godzin powstał cały okręcik?
Pozdrawiam
Witam Panowie

Dzięki za miłe słowa Smile
Model niestety wymagał by szpachlowania w przestrzeni między pokładem a burtą ale to jest rzecz której najbardziej w modelarstwie niecierpię ( uraz po plastykach ) więc sobie darowałem ,choć ze szkodą dla modelu Wink
Folia to zwykła folia spożywcza, pokryta trochę farbą na krawędziach oraz specyfikiem valeyo. Generalnie, spróbuję dopracować tą metodę, mimo iż nie jestem zadowolony to jednak widzę w niej potencjałSmile
Model zabrał mi ponad tydzień życia, ale większość czasu to albo granie w gry, lub schnięcie jakichś powierzchni. Myślę że reasumując cały czas to nie więcej niż 2 dni lekkiego sklejania
Co do ilości wody... no cóż już mi się modele nie mieszczą w domu, a mam ich malutko naprawdę więc to maks Wink

Pozdrawiam
Jacek
Mnie się podoba. Te stare MM mają swój urok.
:milbravo:  :milbravo:  :milbravo:
Pozdrawiam
  Oj, Robciu... Nieostrożne to słowa... :roll:
Lubię okrety w dioramach ale jak na nich sie cos dzieje (tzn okrętach) załoga jakaś czy cuś.
Tak to trochę jak Statek Widmo. Jkaiegoś ludka bym postawił, chociaż jednego :-)
Sam model fajny.
Pzdr

Dokker, sugestia zaokrętowania jakiejś załogi pojawiła się już na czarnym forum, więc i tu przedstawiam Majtka chudego i grubego
w naturalnych warunkach z tłem wyjaśniającym ich pochodzenie :
[Obrazek: fpm8.jpg]
i na pokładzie Wink
[Obrazek: 7ykp.jpg]

Mimo żartobliwej formy, oraz szybkiego wykonania, z przerażeniem stwierdzam że bez piwa i z większą starannością oraz farbami ten sposób wykonania załogi (modelina) może mieć sens Wink
W to mi graj  PDT_Armataz_01_34 Teraz to masz wszędzie medal :-)  :milbravo:
pzdr