PaperModels.pl

Pełna wersja: SKOT 2A/2AP GPM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam kolegów modelarzy. Mam pytanie ,które może wydać się głupie. Kupiłem sobie ostatnio model z wydawnictwa GPM tj. SKOT 2A/2AP w skali 1:25. W instrukcji napisano że kilka części trzeba podkleić na tekturę ,niestety nie wiem jaką bo o tym nie ma ani słowa. Może ktoś z kolegów sklejał już ten model i mógłby mi pomóc odpowiadając na pytanie . Jakiej grubości tekturę użyć do podklejenia tych elementów są to numeracją: 4,5,6,20,72,73. Za pomoc serdecznie dziękuję.
witam

Przeczytaj opis budowy modelu.
Kilka wierszy dalej pisze jaka to grubość kartonu.

Rzeczywiście jest napisane jaką grubość tektury trzeba użyć. Dziękuję za pomoc. Mam jeszcze pytanie odnośnie sklejalności tego modelu i spasowania części do siebie ?
Sklejałem ten model jakiś czas temu i nie ma moim zdaniem jakichś baboli, wszystko pasowało. Spytam tylko jeszcze czy to Twój pierwszy model?
Nie, nie jest to mój pierwszy model. Skleiłem już dwa, pierwszy był GAZ 67B z Modelika ,a drugi to M35A z tego samego wydawnictwa.Bardzo przyjemnie sklejało się te modele w sumie nie było większych niedociągnięć jeśli chodzi o M35A to kilka części na ramie miało złe miejsca rozmieszczenia a tak po zatym to ok udało mi się nawet zrobić obracany wiatrak od chłodnicy silnka wraz z obracanymi wałami kardana Smile
Aha ok, tak pytałem bo doświadczenie powinno uczyć, że instrukcję trzeba wnikliwie czytać Smile . No i SKOT nie byłby dobrym pomysłem na pierwszy model, jest raczej dość skomplikowany, ze względu na sporą ilość detali i całe odwzorowane wnętrze. Kleiłem ten model z GPM-u parę lat temu, i pamiętam że raczej było bezstresowo, jesli chodzi o spasowanie elementów, sprawę ułatwia kształt nadwozia (proste płyty), detale pasowały na miejsca dla nich przeznaczone. Także życze powodzenia w budowie  PDT_Armataz_01_34, może jakaś relacja Wink ?
Zastanawiałem się nad relacją z budowy ale cały czas się waham. Jestem początkujący w tej dziedzinie i cały czas się uczę ,trochę obawiam się rozległej krytyki jeśli rozpocznę relację ale nie mówię że takowej nie będzie może najwyższy czas wejść na wyższy poziom wtajemniczenia Smile muszę tylko znaleźć gdzieś temat jak wrzucać fotki i jaki rozmiar zdjęć jest wymagany. Smile
Najlepiej założ relacje w dziale dla początkujących, rozmiar zdjęcia musisz mieć 1024x768. 
jak można wstawić zdjęcie bezpośrednio w poście ?
Dziękuję za pomoc już wiem co i jak.Smile relacja w toku .