PaperModels.pl

Pełna wersja: Supermarine Spitfire Mk. Vb Trop KA 2/08
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, w końcu w nowym roku udało mi się coś skleić. Big Grin Przybył mi kolejny Spitfajer do kolekcji. Relacji nie było sensu prowadzić bo temat oklepany. Wyszedł jak wyszedł, jak zwykle na zdjęciach prezentuje się wyśmienicie. Rzeczywistość jest nieco inna. Pozapadało mi się poszycie spodu skrzydeł i wymęczyłem "brodę", która oprócz tego jest najsłabiej opracowanym elementem jaki ostatnio trafiłem w modelach ze Stegny to jeszcze mi tak słabo wyszła. Nie żeby coś nie pasowało, ale jej kanciasty kształt nie dodaje uroku modelowi, podobnie jak umieszczona na niej tryndowna walonrynzancja. Wymaga także bardzo uważnego i starannego kształtowania co mi nie bardzo mi się udało. Projekt posiada także bardzo istotną wadę, mianowicie osłona chłodnicy cieczy pomimo że jest umieszczona na prawym skrzydle ma poszycie jakby miała być umieszczona na lewym skrzydle. Za późno o tym sobie przypomniałem i na poprawki też było za późno. Tak więc od momentu sklejenia skrzydeł model sklejałem tylko po to aby go skończyć i jako kolejną sztukę postawić na półce. Ostatnim gwoździem do trumny było lakierowanie. Na kilku fragmentach modelu wytrącił mi się z lakieru talk. Poprawki niewiele pomogły... :'(
No nic czas na dość słabe zdjęcia, bo z aparatem coś ciężko mi szło się dogadać.  :?

[Obrazek: 78bafe30c89542cbm.jpg] [Obrazek: 963ccb27ee66e198m.jpg] [Obrazek: a7e87b9d1d3d8ee8m.jpg] [Obrazek: 706e8df29495db77m.jpg] [Obrazek: 1a4a0411193de1ccm.jpg]
[Obrazek: 387da337941e1e13m.jpg] [Obrazek: f7c68aafe191ac39m.jpg] [Obrazek: dc1edfacc5ccc6bfm.jpg] [Obrazek: 638e7e64f3a345fem.jpg] [Obrazek: 92a4450a6d13146dm.jpg]
[Obrazek: 0c747903e4729003m.jpg] [Obrazek: bbe4f74aa6a1e0f4m.jpg] [Obrazek: 6e4acd2773b8ec32m.jpg] [Obrazek: 2751a90737d4ffa2m.jpg] [Obrazek: 877fd4f3f4a2a835m.jpg]
[Obrazek: 508d1dabd064192am.jpg] [Obrazek: e0372b6392e30813m.jpg] [Obrazek: 26b2e3b7b8f1f762m.jpg] [Obrazek: 1fb93d3716071e6dm.jpg] [Obrazek: c066cf61fb59e2f7m.jpg]
[Obrazek: 9c25051693e61adcm.jpg] [Obrazek: 8fe0f54adc1963cem.jpg] [Obrazek: fa586809597f40acm.jpg] [Obrazek: f1d1917accac63eam.jpg] [Obrazek: 4b693120628544b3m.jpg]
[Obrazek: e55a10f823a69708m.jpg] [Obrazek: a57a661e2722d3fdm.jpg] [Obrazek: 2b5a9debad5aa2b3m.jpg] [Obrazek: ee4460adf94a3d0cm.jpg] [Obrazek: a0d7a8d59eefb211m.jpg]

Niniejszym dziękuję Rowinowi za pierwsze cięcia tej wycinanki i Tadeosowi za ... On już wie.  Cool
Zostały mi do sklejenia już tylko trzy Spity z tego wydawnictwa i mam nadzieję, że prędzej doczekam się wydania LF Mk.XVIe z kroplową kabiną niż skleję pozostałe,pozdrawiam ceva

   
:milbravo: :milbravo: :milbravo:


(03-02-2013, 01:40)ceva link napisał(a): [ -> ]jak zwykle na zdjęciach prezentuje się wyśmienicie.

Myślę, że nie tylko na zdjęciach.

P.S. Mam nadzieję, że zabierzesz go do Rypina?
Piękny pustynny Spit.Broda jest tak trudnym elementem-a w twoim wykonaniu wyszla idealnie.
Szkoda ,że w macie wybil sie talk.Co jest przyczyną? Żle wymieszany ,za gęsty,za stary?
A może żre sie z Caponem?
Myślę, że to może chodzić o temperaturę. U mnie zawsze problemy z lakierowaniem matem pojawiają się zimą. W domu ze względu na smród lakierować się nie da, więc robię to zwykle w garażu. Ostatnio lakierowałem w spiżarni i też się talk wytrącił, na szczęście w niewielkich ilościach. Natomiast latem nigdy tego problemu nie miałem.
Jak dla mnie wygląda naprawdę okazale i niedociągnięcia nie rzucają się w oczy. Świetnie wykonany model  :milbravo:
Nie ma co narzekać, dobrze jest Smile Smile
Cześć Wojtek,
Gratulacje Pięknego Spitfire'a,  aż miło popatrzeć.,
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
Co do Chłodnicy, to masz 100% racji, skopana jest niesamowicie, też miałem tam problemy! Wlot też nie jest najlepszy, co zrobić, ty sobie świnie z nim poradziłeś!
No i cieszę się, że wybrałeś jedyne słuszne malowanie,  :twisted: bo Spitfire z białą gwiazdą mi jakoś nie leży.
(03-02-2013, 01:40)ceva link napisał(a): [ -> ]Zostały mi do sklejenia już tylko trzy Spity z tego wydawnictwa i mam nadzieję, że prędzej doczekam się wydania LF Mk.XVIe z kroplową kabiną niż skleję pozostałe,pozdrawiam ceva 
Ja mam jeszcze dwa do pocięcia, (wszystkich nie kupiłem) ale i tak sobie jeszcze poczekają...
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję  PDT_Armataz_01_34
Paweł
Oczy wychodzą mi z orbit.Przepiękny spitek.Nic tylko pogratulować  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
:milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo:

No i mamy kolejny model tygodnia !!! (conajmniej  :mrgreen: :mrgreen: :twisted: )
I ja pogratuluję!
Nie bądź Wojciechu taki zasadniczy i pryncypialny, bo wielu z oglądaczy chciałoby sklejać modele nawet trochę słabiej niż TY. :roll: :wink: :mrgreen:
Ja też bym chciał. :oops:
Piękny model! Szkoda dalszej gadki :milbravo:
Witam Smile Ukłony w kierunku tak wspaniale ukończonego modelu. Ilekroć przeglądam zdjęcia, zastanawiam się czy to jest w ogóle model z wycinanki AH Wink Wygląda jak metalowa, tudzież inna Wink Gratuluję Smile
Witam.

Piękny pogratulować i czekać pewnie do Przeciszowa by móc oczęta nacieszyć na żywca.

Pozdrawiam.

Paweł O.
  Który to już spit z kolei? I, ile ich czeka jeszcze w kolejce?
  O poziomie wykonawstwa pisał nie będę. Nie czuję się upoważniony. Twoje normy dla nas, zwykłych sklejaczy nie są osiągalne.
  Życzę zgromadzenia wszystkich odmian, typów i wersji tego wspaniałego myśliwca!
Wiedziałem Wojtek, że będzie Spit, jednak myślałem, że pokusisz się o tego najnowszego! Szkoda, że nie zlepiłeś tamtego, ale pewnie i przyjdzie na niego czas.
Model jak zwykle świetny, a Twoje marudzenie to standardowa przesada Smile więcej takich modeli i więcej relacji!!!!
:milbravo:  "Zostały mi do sklejenia już tylko trzy Spity..."  No ale jak się prędzej doczekasz tego z kroplową
kabiną to będą cztery Big Grin  i kiedy Ty to skleisz?  Przecież inne modele też czekają.    Pozdrawiam
Mnie się ta odmiana Spita nie podoba... Wink ale tak wykonana w kartonie zachwyca. Zastanawiam się czy można lepiej zaprojektować tą sekcję nosową z wlotem i osłoną filtra powietrza- raczej trudna sprawa. Przyznam że do uczestnictwa w tym forum kiedyś szczególnie zachęciły mnie Twoje dwa modele: Spita XI i P-47....
Zauważam pewnego rodzaju prowidłowość: im bardziej ceva marudzi we wstępie do galerii tym ładniejszy model można potem zobaczyć.
Tu było sporo marudzone! Gratulacje!
Mi tam się podoba! Gratulacje!
Bardzo piękny model, gratuluje i zazdroszczę  PDT_Armataz_01_34
(03-02-2013, 01:40)ceva link napisał(a): [ -> ]No nic czas na dość słabe zdjęcia, bo z aparatem coś ciężko mi szło się dogadać.  :?
No cóż - chcę takie słabe zdjęcia robić!!! Ale jak? :razz:
Modelik świetny, z resztą jak każdy wychodzący z Twojego warsztatu.[Obrazek: 023.gif]
Jak zwykle opad szczęki, świetne wykonanie Smile Pokusisz się może o zdjęcie rodzinki spitów?
[Obrazek: 0clapping.gif] [Obrazek: 0clapping.gif] [Obrazek: 0clapping.gif]
[Obrazek: 0recourse.gif]
Zwlekałem długo z podziękowaniami za Wasze opinie mając nadzieję, że ktoś napisze coś krytycznego. Nic z tego, więc dziękuję za same pozytywne opinie choć moja praca nie jest aż tak idealna, jednak cytując klasyka: "nikt nie jest idealny, nawet ja"  :roll:
(03-02-2013, 02:12)Piotreq link napisał(a): [ -> ]Mam nadzieję, że zabierzesz go do Rypina?
Mam taki zamiar  Smile
(03-02-2013, 02:29)Floyd link napisał(a): [ -> ]Szkoda ,że w macie wybil sie talk.Co jest przyczyną? Żle wymieszany ,za gęsty,za stary?
A może żre sie z Caponem?
Wymieszany dobrze, ale być może za dużo wydostało się z dyszy spraju. Z caponem reakcji brak, ale by była jakbym położył na niego akryl.
(03-02-2013, 02:42)Piotreq link napisał(a): [ -> ]Myślę, że to może chodzić o temperaturę. U mnie zawsze problemy z lakierowaniem matem pojawiają się zimą. W domu ze względu na smród lakierować się nie da, więc robię to zwykle w garażu. Ostatnio lakierowałem w spiżarni i też się talk wytrącił, na szczęście w niewielkich ilościach. Natomiast latem nigdy tego problemu nie miałem.
Lakierowałem w pomieszczeniu gdzie temperatura nie była niższa niż 16 st. C, więc może to nie była przyczyna. 
(03-02-2013, 03:36)Raven link napisał(a): [ -> ]No i cieszę się, że wybrałeś jedyne słuszne malowanie,  :twisted: bo Spitfire z białą gwiazdą mi jakoś nie leży.
No ale na amierykańca też przyjdzie pora.
(03-02-2013, 10:19)ZbiG link napisał(a): [ -> ]Który to już spit z kolei? I, ile ich czeka jeszcze w kolejce?
(...)
Życzę zgromadzenia wszystkich odmian, typów i wersji tego wspaniałego myśliwca!
 
Trzeci od Hala, a siódmy wogóle ( jeden z Fly Model, jeden z Modelcardu (Mk. XVIe), dwa autorstwa P. Zbyryta które nie przetrwały do dnia dzisiejszego). Na sklejenie czekają na razie trzy Hale i trochę śmieci od innych wydawców.
(04-02-2013, 10:11)kajym link napisał(a): [ -> ]"Zostały mi do sklejenia już tylko trzy Spity..."  No ale jak się prędzej doczekasz tego z kroplową
kabiną to będą cztery Big Grin  i kiedy Ty to skleisz?  Przecież inne modele też czekają.   
 
Chyba dam radę. Jak dobrze przysiąść to dwa tygodnie i Spit gotowy.  :roll:
(04-02-2013, 12:07)Vincent link napisał(a): [ -> ]Mnie się ta odmiana Spita nie podoba... Wink ale tak wykonana w kartonie zachwyca. Zastanawiam się czy można lepiej zaprojektować tą sekcję nosową z wlotem i osłoną filtra powietrza- raczej trudna sprawa.
Dla mnie to też nie jest szczyt spitowej urody no ale cóż...
(04-02-2013, 12:07)Vincent link napisał(a): [ -> ]Przyznam że do uczestnictwa w tym forum kiedyś szczególnie zachęciły mnie Twoje dwa modele: Spita XI i P-47....
Cieszę się że w jakiś sposób zachęciłem Cię do forumowej aktywności. Warto było zobaczyć co potrafisz.
(05-02-2013, 03:32)Windir link napisał(a): [ -> ]Pokusisz się może o zdjęcie rodzinki spitów?

Może przy następnej okazji jak będzie sucho na dworze, bo w atelier cała gromadka mi się nie zmieści.

[Obrazek: ludek-pa-pa.gif]
Cytat:jednak cytując klasyka: "nikt nie jest idealny, nawet ja"  :roll:

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: PDT_Armataz_01_27

Nie widzę nigdzie baboli, które opisałeś. Bzdety. Model świetny!  :milbravo:
Stron: 1 2