PaperModels.pl

Pełna wersja: ZIS - 3 Prezentacja modelu 3D
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam wszystkich tu i ówdzie zgromadzonych. Chciałbym zaprezentować i przekazać do oceny kilka renderów ZIS-iaka. Panowie, krótko, zwięźle i na temat, co o nim sądzicie ? Jakie zmiany wprowadzilibyście, aby wyglądał tak, jak należy ? Proszę o wytykanie błędów paluchami, o krytykę ( mile widziana ta konstruktywna ), ja z dumą i honorem  8) przyjmę wszystkie ciosy na klatę Smile A tak na serio, co byście zmienili, żeby  było ok ? a może już jest ? proszę o Wasze opinie, szanowne jury Big Grin
ps. przy okazji szukam testera-sklejacza do surówki tego zisa, jeżeli byłby ktoś chętny, aby skleic to coś, byłbym bardzo wdzięczny, ja z braku czasu oraz tego, że od 2 lat nie trzymałem olfy w ręku, nie podejmę się klejenia modelu do testu Smile
[Obrazek: 2_zps4da74e92.jpg]

[Obrazek: 1_zpsd1f6da37.jpg]

[Obrazek: 6_zpsee333cf0.jpg]

[Obrazek: 5_zps124efbba.jpg]

[Obrazek: 4_zps77e0ac2f.jpg]

[Obrazek: 3_zps677d3800.jpg]

No cóż sam chciałeś- tak na szybko:brak dźwigni spustowej, jest pokrętło kierunku;nie ma pokrętła podniesienia, celownik? bez urazy ale to radosna twórczość.
Może to Ci pomoże: http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=154&t=380
Dokładnie wiecej elementow przy zamku armaty, nie mam zdjęć przed sobą ale trochę uroszczony. Do tego bieżnik kół i na koniec na maxa nakrętek, mitów śrub. Mam model Patero w 1:16, mogę pomoc w sklejeniu surówki.
Bieżnik jest rozrysowany, tylko nie nakładałem na model, Panowie, to jest 1:33, to musi by w jakimś stopniu uproszczone, 1:16 patero to jest miazga  przy tym, setki elementów, tutaj nie dało się zaszalec Wink pozdro
ps moge przy zamku podłubac jeszcze
To zrob to w 1:25, albo wlasnie 1:16 jaki sens ma robienie takiego modelu w tak malej skali.
Hamulec wylotowy wydaje się być zbyt długi. Ta jego druga komora. No i wylot z hamulca powinien się zwężać do kalibru diała. To chyba jest wykonalne nawet w 1:33? Choć - pozostałe wydane działa są w skali 1:25 lub 1:16. Myślę, że lepiej trzymać się standardów - nawet z przyczyn ekonomicznych - modelarze kupią do kolekcji po prostu.
ojjjjj Big Grin pomyłeczka się wkradła, 1/25 oczywiście Smile  hamulec wylotowy skróciłem ( o 1,2mm ), końcówka się zwęża do kalibru działa :

[Obrazek: 12_zps97602577.jpg]
No i ten drobiazg znacznie poprawił walory wizualne modelu. Pozostałych rzeczy nie będę weryfikował, bo nie rzucają się mi w oczy, a nie mam czasu na śledztwo z fotkami oryginału Wink W każdym razie, jak na moje laickie oko w 3D wygląda lepiej niż Caudron. Ciekawe, jak wyjdzie surówka.
Panowie, dziękuję za wyrozumiałośc, z góry przepraszam za caudrona, jak już wspominałem ( a może i nie ), dopiero zaczynam przygodę z projektowaniem modeli, moja bajka to motoryzacja, częsci do motocykli i aut, modeli nigdy nie rysowałem, a odnośnie caudrona, pojawi się goodna errata Smile
Pozdrawiam
Wystarczy wpisać w google -zis 3 canon' i masa zdjęć wychodzi...
Np:

[Obrazek: 53f7ae4d96c5ad96.jpg]
Seb dzięki Smile zisa juz pozostawię w tej wersji co jest Smile ale dziękuję ślicznie za liczne uwagi i pomoc ( linki ) na prawdę doceniam, że nikt nie właził z buciorami do tematu i nie krytykował, bo nie o to w tym wszystkim chodzi Smile Pozdróóóóóóówka ludziska >)
Jeśli już tak zostawiasz to przynajmniej ten celownik obróć o 90 stopni. bo teraz bardziej przyponina złożony dalmierz steroskopowy.
A czy można do mnie pisac po polsku ? nie znam się na działkach, nie wiem co to dalmierze stereoskopowe, celowniki itp, ja prosty chłopak jestem Big Grin
Może zerknij tutaj, ba warto by było co nieco poprawić.
(24-01-2014, 09:56)piotrek link napisał(a): [ -> ]A czy można do mnie pisac po polsku ? nie znam się na działkach, nie wiem co to dalmierze stereoskopowe, celowniki itp, ja prosty chłopak jestem Big Grin

Może następnym razem, zanim coś zaprojektujesz, liźnij nieco wiedzy na temat tego, co masz zamiar projektować. Bo potem będą wychodziły "kfiatki" jak w Caudronie.
(24-01-2014, 10:33)Piotr D. link napisał(a): [ -> ][quote author=piotrek link=topic=12855.msg148707#msg148707 date=1390550161]
A czy można do mnie pisac po polsku ? nie znam się na działkach, nie wiem co to dalmierze stereoskopowe, celowniki itp, ja prosty chłopak jestem Big Grin

Może następnym razem, zanim coś zaprojektujesz, liźnij nieco wiedzy na temat tego, co masz zamiar projektować. Bo potem będą wychodziły "kfiatki" jak w Caudronie.
[/quote]
Piotrek, to my prosimy żebyś pisał po polsku.
Zgadzam się z Piotrem że jeśli zabierasz się za projektowanie musisz znać się na temacie. Druga kwestia to taka, czy sam sklejałeś model? Wydaje mi się, że jeśli projektujesz to na początek sam powinieneś skleić ten model a potem szukać sklejacza testowego.
Ok, chłopaki jutro druknę w drukarni i się biorę Smile ale szału nie będzie, a teraz jeszcze ostatnie moje pyt : czy zisiaka zostawilibyście w stanie obecnym, czy jeszcze coś zmienic ?
Odpowiedź brzmi:
Popracuj nad nim bo,
złapałeś pierwszy z brzegu rysunek, nie przygotowałeś się a co najważniejsze wydaje mi się że nie znasz tematu.

A drukowanie w drukarni to nie przesada ? Na drukarce wydrukuj szkoda kasy. Drukarka taniej wyjdzie w dłuższym rozrachunku.
Dobra- zapomnij o dalmierzu. Celownik to to coś na wysokości okienka w płycie osłonowej.
Dex w drukarni za 2 strony a4 w najlepszej jakości zapłacę max 3-4zł Smile moja drukarka nie da takiego efektu
Temat zisa znam, przewertowałem wiele stron, posiłkowałem się setkami zdjęc, ale jak wcześniej wspominałem, w 1/25 szału nie będzie, klaiłem zisa z waku, więc wiem co mówię
(24-01-2014, 01:02)piotrek link napisał(a): [ -> ]Dex w drukarni za 2 strony a4 w najlepszej jakości zapłacę max 3-4zł Smile moja drukarka nie da takiego efektu
Temat zisa znam, przewertowałem wiele stron, posiłkowałem się setkami zdjęc, ale jak wcześniej wspominałem, w 1/25 szału nie będzie, klaiłem zisa z waku, więc wiem co mówię
... a czy potrzebujesz jakiegokolwiek efektu ? Czy rzeczywiście się posiłkowałeś ? Z tego co Navi napisał to chyba niekoniecznie.
Też jestem ciekaw dokumentacji. Nie traktuj tego jako złośliwość (no może drobną;-)), ale po tym 8-mio cylindrowym silniku w Caudronie będziesz teraz na cenzurowanym. Mam nadzieję, że weźmiesz sobie wszelkie uwagi do serca. I proponuję, żebyś projektował to na czym się znasz, a nie brał na warsztat pierwszy lepszy temat. Uwierz mi, projektując to o czym nie masz pojęcia, zawsze będziesz pewne rzeczy pomijał, bo uznasz je za nieistotne, choćbyś nie wiem jak dobrej dokumentacji używał.
Ok, a więc zaprojektuję Yamahę r1, Gixera litra i może jeszcze jakąś audisie ? myślicie, że ktoś to sklei ?
Piotr, a pomyślałeś czy TY to skleisz ? Odnoszę wrażenie że Krystian robi za Twojego guru i skoro guru zaprojektował i wydał TRZY modele to ja nie dam rady. W sumie ambicja to fajna rzecz i wielce pożyteczna ale ktoś to mądrze powiedział ,, mierz siły na zamiary .." Dlatego zamiast się zastanawiać czy KTOŚ to sklei, klej to sam podczas projektowania. Mówisz że nie masz czasu, człowieku całe życie przed tobą by budować sobie markę.
Pomyśl nad tym.
A myślisz, że ktoś sklei Caudrona w takiej formie w jakiej jest dostępny? Jeśli chcesz projektować chodliwe tematy tylko dlatego, że się sprzedadzą, robiąc to byle jak, to proszę bardzo, rynek sam zweryfikuje. We mnie na pewno klienta na takie projekty nie znajdziesz. Ale możesz też wykorzystać swoją wiedzę. Znasz się na motorach, wiesz na co w projekcie zwracać uwagę. Może na Yamahe nie znajdzie się za wielu klientów, ale możesz zaprojektować BMW R75, Sokoła, Harleya Davidsona WLA. Na takie modele sam bym się skusił, z resztą pewnie nie tylko ja.
Stron: 1 2 3 4