PaperModels.pl

Pełna wersja: T-26 obr. 1931 (Modelik)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich w mojej kolejnej galerii. Przedstawiam model sowieckiego dwu-wieżowego czołgu T-26 obr. 1931. Model wydawnictwa Modelik nr 13/07. Sklejał się dosyć dobrze. Autor opracowania uprościł wiele elementów. Uwaga ta dotyczy zwłaszcza detali wnętrza. Dla mnie nie stanowiło to problemu, bo i tak wykonywałem je według swoich materiałów. Wiele pracy wymagało wykonanie nitów, które odwzorowałem poprzez monotonne nakładanie kropelek wikolu w wyznaczonych miejscach. Jedyne z czego nie jestem zadowolony to wykonanie podwozia. Niestety mój model jest nieco za wysoko zawieszony przez co koła są zbyt blisko siebie. Całkowicie zmieniłem koła jezdne. W opracowaniu były to koła charakterystyczne dla późniejszych modeli czołgu T-26. Wymieniłem je na wykonane przez siebie, identyczne jak te stosowane w czołgu 7TP. Gąsienice to oczywiście lasery z GPMu. Czołg pomalowałem farbką  Revell 32148 48 Sea Green, Mat RAL 6028 którą przyciemniłem czarnym Humbrolem. W pracy posiłkowałem się Walkaroundem dostępnym na stronie http://svsm.org/gallery/T-26_model1931.
Zapraszam od oceny:

[Obrazek: c0ng.jpg]

[Obrazek: ea9v.jpg]

[Obrazek: wbwu.jpg]

[Obrazek: gn4x.jpg]

[Obrazek: ynnp.jpg]

[Obrazek: zbrt.jpg]

[Obrazek: mbap.jpg]

[Obrazek: ww4y.jpg]

[Obrazek: nuc1.jpg]

[Obrazek: 3ubf.jpg]

[Obrazek: yiwb.jpg]

[Obrazek: qzw4.jpg]

[Obrazek: ot8o.jpg]

[Obrazek: brht.jpg]

[Obrazek: bt2n.jpg]

[Obrazek: ljts.jpg]

[Obrazek: a7rx.jpg]

[Obrazek: 4b8o.jpg]

[Obrazek: 8ir9.jpg]

[Obrazek: y5ed.jpg]

[Obrazek: fgiu.jpg]

[Obrazek: 1z9g.jpg]

[Obrazek: ni8l.jpg]

[Obrazek: 3zom.jpg]

[Obrazek: 06vt.jpg]

[Obrazek: b954.jpg]

[Obrazek: fxs4.jpg]

[Obrazek: ef2k.jpg]

[Obrazek: isjk.jpg]

[Obrazek: 0psv.jpg]

[Obrazek: 3cyx.jpg]

[Obrazek: o3as.jpg]

[Obrazek: 4boh.jpg]

[Obrazek: qjvl.jpg]

[Obrazek: 0nxk.jpg]

[Obrazek: mi55.jpg]

[Obrazek: q7sz.jpg]

[Obrazek: xy6k.jpg]

[Obrazek: j92l.jpg]

[Obrazek: 6oka.jpg]

[Obrazek: hpeq.jpg]

[Obrazek: us37.jpg]

[Obrazek: azy2.jpg]

[Obrazek: 51ui.jpg]

[Obrazek: zaiw.jpg]

[Obrazek: yyle.jpg]

[Obrazek: 9jrr.jpg]

[Obrazek: xrgu.jpg]

[Obrazek: 6iss.jpg]

[Obrazek: n4m3.jpg]
Bardzo ładny modelik. Czysto sklejony i elegancko pomalowany, choć kolor mógłby być nieco jasniejszy. Gratuluję  :milbravo:
Bombowa konserwa. PDT_Armataz_01_34
Puszka na kalmary pierwsza klasa, takie maluchy mają dużo uroku.  :milbravo:
Mała rzecz a robi duże wrażenie!
Super :milbravo:
Miodny.Widać kunszt.Tylko brudzenie pigmentami nie teges.Koła podtrzymujące brudne,a wózki nośne już nie? Ale i tak mi się podoba,za całość. No i tłumik do pordzewienia a wnętrze do ,,większego" zdeptania. PDT_Armataz_01_34