PaperModels.pl

Pełna wersja: areograf
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
zastanawiam sie nad kupnem ale nie jestem zbyt zorientowany w internetowych sklepach modelarskich jest tego pelno. stad moje pytanie jakie sa najlepsze i jaki polecacie na początek zeby bylo jasne nie szukam super profesjonalnego sprzetu wspanialej jakości za 900zł. Mam skromny budżet i oponuje za niską półką cenową (może w przyszłosci coś lepszego)

licze na pomoc i podanie konkretnych firm i modeli
Dzieki PDT_Armataz_01_01
polecam alerograf z "allegro" EW770.
Dwufunkcyjny, imitujący iwatę (taka marka coś ala mercedes aerografów)

będziesz chciał więcej info to służę.
Za 900 zeta to rzeczywiscie skromny budżet.
Podstawą jest dobrej jakosci kompresor dajacy równe cisnienie najlepiej z regulacja i do 3 Atm.
A aerografy na poczatek tak jak kolega wspomniał. Profesjonalne to Iwata i Paasche ( chyba dobrze napisałem)
Ja uzywam Model Master Basic Detailing Airbrush 50605 E ale nadaje sie tylko do kładzenia duzych plam koloru.
A na poczatek to aerograf za kwote do 150-200 zeta. Ale ten co Michał podał jak najbardziej mozesz kupic ja własnie mam zamiar taki kupic.
polecam każdemu.

Ponieważ jestem tympem który zanim kupi jakiś gadzet czyta i czyta i czyta to po sprawdzeniu info na forach dla plastikowców jestem spokojny polecając go. koszt około 150 pln.

Gorzej z kompresorkiem. Jak nie masz to koszt porządnego to około 300 pln. Możesz używać butli ze sprężonym powietrzem (na dłuższą metę wychodzi dość drogo) lub zrobić samodzielnie z kompresorka lodówkowego
a co z powietrzem dopracy areografa?? sa specjalne kompresory do aroografów za ok 300zL tak jak mówiliscie ale czy to sie sprawdza?? czy to tylko jakies zabawki na 2 miesiace pracy????
Kompresor za 300 plm (M-1000 chyba się nazywa) to naprawdę porządny sprzęt. Znów jest polecany na forach, testowałem go osobiście.

Na początek możesz kupić butlę ze sprężonym powietrzem. Na model, dwa wystarczy. (zaawansowanym wystarcza na więcej, ale jak dopiero zaczynasz przygodę z malowaniem to raczej nie ;-) ). Zawsze to jakieś obniżenie kosztów, a przynajmniej ich rozłożenie w czasie.
Ja mam np kompresor robiony z domowym sposobem. Wytargałem zapomniełam jak to sie nazywa taka czarna butle z lodówki sprawna (ale z lodówki która juz nie była potrzeba oczywiscie). Po podłączałem odpowiednio rurki gdzie trzeba tzn do drugiej butli po to aby powietrze przy wylocie było równe, anie pulsowało. nastepnie rurki poprowadziłem do reregulatora cisnienia i na koniec do aerografu. Jak bede miał czas wrzucę zdjecia.
Sposób bardzo ok.
Jedyny probelm że trzeba mieć niedziałającą lodówkę (jeszcze lepiej zamrażarkę) na podorędziu
Lodówka to najważniejsze urządzenie do zmontowania kompresora potrzebnego w malowaniu aergrafem. Ja uruchomiłem właśnie dzisiaj swój aerograf, wykonałem pierwsze malowanie nim. Do agregatu lodówkowego szeregowo podłączyłem dwa pojemniki po płynie do spryskiwaczy samochodowych. W jednym jest maleńka dziurka, coby nie rozsadziło pojemników[kompresor stale pracuje]. Malowałem wnętrze kokpitu w Spitfire Mk.24 Revella w skali 1\32, wyszło fantastycznie! Jestem zadowolony!
Brawo Zbyszku,

Daj jakieś foto sowojego urządzenia.

ps.
Bez aero robiłeś modele że szczęka opada. aż się boje pomysleć to teraz będzie....
Jak obiecałem pokarze wam jaki ja mam kompresor własnej roboty.

Oto on:

[Obrazek: 961da8e5553ae244m.jpg] [Obrazek: 45328b0f87afe3d6m.jpg] [Obrazek: db75ef088f4fbfa7m.jpg]
wyglada dosc profesjonalnie ale ja raczej bym sie nie podjał budowy takiego kompresora w warunkach domowych. W koncu to może działać pod sporym ciśnieniem i wole nie muslec co moze sie stac jak nagle cos w tym urzadzeniu sie oderwie itp
Bez znajomości też bym się nie podejmował budowy kompresora. To też jak wspomniałeś o ciśnieniu ze coś może sie stać, ja też takie miałem myśli. Dlatego zabezpieczyłem kompresor wyłącznikiem ciśnieniowym ustawionym zdaje sie na 4-5 atm. Dodatkowo mam założone ciśnieniomierze, oraz zawór jednokierunkowy aby nie uszkodzić agregatu.
Budowa kompresorka to już naprawdę wyższa szkoła.
Ja chyba jednak kupię sobie upatrzony model na gwiazdkę (co oznacza że mogę sprzedać obecny) i zacznę przygodę z plastikiem
no nie Michał zdradzasz nas. Jak mozesz :mrgreen:

Lowrider14

Cytat:Budowa kompresorka to już naprawdę wyższa szkoła.
Ja chyba jednak kupię sobie upatrzony model na gwiazdkę (co oznacza że mogę sprzedać obecny) i zacznę przygodę z plastikiem
Mam nadzieję, że forum dalej będzie istniało a ty będziesz dalej adminem (Zostań przy kartonie) PDT_Armataz_01_01
Michale to będzie nas dwóch, co kleimy karton i rzeźbimy w plastiku. Od czego zaczniesz przygodę z plastikiem? :wink: :mrgreen:
Wiesz ta fascynacja plastikiem to w duzej mierze Twoja zasługa (i naszego spotkania). Jako kompletny "zieleniak" pewnie skleję coś równolegle z Tobą byś pokazał mi co i jak.
Cytat:zabezpieczyłem kompresor wyłącznikiem ciśnieniowym ustawionym zdaje sie na 4-5 atm

Przyłączę się do tematu bo też staram się takie coś zbudować. Gdzie zakupić taki wyłącznik oraz zawór jednokierunkowy? Jak podłączyłeś te rurki z kompresorka? Nie chlapie Ci olejem?
Mysle ze Wyłacznik mozna kupic tam gdzie mozna dostac hdrofory mozna i chyba tak samo jest z zaworem jedno kierunkowym. Nie zauwazyłem by mi olej leciał, ale mam załozony tak jakby 2 w 1 regulator cisnienia z ododlejaczem". A regulator mozna nabyc w sklepach zwiazanych z pneumatyka.

Zbiornik zrobiony jest ze zuzytej gasnicy.
Cytat:Wiesz ta fascynacja plastikiem to w duzej mierze Twoja zasługa (i naszego spotkania). Jako kompletny "zieleniak" pewnie skleję coś równolegle z Tobą byś pokazał mi co i jak.


Ho, ho widzę że trochę narozrabiałem? :wink: Plastik też ma swoje uroki, można świetnie się przy nim bawić. Jest też więcej do niego dodatków, nie jest to łatwe modelarstwo jakby się mogło wydawać, daje też dużo radości i satysfakcji z pracy nad nim. Teraz buduję Spitfira Mk.24 z Revella w skali 1\32. Postaram się go wystawić na wystawie modelarskiej na AIR SHOW. Będziesz go mógł obejrzeć, bo jesteśmy umówieni na pokazach.

Wracając do głównego wątku, to Twój kompresor Bizon jest bardzo zawodowy. Przemyślana konstrukcja i estetycznie zrobiony. Wygląda fachowo i na pewno świetnie działa. Przyjemnie jest na takim pracować.

msegen

Cytat:Michale to będzie nas dwóch, co kleimy karton i rzeźbimy w plastiku............:wink: :mrgreen:


ja też się bawie kartonem i plastikiem :wink:

wiec teraz jest nas trzech (3) hehe
A witam Kolegę z Modelworku. Pamiętam, pamiętam. Napisałeś bardzo miły post na temat mojego MiGa 21F13. No to pułk nam się powiększył.

msegen

Aaaaaaaaaaaaa pamiętam " dwa razy to za mało......................." hehe :wink:
macie czwartego-ja też od czasu do czasu bawię się wypraskami
Stron: 1 2