PaperModels.pl

Pełna wersja: Drukarka HP 3525 kopiowanie/skanowanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Czy ma ktoś doświadczenie w kopiowaniu lub skanowaniu tym urządzeniem modeli.
Próba kopiowania bezpośredniego jak również skanowania (programem załączonym przez hp) do pdf kończy się bardzo znaczącą różnicą w wymiarach i kolory też są trochę zmienione.
Cześć
Mam identyczną drukarkę - poniżej kilka moich spostrzeżeń:
- ustaw szczegóły skanowania z poziomu panelu drukarki z komputera - generalnie masz tam kilka fajnych opcji jak zmiana rozdzielczości (od 100 do 1200 - im wyższa rozdzielczość tym dłużej trwa skanowanie, możliwość ustawienia jasności i kontrastu przed właściwym skanowaniem),
- skaner ma jeden feler - "obcina" nie wiedzieć czemu część skanowanego materiału - ogromny problem miałem kiedy próbowałem zeskanować Tiger-a z MM - nawet mocno "obroniony" papier przed skanowaniem - niestety powodował że takie części jak poszycie kadłuba (największy element) i poszycie wieży nie dało się w całości zeskanować (zjadało część fragmentów),
- testowałem wydruk na różnych rodzajach papierów (o gramaturze od 180 do 240) - atrament trzymał się dobrze (nic się nie rozmazywało, ale czuć było wilgoć), podczas klejenia farba "nie spływała" - tym nie mniej jakość (nawet po ustawieniach przy skanowaniu) niestety najlepsza nie jest - kolory są znacznie bladsze...Będę testował jeszcze z blokiem technicznym i brystolem (byłem w szoku bo dorwałem blok techniczny o gramaturze 220g - co w mojej ocenie biorąc pod uwagę ryzyko rozwarstwiania się papieru - jest stanowczo za dużo)
- nie stwierdziłem problemów ze zniekształceniami - ja generalnie staram się skanować do PDF

To tyle moich spostrzeżeń w zakresie drukowania na tejże drukarce.
Różnica w wymiarach wynika też z tego, że technologia stosowana w tego typu skanerach nie daje 100% kopii.
Różnica w wymiarach wynika też z tego, że technologia stosowana w tego typu skanerach nie daje 100% kopii.
(13-03-2014, 01:48)Bizon link napisał(a): [ -> ]Różnica w wymiarach wynika też z tego, że technologia stosowana w tego typu skanerach nie daje 100% kopii.

No niestety za 400 pln nie możemy wymagać zbyt dużo - warto zastanowić się nad dedykowanym skanerem.