PaperModels.pl

Pełna wersja: Pytanie o Lakiery
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, przez dłuższy czas rozglądam się z lakierem do mojego modelu yaka 3 orlik i mam problem.
Arkuszy nie impregnowałem przed sklejaniem i zastanawiam się jaki lakier będzie najlepszy. Czytałem o lakierach i właściwościach to wiem że jakbym polakierował akrylowym na bazie wody to pewnie by mi powstały krowie żebra, natomiast jak bym caponował pędzelkiem to boje się ze druk się zmyje a najgorsze czy butapren puści lub klej cr. Dodam jeszcze czy może być werniks końcowy w sprayu lub  inny lakier w sprayu matowy na bazie żywicy, sam nie wiem czy będzie biały nalot :neutral: głupieje o lakierach  :-( ,proszę o poradę doświadczonych bo nie chce zniszczyć modelu.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Pomaluj lakierem samochodowym z połyskiem w sprayu, a później matowym dowolnym jakim chcesz: verniksem, craftem matową pactrą. Tymi malowałem i nie było białego nalotu.
a samym werniksem mogę trysnąć czy tak jak pisałeś najpierw połysk a potem werniks??
Jak prysniesz samym verniksem talk zostanie a papierze a lakier zostanie wchłoniety, połóż dwie warstwy lakieru połyskowego a potem Verniks.
  ... - a tak naprawdę to warto trochę poczytać na forum o lakierach i sposobach impregnacji. Bardzo wiele na ten temat napisano! Na Konradusie podano Ci linki, z których również możesz się wiele dowiedzieć na ten temat.
  Poza tym - nie ma metody uniwersalnej. Jakość lakierowania zależy od zbyt wielu czynników, aby wydać uniwersalny gotowy przepis!
  Pozostaje niezawodna metoda prób i błędów. Niestety.
(26-02-2014, 06:05)konradoo link napisał(a): [ -> ]Jak prysniesz samym verniksem talk zostanie a papierze a lakier zostanie wchłoniety, połóż dwie warstwy lakieru połyskowego a potem Verniks.
Posłuchaj kolegikonradoo bo dobrze gada. Jak malujesz sprayem to połóż dwie warstwy połysku, a potem mat. Jak malujesz połysk pędzelkiem wystarczy jedna warstwa. Dziś się o tym przekonałem >Sad.
Dzięki za rade  Smile będę testował na zapasie koloru i zobaczę co z tego wyniknie. Do lakierowania u mnie jeszcze długa droga ale lepiej teraz już wiedzieć o lakierowaniu.Jak będę tryskał to z odleglosci 50cm i ciekawe czy krowie żebra powstaną po lakierze samochodowym :?:.. poczytam na konradusie trochę o temacie rzeka bo nie mam wyjścia.

Temat uważam za zamknięty.