PaperModels.pl

Pełna wersja: ORP Bałtyk
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: th_DSC_0591_zps12ac6907.jpg][Obrazek: th_DSC_0592_zps5bf2628a.jpg][Obrazek: th_DSC_0593_zpsa7e7c79f.jpg][Obrazek: th_DSC_0594_zpse07463f9.jpg][Obrazek: th_DSC_0595_zpsca768e9a.jpg]
[Obrazek: th_DSC_0596_zpsf05fc964.jpg][Obrazek: th_DSC_0597_zps07a05ce0.jpg][Obrazek: th_DSC_0598_zps147d28b2.jpg][Obrazek: th_DSC_0600_zps35b8e667.jpg]
Moje SZCZERE GRATULACJĘ
Piękny  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam
Gratulacje, świetny :milbravo:
Super, gratulacje świetnego projektu  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Piękny model, piękny.
Szpeci go troszkę brak uzbrojenia, ale taki mieliśmy.
Jeszcze raz najszczersze gratulacje, miło popatrzeć na dobrą robotę :milbravo:
Pozdr.
  Tobie chyba gratulacje się już znudziły... Zresztą, świetna robota i jeszcze lepszy projekt to u Ciebie NORMA.
  Gdyby nie brak mocy przerobowych - na pewno z przyjemnością wziąłbym na warsztat tę superbrzydką jednostkę. A to ze względu na radochę, jakiej dostarcza klejenie tak starannie wykonanych projektów.
  Pozdrawiam - i - jednak - gratuluję...
        - ZbiG -
No, no, robi wrażenie!  :milbravo:
Gratuluję! Bardzo mi się podoba!
Elegancik, cieszy oczy PDT_Armataz_01_01
:milbravo:
Nie wiem czemu, ale ten paskudny okręt bardzo mi się podoba. Może dlatego że ma ORP przed nazwą.
Na stan z którego roku zrobiłeś ten okręt.
1927, na moment przejęcia od Francuzów
Znalazłem kawałek historii tego okrętu.
1927
· luty przeholowanie okrętu do Cherbourga.
· 7 marca zakupienie okrętu przez PMW za kwotę 2.822.000 franków.
· 30 lipca podniesienie w Cherbourgu polskiej bandery zdeklasowany krążownik otrzymał nazwę ORP 'Król Władysław IV', dowódcą został kmdr. J. Łątkiewicz.
· sierpień zmiana nazwy na ORP 'Bałtyk', 11 sierpnia okręt przybył do Gdyni, a 13 sierpnia dowódcą został kmdr.W. Steyer. Przejście na remont do stoczni Danziger Werft (Stocznia Gdańska) w Gdańsku.
· 22 września nowym dowódcą mianowano kmdr. por. A. Mohuczego.
1928
· 26 czerwca przyholowanie okrętu z Gdańska do Gdyni, gdzie dalsze prace prowadził WPMW.
· listopad W Gdyni nie było doku umożliwiającego podniesienie tak dużej jednostki. Największy dok w Gdyni miał około 2600 ton nośności. Kadłub ORP 'Bałtyk' obity był blachą miedzianą. Powodowało to korozję kadłubów torpedowców, cumujących z Bałtykiem w basenie nr X. Zaradzono temu odholowując Bałtyk do awanportu. W trakcie dokowania w Gdańsku w stoczni Danziger Werft zdjęto blachę miedzianą odstępując ją w rozliczeniu stoczni. Do Gdyni powrócił 7 grudnia.
1930
· 1 kwietnia wszedł w skład Dywizjonu Szkolnego jako siedziba Szkoły Specjalistów Morskich.

Poszukam jeszcze w literaturze gdyż tekst jest zaczerpnięty z internetu i mogą występować nieścisłości.
ORP 'Król Władysław IV' też brzmi nieźle. Gorzej z blachą miedzianą  na poszyciu.

Planujesz pierwotny stan jako D'ENTREASTEAUX.
Odnośnie malowania to wychodzi że wieże artylerii głównej są innego koloru, prawdopodobnie czarne.
http://www.graptolite.net/Facta_Nautica/...aw_IV.html
Jeszcze przed zakupem przez MW.
http://www.graptolite.net/vessels/d_Entrecasteaux.html