PaperModels.pl

Pełna wersja: [R] Papierowe ptaszki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam użytkowników forum.
Moja pierwsza relacja - temat uogólniony dotyczy modeli ptaków w skali 1:1 .
Na początek Syczek -http://pl.wikipedia.org/wiki/Syczek_zwyczajny
Model zakupiłem tuhttp://www.johanscherft.com/papercraft.html;
składa się z 3 arkuszy z elementami i 2 z instrukcją .
W pierwszej odsłonie podstawka i nogi:
[Obrazek: S_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S1_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S2_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S4_JPG_300x300_q85.jpg]
Tyle na razie .
Mam nadzieję ,że ten nietypowy model trochę urozmaici  spojrzenie na modelarstwo kartonowe  Wink
Ale słodziutkie  PDT_Armataz_01_28 ! Są jakieś darmowe modele na tej stronie ?
Witaj na Forum!
Temat pierwszorzędny  :milbravo:
Z ciekawością będę podglądał Twoją relację. A pazurki wyglądają jak prawdziwe  Smile
Pozdrawiam
(16-03-2014, 08:05)KRÓWEK_01 link napisał(a):Ale słodziutkie  PDT_Armataz_01_28 ! Są jakieś darmowe modele na tej stronie ?

Tak są darmowe modele;
-Strzyżyk (The Wren),
-Zniczek (The Firecrest )
-Zimorodek (The Kingfisher )
-Samica Ptaka Rajskiego (The Femalebirdofparadise)
i jajo z głową wykluwającego się Raptora

Ciąg dalszy -korpus :
[Obrazek: S5_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S6_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S7_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S8_JPG_300x300_q85.jpg]

Wycinanie elementów wymaga uwagi i cierpliwości .
O w mordę! Ciekawy temat. Z zainteresowaniem będę wypatrywał finału.
No to i ja się dosiądę i popatrzę, bo temat bardzo interesujący. Ładna realistyczna grafika i opracowanie chyba niezłe, zapowiada się ciekawy oryginalny model  PDT_Armataz_01_34.
Zasiadam wygodnie i popatrzę na ptaszki Smile - powodzenia
Wychodzi pięknie  :-D
Fajne.
Na Forum wszyscy Okręty, Pojazdy, Samoloty, a ty wpadłeś na super pomysł z ptakami.
Powodzenia
Dziękuję za ciepłe przyjęcie tematu Big Grin
Przyszedł czas na głowę ;
[Obrazek: S9_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S10_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: S11_JPG_300x300_q85.jpg]
Wszystkie podzespoły:
[Obrazek: S12_JPG_300x300_q85.jpg]
Ze sklejeniem głowy miałem trochę problemów,co widać na zdjęciach .
Gotowy model:
[Obrazek: P13_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: P14_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: P15_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: P16_JPG_300x300_q85.jpg]
Pozdrawiam
Świetne !!!
Bardzo miły temat, śliczna ptaszyna. Jaka jest jej wielkość?
Świetny temat i wykonanie świetne :milbravo:

Proszę o następne ptaszki PDT_Armataz_01_01

Jedyne co trochę razi w tym temacie to oczy - jak dla mnie trochę za matowe i płaskie. Jakby udało się w następnym jakoś je uwypuklić i pomalować lakierem błyszczącym to było by super  PDT_Armataz_01_18

Pozdrawiam
Alski-dzięki ;
SZAD-wszystkie modele są w skali 1:1 ; wymiar sowy podam jutro -ponieważ powędrowała do izby edukacyjnej ;-model z podstawką ma 20cm
Lukee- wyoblanie oczu mnie nie przekonuje ,wypróbuje  lakier ;

Kolejny ptaszek -Zniczek :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zniczek

[Obrazek: Z_1_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: Z1_1_JPG_300x300_q85.jpg]

Model Zniczka jest darmowy ,można go ściągnąć  ze strony -którą podałem w pierwszym poście .
Zniczek... Piękna ptaszyna  Smile
Przy tej wielkości to jak mikromodelastwo Wink
Ale jednak upieram się przy wyobleniu oczek. Zwłaszcza przy tej skali. Wystarczy tylko kropla BCG od strony niezadrukowanej i delikatne a potem mocniejsze kręcenie kółeczek w środku oka końcówką pędzla o odpowiedniej średnicy.
Ale oczywiście Twój model i zrobisz jak uważasz. O efekt i tak nie mamy się co martwić patrząc na Syczka  Big Grin

Pozdrawiam

kokosz

A ja powiem, że zrobiłeś bardzo dużo dobrego, nie tylko w kwestii ptaszków, które są piękne. Pokazałeś nam świetną stronę, z której już skleiłem darmowego Zimorodka (Nie będę go tu pokazywał, bo to twój wątek), i zaraz potem kupiłem Dudka, którego zamierzam skleić. Zimorodek razem z podstawką zajął mi trzy godziny. To jest REWELACJA, zwłaszcza dla dzieciaków. Niesamowita okazja, by skleić swój pierwszy model, skończyć go i postawić na półce. Sam zamierzam zapoznawać swojego syna (jak urośnie) z modelarstwem kartonowym, zaczynając właśnie od takich modeli. Modelarstwo i przyroda w jednym. Jednym słowem, duże uznanie dla gościa który to wymyślił i nie mniejsze dla Ciebie, za pokazanie nam tej strony i świetnie sklejoną sowę. Dobra, wiem, że to "Syczek", ale i tak dla większości, to po prostu sowa.  PDT_Armataz_01_28
W stu procentach zgadzam się z kokoszem!
Ja także skleiłem sobie zimorodka i muszę przyznać, że kleił sie świetnie - idealny model na powrót weny! Szybki i efektowny.
Dzięki JO!!

Witam. Przepraszam ,że nie odpowiedziałem wcześniej.
kokosz,Tuco dzięki. :-D
Lukee jeśli chodzi o oczy ograniczyłem się do nałożenia jednej warstwy lakieru .Model kleiłem na zakładkę ,tak jak opracował to autor -niestety nie najlepiej mi to wyszło .
[Obrazek: Z2_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: Z3_JPG_300x300_q85.jpg]
C.D.N

Świetna rzecz! Też wydrukowałem zniczka i zimorodka, może wieczorem ulepię :-)
No i proszę, rozpocząłeś modę na klejenie ptaszków  ;D

Klejenie na zakładkę w tym akurat przypadku chyba niewiele różni się od klejenia na styk. Problem widocznych krawędzi istnieje w obu przypadkach. Problem do rozwiązania to takie traktowanie sklejonej bryły by wyoblić wszystkie płaszczyzny. Ja próbuję nasączać od strony niezadrukowanej BCG i wyciskać z wyczuciem końcówką OLFY. Niestety przy stosowaniu go jednocześnie do klejenia udało mi się rozkleić wszystkie połączenia  ??? No ale złożenie wszystkiego z powrotem nie było trudne.

Jak będziesz robił galerię to wynieś go na słońce i zamocuj na jakimś krzaku. Ja tego nie zrobiłem bo nie było odpowiedniej pogody. Ale efekt byłby znacznie lepszy.

Pozdrawiam

Mała "galeria":
[Obrazek: Z5_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: Z6_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: Z7_JPG_300x300_q85.jpg]
[Obrazek: Z8_JPG_300x300_q85.jpg]
Pogoda nie najlepsza na zdjęcia ,ale też model nie wyszedł najlepiej  :-\
Lukee przy następnym ptaszku wypróbuje BCG.

kokosz

Jeżeli mogę wtrącić, to ja swojego Zimorodka, kleiłem wikolem, ale takim szybkoschnącym (na butelce jest napisane, że w 10 minut jest na amen) i szło, jak po maśle. Nawet wyoblać się dało. Choć i tak moja żona stwierdziła, że w porównaniu z twoimi ptaszkami, to mój jest kanciaty  :mil1:
kokosz pochwal się swoim Zimorodkiem ,w końcu to temat zbiorowy  :-D
Ps.Moderatora proszę o zmianę tytułu tematu z- Relacji na Relacjo/Galerię  .Dziękuje
Witam,
Gratuluję  PDT_Armataz_01_34 wyszedł bardzo ładnie.
Jednak klejenie na styk - przynajmniej w rejonie brzuszka daje mniej widoczną krawędź... Lakierowanie korpusu jest rzeczywiście niepotrzebne ale lotki, sterówki i oczka z dziobem to musowo lakier  PDT_Armataz_01_21

Pozdrawiam

kokosz

No, skoro pozwalasz w swoim temacie... Ale to jest przed retuszem. Pomyślałem, że mógłbym pomalować krawędzie klejenia i dziób, ale to później...

[Obrazek: zimorodek.JPG]
[Obrazek: bypicasa2html.gif]created by picasa2html.com

Ale kupiłem na tej stronie Dudka  :mil11: Niedługo go zacznę i pokażę.
Stron: 1 2