PaperModels.pl

Pełna wersja: [problem] Jak-17W - uzbrojenie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć

Mam zamiar niedługo skleić tytułowy model, chciałbym pokazać w nim kilka bebechów, w związku z tym nasunęło mi się następujące pytanie. Czy Jak-17W posiadał jakieś uzbrojenie? Kilkukrotnie spotkałem się z informacją nt. możliwości zamontowania uzbrojenia na tych maszynach, zależnie od źródła - 2x23mm, 1x23mm lub 1x12,7mm (ta ostatnia opcja wydaje się być najbardziej prawdopodobna). Problem w tym, że są to jedynie źródła pisane, natomiast na wszystkich zdjęciach jakie udało mi się znaleźć, Jaki-17W są nieuzbrojone. Czy któryś z szanownych kolegów ma na ten temat jakieś informacje mogące rzucić światło na gniotący mnie problem? ;-)
w Krakowskim muzeum  znajduje się takowy samolot, tyle że w wersji UTI. A oprócz niego w tymże muzeum znajduje się niejaki Jan Hoffman- skontaktuj się z nim a zarzuci Cię wszelkiego rodzaju materiałami( to maniak lotnictwa).
Ja od siebie mogę dodać to:

Z książki "Lotnictwo pierwsze 100 lat" Billa Gunstona zdjęcie Jak-15

[Obrazek: zntf.jpg]

Oraz z książki "1000 samolotów"

[Obrazek: 7dkl.jpg]

Pozdrawiam
Navi, Jak-17W to inna nazwa Jaka 17UTI ;-) Jak można skontaktować się z panem Hoffmanem, przez muzeum, czy ma jakiegoś swojego mejla na którego można do niego napisać "z ulicy"?

Lukee, dzięki, ale wersje bojowe są dobrze obfotografowane, zarówno od zewnątrz jak i od środka, a mi chodzi o wersję szkolną.
Piotrze najprościej to

http://www.muzeumlotnictwa.pl/kontakt.php

i poproś o kontakt albo z Panem Hoffmanem bądź Danielem Pachem albo Krzysztofem Mroczkowskim. Albo jeszcze wybierz bibliotekę i poproś o interesujące Cię materiały na pewno Ci je udostępnią. Ja osobiście wybieram się do muzeum około połowy kwietnia jeżeli będzie to jeszcze aktualne to służę swoim aparatem.

Powodzenia