PaperModels.pl

Pełna wersja: PZInż. 130 Answer
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich.
Dziś stałem się posiadaczem modelu czołgu pływającego PZInż.130 który został wydany przez wydawnictwo Answer.Model jest opracowany w skali 1:25 a jego projektantem jest Pan Piotr Jamer.Jakość kartonu jak i druk są bardzo dobre, nie zauważyłem różnic w kolorach i przesunięć.
Autor pozostawił nam dość duży wybór w sposobie wykonania modelu.Do wyboru są trzy wersje czołgu.Wersja z pokazów w Beniaminowie, wersja z testów pływalności oraz przewidywalna wersja do produkcji seryjnej.
Poza tym mamy możliwość wyboru wykonania gąsienic.Są opracowane w wersji "paskowej" jak i z ogniwek.Koła można też wykonać w dwóch wersjach, bez wyciętych i z wyciętymi otworami.
Model zawiera pięć arkuszy z częściami oraz trzy arkusze z rysunkami montażowymi (na jednym z nich są umieszczone części szkieletu czołgu). Po sklejeniu długość modelu to 17 cm a szerokość 8 cm.Stopień trudności autor określił na dwa w trzy stopniowej skali.
Według mnie model jest godny polecenia.
Pozdrawiam.
Mam go kupionego bardzo przyjemny modelik. jest możliwość wykonania wnętrza ale tylko wierzy resztę trzeba samemu opracować. Sprawdzałem sklep internety Answery ze tak powiem. Są tam do nabycia laserowo wycinane ogniwa za ok 30 i laserowo wycinane wręgi.

Jest to model warty zakupu nie będę pisał dlaczego każdy osądzi dlaczego.

Kiedyś był wydany w małym modelarzu ale ostatnie wydanie było porażka i tu od razu mówię nie modelu ale papieru na jakim został wydany.