PaperModels.pl

Pełna wersja: Giepard - Akula
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć
Przedstawiam zdjęcia modelu okrętu podwodnego Giepard z wydawnictwa GPM autorstwa Lazarusa. Sklejało się go bez problemu, więc nie ma właściwie o czym pisać jeśli chodzi o zwrócenie na coś szczególnej uwagi. Szkoda tylko, że nie zgrała się linia “drabinkowa” na dziobie pomiędzy pierwszym i drugim segmentem. Trochę zmieniłem montaż pokładu w stosunku do tego co zaproponował autor. Zlicowałem go z poszyciem segmentów tzn. wkleiłem go niżej o grubość kartonu zamiast nakleić na szare pole na gotowy kadłub. To szare pole odciąłem z poszczególnych segmentów dzięki czemu pokład jest równo z segmentami a nie naklejony na nie. Szybki w owiewce kiosku są zrobione z... kleju BCG. Zrobiłem wcześniej próby i wbrew pozorom BCG tworzy dość mocną przeźroczystą błonę (zwłaszcza na tak małych otworkach jak te w owiewce).
Niestety drukarnia znowu się nie popisała i wyraźnie widać różnice w odcieniu kolorów czarnego i czerwonego na kadłubie – szczególnie na końcu kiosku (szkoda bo dla standardu ma to duży wpływ na wygląd modelu). Kiepski był też zaproponowany przez drukarnię kolor i faktura śrub więc musiały zostać pomalowane.
Zapraszam do oglądania.

[Obrazek: 72677873626a15fem.jpg] [Obrazek: d7c51c0bf1f59024m.jpg] [Obrazek: cc2e84e66fe89f23m.jpg] [Obrazek: c56fab06397c6a2am.jpg] [Obrazek: e8fd5688b8d1feb0m.jpg] [Obrazek: 8866b2fb10f971f8m.jpg] [Obrazek: a413688053df0342m.jpg] [Obrazek: c260d3d0cc4a8db6m.jpg] [Obrazek: 9983bcf4545da9b6m.jpg]
Bardzo przyjemny model. Rzeczywiście widać róznice odcieni.
Pzdr
Ładny podwodniak  PDT_Armataz_01_34
Ja również gratuluję modelu, jak zwykle czysto i pięknie :milbravo:
Sama jednostka należy do jednej z najpiękniejszych klas atomowych o.p. Wink

I ja się przyłączam do gratulacji!
Pięknie wyszły Ci te krągłości  :milbravo:

Pozdrawiam
Dzięki.
Zamierzam wybrać się na festiwal do Muzeum Lotnictwa w Krakowie w majowo-czerwcowy weekend. Zabiorę model ze sobą więc można będzie obejrzeć go "na żywo" i porozmawiać.

pzdr
W okrętach podwodnych kadłub to podstawa - i wyszedł ci pierwsza klasa. Gratulacje. :milbravo: