PaperModels.pl

Pełna wersja: wz. 34 II , opracowanie własne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
taki tam właśnie wypocinek sobie  zrobiłem...
[Obrazek: podst_zps38d0094a.jpg]

[Obrazek: podst4_zpscbddd844.jpg]

[Obrazek: podst2_zpsc0ec6bfb.jpg]

[Obrazek: podstbokl_zps13707025.jpg]

[Obrazek: podstbok1_zps12e7bab4.jpg]

[Obrazek: podstty1420_zps264ec779.jpg]

[Obrazek: podstprzoacuted_zps61f51dbd.jpg]

mały plener Wink
[Obrazek: plener_zps17ff02ff.jpg]

i plener a'la stare zdjęcie
[Obrazek: plenerczb_zpsd2adcfdb.jpg]


a tak to wyglądało  bez upiększeń
[Obrazek: SAM_0734_zps12a5f2ce.jpg]

i po pociągnięciu podkładem.
[Obrazek: SAM_0738_zps8d3313bd.jpg]


model malowany był humbrolami.
No i bardzo ładnie to wygląda.  :milbravo:
Możesz podać numery farbek, bo te kolory bardzo mi się podobają? Pliss.  ;-)
kolory  były mieszane doświadczalnie ale  bazowe to:
zieleń  - 86 + rozjaśnienie białą w stos. 4/1
piasek - 121 + odrobina szarej i brązu (więcej szarej niż brązu)
brąz to miszung  60  i 33 w stos. 2/1
Dzięki.  PDT_Armataz_01_34
Świetny! A pochwalisz się jakimś zdjęciem podwozia ?
Niedługo będzie więcej zdjęć, zobowiązuję się do ich zrobienia Smile Pojazd posiada również silnik czego "PREZES" nie pokazał Big Grin
Model dostał  podstawkę i  w związku z tym miał nową sesję zdjęciową przez co pozwoliłem sobie  wymienić poprzednie fotografie. PDT_Armataz_01_36
Na podstawce jeszcze ładniejszy.  :milbravo:
Zgadzam się z Hasturem!  :milbravo:

P. S. Czy planujesz wydanie tego modelu? Fajnie by wyglądał w parze z wozem projektu Messera.
Wydanie- fajna rzecz.
Niestety nie  śledzę na bieżąco  forów kartonowych  i nie wiem o jakim wozie  Messera  piszesz ( a tutejsza wyszukiwarka  nie ułatwiła mi  znalezienia ) Sad
(15-06-2014, 11:10)radett link napisał(a): [ -> ]Niestety nie  śledzę na bieżąco  forów kartonowych  i nie wiem o jakim wozie  Messera  piszesz ( a tutejsza wyszukiwarka  nie ułatwiła mi  znalezienia ) Sad

A ło takim: http://www.papermodels.pl/index.php?topic=11287.0

A tak przy okazji mam małe spostrzeżenie - uwagę. Polne drogi w 1939 r. tak nie wyglądały. W tamtych czasach i jeszcze całkiem niedawno dominowała przecież trakcja konna, wobec czego między koleinami nie było pasa trawy, lecz rozdeptana kopytami ziemia, czy piasek w zależności od podłoża. Tak właśnie zrobiłem na mojej podstawce, odciskając na środku ślady podków.
Pozdrawiam.
Model fajny piękna robota malowanie też fajne.
A mam pytanko co to za trawka na podstawce? Z czego zrobiona?
Co do dróg to uwaga słuszna aczkolwiek  jak to zwykle w życiu  różne bywają w zależności od podłoża  jego twardości, rodzaju gleby,  roślinności,  rodzaju ruchu i jego częstotliwości. Tak się składa że ogromna większość zdjęć naszego sprzętu jaka istnieje to była zrobiona  na drogach (szosach) głównych czy pobocznych ( gdzie ich pokrycie jest "łyse") oraz  ich poboczach , ale i trafiają się też z rzadka zdjęcia typowych  międzypolnych, międzyłąkowych dróżek jak tutaj np.:
[Obrazek: a_poln_pz_1.jpg]
czy tutaj
[Obrazek: d14.jpg]

Cytat:co to za trawka na podstawce? Z czego zrobiona?
Trawka  f-my bodajże POLAK o długości 6mm jak dobrze pamiętam