PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] P-40 WAK 1:50 (Pearl Harbour 1941)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hejka

Prezentuję galerię maleństwa jakim jest P-40 w 1:50, zacząłem go jakoś zaraz jak wyszedł. Służył mi do przypomnienia jak się klei, po niespełna chyba 2-3letniej przerwie. Klejony klejem Magic [tak jak Hurricany na których go testowałem], ale mi ten klej mocno nie odpowiada i więcej go nie użyję.
Na pozostałych samolotach z zeszytu testowałem inne kleje ale to przy okazji ich galerii- dopiero gdzieś na jesieni, bo niestety do japońców trzeba już zrobić kopyto na oszklenia, a tego nigdy nie robiłem... więc budowa ich się przedłuża i to mocno. Szkoda, że nie ma do 50tek gotowych oszkleń :roll:, sporo czasu by się zaoszczędziło, szczególnie jeśli się go prawie nie ma (a koła żywiczne to już w ogóle marzenie).

Podsumowując fajny prosty samolocik dla początkujących lub dla bardziej zaawansowanych jako przerywnik lub coś na szybko, zresztą tak jak pozostałe zeszyty z serii :wink:.

Jedyne zastrzeżenie jakie mam odnosi się do zaprojektowania burta kabiny-wręga. W opracowaniu jest po prostu na styk[a wręgi kabinowe są zdublowane], a to jest troszkę problematyczne odpowiednie ukształtowanie burty i przyklejenie na styk do wręgi [a już tym bardziej przez początkującego], w tym modelu zrobiłem tak jak w wycinance [no i niestety jeszcze widać krowie żebra, ale to chyba bardziej wina kleju wodnego], ale w następnym już Zero zrobiłem tak jak poniżej na zdjęciu, czyli burtę wyciąłem z 1mm zapasem z przodu i z tyłu, a wręgę w miejscu styku z burtą odchudziłem o ok.0,2mm. W ten sposób znacznie łatwiej i ukształtować burtę kokpitu i okleić poszyciem :wink:.
[Obrazek: th_Z1_zps63d54c87.jpg]
Sorki za jakość tej fotki, ale robiona telefonem, przy pracy.

Galeria:
[Obrazek: th_P1_zps56919a87.jpg] [Obrazek: th_P2_zpscc84f540.jpg] [Obrazek: th_P3_zps9e2338cd.jpg] [Obrazek: th_P4_zpsdbfea2a6.jpg] [Obrazek: th_P5_zps36f27ea1.jpg] [Obrazek: th_P6_zps6f2aa693.jpg] [Obrazek: th_P7_zps533b58b4.jpg] [Obrazek: th_P8_zpsa8b6fc16.jpg]

Pozdrawiam
Krystian