PaperModels.pl

Pełna wersja: T34/85 "RUDY" 1:25
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Chciałbym zaprezentować mój model. Jest to czołg średni T34/85 w skali 1:25 z popularnego filmu "Czterej pancerni i pies w skali" .
W modelu zastosowałem  brudzenie w postaci błota i piasku.

[Obrazek: DSCF2475.jpg] [Obrazek: DSCF2476.jpg] [Obrazek: DSCF2480.jpg]
[Obrazek: DSCF2482.jpg] [Obrazek: DSCF2485.jpg] [Obrazek: DSCF2487.jpg]

Dodatkowo zapraszam do obejrzenia filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=vG-H9zJkjto

Zabrudzone gąsienice wyglądają świetnie
Widać ,że to chyba jeden z pierwszych modeli ukończony i za to gratulacje.
Musisz sporo popracować nad dokładnością formowania papieru na wierzy widać to szczególnie retuszem ciemnym nie podkreślaj w miejscach łączeń bo to dobrze nie służy jeśli chodzi o efekt finalny.
Wiem ,że chciałeś uzyskać jako takie brudzenie jednak lepiej jak już zrobić delikatniejsze ale to tylko moja mała sugestia .
Ta lina wygląda jak wąż a nie jak lina mogłeś zrobić ją z kilku nitek cienkiego drutu po przewodzie elektrycznym. koła wiadomo wycinankowe ale czegoś im brakuje chyba malowanie ujęło im ranty felg .
Gratki mimo wszystko bo mimo drobnych błędów fajnie się prezentuje.
Hmmm
Na pierwszy rzut oka model robi wrażenie  Wink
Ale...
Co tam robią te okrętowe liny cumownicze?  PDT_Armataz_01_05
Zanim zabierzesz się za brudzenie (błoto rzeczywiście wyszło całkiem fajnie  PDT_Armataz_01_34) popracuj trochę nad precyzją montażu części i brył. Nawet najpiękniejsze błoto nie przykryje tych niedopasowanych ogniw i łebków od szpilek a także nieprecyzyjnie wyciętych kół. Chociaż szczerze mówiąc efekt jest taki jak by czołg przebył cały front wschodni bez konserwacji i napraw... Jak o to chodziło to model bomba  :mil11:
Takie modele mi się podobają, fajne zrobione brudzenie, napewno z nim wyglada lepiej niż bez. Za jakis czas dodam do swojego rudego cos podobnego- taki trening :wink: Jedyne do czego można się przyczepić to kiepsko dobrane liny, są o wiele za grube, ja bym je wymienił na takie z drutu ciękiego skreconego i pomalowanego.

Filmik bardzo w klimacie serialowym, fajny pomysł PDT_Armataz_01_34
(17-08-2014, 04:48)seb545 link napisał(a):Ta lina wygląda jak wąż a nie jak lina mogłeś zrobić ją z kilku nitek cienkiego drutu po przewodzie elektrycznym.

Tak, wiem że lina za gruba, próbowałem wykonać linę ze starej stalowej linki od przerzutki rowerowej(ze względu na idealny splot) Problem był jednak z jej formowaniem ze względu na sztywność.
(17-08-2014, 04:49)Lukee link napisał(a):Chociaż szczerze mówiąc efekt jest taki jak by czołg przebył cały front wschodni bez konserwacji i napraw... Jak o to chodziło to model bomba  :mil11:

Dokładnie miałem takie założenie, czołg miał wyglądać jak po ciężkich przejściach na polach bitewnych. W końcu "RUDY 102" walczył na wielu frontach  PDT_Armataz_01_01