PaperModels.pl

Pełna wersja: [R] Polonez - Poltruck "Policja" - Modelik - pierwszy model
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich bardzo serdecznie, dotychczas tylko przyswajałem doświadczenia i wiedzę z forum, a teraz postanowiłem wystartować z moim pierwszy modelem. Jest to Polonez - Poltruck "Policja" z Modelika.

Zakupiłem również model samolotu Tarpan i wahałem się od czego zacząć -  żona powiedziała, że najpierw ma być policja, więc startuję. Na razie powycinałem i podkleiłem pierwsze wymagane części, jutro postaram się wrzucać jakieś zdjęcia.

Jeśli może ktoś zna ten model i od razu może coś podpowiedzieć/przestrzec to proszę śmiało !
Poniżej zdjęcie rzeczonego modelu.

[Obrazek: okladka.jpg]
Bardzo ciekawy model z niecierpliwością czekam na efekt końcowy Confusedmile: też jestem początkującym modelarzem dlatego kibicuję Ci i życzę powodzenia w budowie :mrgreen:
Jak na razie to widzę u Ciebie niesamowite.......  parcie na szkło. Relacja bez relacji z okładką ściągniętą zapewne z netu, no cóż pozostaje pogratulować zaistnienia na forum.
Tą galerię założyłem przede wszystkim dla siebie, by motywować się do pracy i znaleźć tą chwilę w ciągu dnia na zrobienie czegoś z modelem, a jednocześnie przedstawieniu się na forum. Jeśli ten dział dla początkujących nie temu ma służyć proszę o informację, widocznie źle odczytałem jego intencje.

Paolo vanKossi - nie chcę odpowiadać na Twoją zaczepkę i rozpętać flejmu, ale Twoja odpowiedź tym bardziej nie wnosi nic do tematu, a gdybym był czepliwy (jak Ty starałeś się być), to bym wytknął pisanie postów dla nabijania licznika, ale zachowujmy się i puśćmy to w niepamieć.


A teraz do rzeczy - idzie mi powolutku, zacząłem sklejanie podwozia (co na zdjęciach), powycinałem kolejne elementy i co trzeba podkleiłem tekturką. Może nie jest spektakularnie, ale poszło cokolwiek do przodu.

Wrzucam więc zdjęcia i postaram się jutro/pojutrze znów coś wrzucić.

Dziś też zaopatrzyłem się w kolejne rzeczy do mojego małego zestawu: mianowicie farbki i plastelinę.
[Obrazek: 1.jpg]
[Obrazek: 2.jpg]
Usul witamy na forum . Nikt tu nie powinien robić ci wyrzutów i masz rację jest to dział dla początkujących gdzie powinieneś otrzymywać rady i wsparcie. Jednak Paolo jest długo na forum i po prostu chciał tylko nowemu koledze zwrócić uwagę ,że na forum jest zwyczaj rozpoczynać relację mając przynajmniej coś zrobione np. podklejone wręgi. Niejednokrotnie nowi lub młodzi modelarze zaczynali relację wstawiając zdjęcie okładki lub  nawet nie robiąc tego, i ogłaszali ,że zaczynają , gdzie potem nic się nie działo. Na pytania jak tam klejenie , otrzymywało się info ,że leży, nie mam aparatu, model poszedł do kosza, pies go zjadł itp. Dlatego nie dziw się reakcji Paola , spróbuj go zrozumieć.
Paolo już pewnie wie ,że trochę za ostro zareagował ;-)
Napisz tylko kto jest autorem bo jeśli pan Maciejczak to życzę powodzenia i dużo cierpliwości ;-)
Pozdrawiam.
Witam
Usul Ty nie pękaj tylko napieraj na karton , pamiętam moją pierwszą relację na forum z modelem [b]BRISTOL FIGHTER [/b], też  mnie chłopaki zbesztali itd. było mi głupio ale się tym jakoś nie przejąłem ,
postanowienie moje było takie : JA WAM JESZCZE POKAŻE  ;D
Ukończyłem relację , co nie których może i zaskoczyłem , a potem było fajnie czytać wpisy chłopaków.
Nie łam się i dawaj, dawaj , czekamy.
Pozdrawiam
Jeśli pozwolisz to jedna rada na początek. Postaraj się o jednolite tło dla prezentacji sklejonych elementów. Bez całej tej otoczki ścinkowo narzędziowej  ;-)
Życzę wytrwałości w sklejaniu, no i powodzenia. Wink
Dziękuję wszystkim za wpisy i uwagi i żadnej urazy czy innego "focha" na pewno nie noszę Smile

I obiecuję od jutra robić lepsze zdjęcia, zgodnie z zaleceniami.

Dziś kolejne kroki w modelowaniu, czyli klejenie i wycinanie. Mam wrażenie, że nie jest to najprostszy model, a tak polecono mi go w sklepie modelarskim. Niemniej zamierzam go skończyć, niezależnie od efektu, chodź będę się starał.

Autorzy to Maciejczak i Kołodziej - o czym to świadczy, jaką ma opinie ?:>

Dziś mam kilka pytań jeśli można:
1. mimo, że staram się podklejać elementy "zgodnie ze sztuką", tj. nie za dużo kleju i przycisnąć encyklopedią to i tak większe elementy np. podłoga wyginają się, tzn. nie są poziome tylko stają się łukiem. Jak temu zaradzić ?
2. Malowanie braków farbkami zrobić po sklejeniu całości ?
3. Gdy chcę element wygiąć powiedzmy o 90 st. to nacinam go na zewnętrznej stronie wygięcia, by łatwiej się wygiął prawda ?

Swoją drogą wydaje mi się, że trochę źle przykleja dolną część zderzaka, ale pasowałem go na wiele sposobów i w żaden innym rozsądny sposób mi nie pasował (boki w nim nie są jeszcze przyklejone, niech przód wyschnie)

[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 4.jpg]
Pan Maciejczak hmm..... dosyć specyficzny projektant. Dla tych którzy kleją modele i nie chcą mieć problemów z pasowaniem , przycinaniem , kombinowaniem jak to skleić aby pasowało , to tak opinia jest słaba , omijać . Ale jest grupa modelarzy którzy lubią tak trochę się pomęczyć. Autor ten porusza dosyć niszowe i nawet ciekawe tematy tylko jak to wychodzi na końcu jest dosyć dyskusyjne.
1. To zależy od kleju którego używasz. Pewnie podklejasz wikolem lub innym wodnym klejem. Do podklejania używaj budzia .
2. Przed sklejeniem retuszuj wszystkie elementy i po wyschnięciu dopiero wszystko do kupy.
3 Nie , od wewnętrznej strony. Poczytaj sobie ten poradnik http://www.papermodels.pl/index.php?topic=10597.0
Ogólnie widzę ,że naprawdę jesteś na początku dlatego potraktój ten model jak poligon doświadczalny. Musisz wyrobić sobie swoje własne nawyki , sposoby klejenia. Próbuj innych klejów, sposobów kształtowania itp. Nie zrażaj się gdy ostatecznie nie będzie ten model przypominał tego co ma przedstawiać . Nie porównuj go z modelami innych bardziej doświadczonych bo powiesz ,że ja nie umiem i to wszystko nie ma sensu. To jest model pierwszy , testowy. Jak przez niego przebrniesz i nadal będziesz chciał kleić to wpadłeś i tak trzymać i tego ci życzę.

Pozdrawiam.
Baw się sklejaniem modeli, miej "radochę" z tego co robisz.
Każdy następny model będzie lepszy, Ci życzę.
Pozdr.
Dobra, jako, że powolutku, ale sklejam pokażę kolejne kroki, by nikt nie pomyślał, że zrezygnowałem.

Ogólna moja uwaga, to, że instrukcja ma sporo nieścisłości z rzeczywistością. Właśnie jestem na etapie rozmyślania jak posklejać wnętrze (ostatnie zdjęcie).
Udało mi się zrobić podwozie, testowałem pędzle z real'a, okazały się masakrą, więc wróciłem do modelarskich malutkich. Ponadto Wstępne mieszanie kolorków robiłem na podłodze, teraz wygląda to brzydko, ale jak się wszystko wklei i jeszcze raz poprawi myślę, że będzie ok.
Podczas klejenie podwozia machnąłem je na czarno, co wyglądało nieźle. Muszę zrobić ostatnie krycie tego dołu, bo doszło trochę rzeczy i znów klej wylazł.

Dalej zacząłem sklejać wnętrze, wklejony kokpit, zrobiona tylna kanapa, jestem na etapie kończenia foteli i doklejania dodatków do kokpitu.
Powoli zbliżam się do poszycia, czego najbardziej się boję.

Jeśli czyta to ktoś początkujący, to odradzam ten model, instrukcja jest kiepska, numery części z obrazków często mają niewiele wspólnego z faktycznymi elementami. W modelu wiele trzeba (a przynajmniej tak mi się wydaje) wykazywać się własną inwencją.
Jakby nie było zapraszam do komentowania Smile
[Obrazek: 6.jpg]
[Obrazek: 7.jpg]