PaperModels.pl

Pełna wersja: Malowanie szpachlowanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Tomek_Tuptak

Witam!

Forum czytam juz od dluzszego czasu i nawet cos tam kleje. Jednak jako zeby podszkolic sie w wycinaniu, szpachlowaniu i malowaniu to robie sobie taka prace domowa: oslony z kartonu do glosnikow w kolumnach.

Mam w zwiazku z tym pare pytan odnosnie obrobki i malowania  kartonu:

Na wstepie powiem ze wycialem juz elementy i je skleilek konkretnie 5 mm okragle podkladki z otworami w srodku. Kazda warstwe ,a sa ich 3 zakaponowalem a nastepnie skleilem.
Zaszpachlowalem ubytki miedzy sklejonymi warstwami szpachla akrylowa z Wamod'u , a wieksze nierownosci uzupelnilem takim czyms w postaci dwuskladnikowej plasteliny: TAMIYA EPOXY PUTY SMOOTH SURFACE.

Teraz mam pytanie: czy miejsca saszpachlowane ta "plastelina" da sie pomalowac farba akrylowa samochodowa w sprayu?
Karton fajnie trzyma taka farbe wiec uzywam.
Mam tez pare czesci juz pomalowanych czarna farba akrylowa matowa i powychodzily estetyczne ubytki.
Czy moge na to pomalowane miejsce nalozyc szpachle akrylowa czy tez musze zedrzec farbe az do samego kartonu?

Druga sprawa to moja pomylka przy malowaniu farbami w spray'u czesci z tworzywa sztucznego.
Otoz prysnalem je najpier farba akrylowa czarna matowa w spreju, a nastepnie pokrylem lakierem akrylowym bezbarwnym ale blyszczacym gdyz nie zauwazylem ze takowy mi sprzedano.
Czy moge teraz nalozyc lakier bezbarwny akrylowy matowy i przestanie sie blyszczec?
Do tej sprawy jeszcze maly suplemencik: otoz jak pomalowalem wszystko jak powyzej zauwazyle ze nie wszystkie miejsca czarna farba zakryla a element jak juz pisalem jest pokryty dodatkowo lakierem bezbarwnym. Czy moge na to wszystko jeszcze raz prysnac akrylem czarnym czy tez drapac?

Pozdrawiam