PaperModels.pl

Pełna wersja: (galeria) F4U-1D Corsair
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

origami

Witam koleżanki i kolegów modelarzy. To mój pierwszy post na forum, a więc powitanie.
Przy okazji galeria jednego z modeli nad którymi ostatnio pracowałem.
[Obrazek: th_corsair-gomix10.jpg][Obrazek: th_corsair-gomix09.jpg][Obrazek: th_corsair-gomix08.jpg]
[Obrazek: th_corsair-gomix07.jpg][Obrazek: th_corsair-gomix06.jpg][Obrazek: th_corsair-gomix05.jpg]
[Obrazek: th_corsair-gomix04.jpg][Obrazek: th_corsair-gomix03.jpg][Obrazek: th_corsair-gomix02.jpg]
[Obrazek: th_corsair-gomix01.jpg]
Samolot stosunkowo uproszczony, ale wbrew pozorom dość trudny w montażu. Moim zdaniem to najciekawsze wydanie tego modelu w kartonie, w skali 1:33. Autorem opracowania jest Łukasz Fuczek.
Przy wysypie messerów i innych zerówek przydałoby się jakieś nowe opracowanie tego samolotu, np. z wojny koreańskiej, lub wczesnej serii produkcyjnej.

pozdrawiam Smile
Bardzo ładny model! Gratuluję!

Możesz coś napisać jak się go sklejało? Na co najbardziej zwrócić uwagę?

origami

Dzięki Smile
Sklejało się go bardzo przyjemnie (przeważnie).
Szczególną uwagę należy zwrócić przy montażu skrzydeł - u mnie rozjechały się wnęki podwozia względem szkieletu. Miałem też problemy z wykonaniem ruchomych lotek. Niezbyt jasno jest to opisane w instrukcji, a ja na dodatek nie mam zbyt dużego doświadczenia. Większość elementów pasowała jednak idealnie. Bardzo fajny model, a że trudny? Cóż Corsair musi być trudny, choćby z racji swoich niezwykłych skrzydeł.
No no, modelik niczego sobie, bardzo ciekawy! Może trochę przesadziłeś z lakierem, ale tam! To chyba dzięki lakierowi uzyskałeś taką głębię koloru, prawda?
To Corsair z wydawnictwa FM?

origami

Samolot został wydany przez Gomix.
Fakt, trochę dużo tego lakieru - 3 warstwy: dwie błyszczące, jedna matowa. Lakier Humbrola, nierozcieńczany, nakładany pędzelkiem.
Samolot w normalnym świetle aż tak się nie błyszczy, ale przy następnym modelu zmienię metodę lakierowania. A kolor faktycznie stał się trochę głębszy i myślę, że bardziej zbliżony do oryginału.