PaperModels.pl

Pełna wersja: Pomoc w dobraniu koloru farbki do laserowych gąsienic modelu Tiger I
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam , prosiłbym o pomoc w dobraniu koloru farbki do laserowych gąsienic modelu Pz.Kpfw. VI Tiger Ausf. H1 / Mały Modelarz 4-5/98.Myślałem na farbką humbrola , czytałem że są bardzo dobre , pozostaje tylko kwestia odpowiedniego kolor.Chciałbym tak dobrać kolor by nie wyglądał sztucznie , by dobrze komponował się z modelem.


Z góry dzięki za pomoc
Pytanie dosyć dziwne - z tego co mi wiadomo, to gąsienice tygrysa nie były niczym malowane  :mil11:
A skoro nie były niczym malowane to miały kolor stali. A skoro miały kolor stali, to można je pomalować jak gąsienicę każdego innego pojazdu gąsienicowego - wystarczy zajrzeć do jakiejkolwiek relacji.
Zależy jaki efekt chcesz uzyskać - czyste, zardzewiałe, zabłocone. W najprostszym wariancie malujesz je na czarno (jakąkolwiek farbą) i przecierasz metodą suchego pędzla jakimś metalizerem np. Humbrola.
Chcę żeby były oryginalne tzn żeby model wyglądał naturalnie , żeby wycinanka dobrze się komponowała z tym kolorem , by nie wyglądało to sztucznie i nie wiem na jaki odcień się zdecydować jako podkład a metalizerem również je pomaluje ponieważ widziałem na paru modelach i wygląda to rewelacyjnie.
Moje zdanie: gąsienice były produkowane ze zpecjalnego stopu,który nie rdzewiał jak zwyczajna stal. W moich modelach gąsienicowych gasienice laserowe malowałem ciemnoszarym kolorem. Gdzieniegdzie , delikatnie można przetrzeć metalizerem, a dodatkowo można pobrudzić ziemistym kolorem suchymi pastelami, lub odpowiednio wykonanym washem.
Przykład z mojej kolekcji:
[Obrazek: th_DSC00792.jpg]
Dzięki za odpowiedź , prosiłbym o konkretną barwę farbki z palety humbrola.
(05-11-2014, 05:16)Cruiser link napisał(a): [ -> ]prosiłbym o konkretną barwę farbki z palety humbrola.

Zlituj się. Uszanuj to, że ktoś poświęca swój czas, żeby udzielić Ci porady. Zapewniam Cię, że znalezienie informacji w internecie jaki numer humbrola to ciemny szary zajmuje ok. 10 sekund (wiem, bo osobiście sprawdziłem). Dlaczego ktoś miałby poświęcać jeszcze więcej swojego czasu, żeby znaleźć tą informację za Ciebie i jeszcze odpisać na Twoje pytanie? Żyjemy w czasach gdzie wyszukiwanie informacji nie jest jakimś tytanicznym wysiłkiem - zakładam, że paleta kolorów humbrola nie jest tajemnicą strzeżoną przez Pentagon.
Nie o to mi chodziło , jest po prostu dużo różnych odcieni i nie wiem na jaki się zdecydować.To może podam paletę i prosiłbym o pomoc co wybrać.Nie chcę kupić niewłaściwej a pewnie ktoś już malował takie gąsienice.

http://www.torques.webd.pl/Warsztat/malo...umbrol.jpg
Do najbliższego sklepu modelarskiego z farbami mam około 60 kilometrów... Zatem dysponuję farbami w kolorach podstawowych ( biały,czarny,niebieski, czerwony żólty) i z nich mieszam kolor najbardziej mi odpowiadający.  Nie sądzę, by się ktoś czepiał  niewłaściwego odcienia "ciemnego szarego"  Tongue
Rozumiem,ze nie robisz modelu prosto z linii produkcyjnej, sterylnie czystego. No bo jeśli tak, to powinieneś zapytać o kolor omawianego stopu na Akademii Górniczo-Hutniczej  :roll: :mrgreen:
Met 53 lub Matt 67 a potem na sucho 27001
O taką krótką , rzeczową i bez zbędnych komentarzy odpowiedź mi chodziło , wielkie dzięki Lukee. PDT_Armataz_01_34
Połączenie ze sobą tych dwóch farb czyli Gunmetal i Aluminum bardzo mi się podoba i mam nadzieję na taki efekt:

http://www.scalespot.com/onthebench/f16c/image051.jpg