PaperModels.pl

Pełna wersja: Curtiss CW - 21 Demon z MPModel
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień Dobry wszystkim chciałbym wam zaprezentować model  który przed chwilą skończyłem. Model Curtiss CW -21 Demon wydany w 2010 roku w MPModel  , projektu wszystkim znanego Marka Pacyńskiego.  Do zakupu  przekonał mnie temat i okładka  . Nie miałem pojęcia ,że takowe samoloty były , a sylwetka  mocno mnie przyciągnęła. Jak pewnie wszyscy zauważyli jednak nie zawiele znajdziecie zdjęć lub relacji z klejenia tegoż samolotu. Model wygląda na prosty i odpoczynkowy. Niestety tak nie jest .
Drukarnia dała ciała bo tuż za kabiną mamy piękną różnice w kolorze zieleni . Zdecydowanie za mało rysunków montażowych  no i trochę problemów ze spasowaniem . Przede wszystkim można się zdziwić kryjąc gotowy już silnik pod osłonę . Ewidentnie z cylindrów trzeba tak ze 3 mm odciąć . Dużo też problemów  sprawiło mi ukształtowanie profilów na łączeniu sterów wysokości i kierunku cz 59a , b . To była masakra  , za cholerę w tym kształcie ich tam nie przykleicie zakrywając wszystkie szpary i łączenia . Postanowiłem zmienić  trochę ich kształt , a jedyną szparę jaka mi została zakleiłem kawałkiem z tego co odcinałem z  tych elementów.
Więcej tych drobnych nie spasowań nie będę już wymieniał.  W każdym razie z prostego modelu wychodzi nam wniosek , tylko dla doświadczonych  i trudny.  Coś na plus trzeba też jednak powiedzieć . W niektórych miejscach spasowanie było w porządku. Po sklejeniu model wygląda na taki prosty nie skomplikowany , ale jednak kształt przyciąga  wzrok i może się podobać.

Zapraszam do galerii i od razu przepraszam ,  ja fotografem nie jestem  :wink:.


[Obrazek: th_P1200321_zps7tryvbzn.jpg] [Obrazek: th_P1200320_zpsegviiacy.jpg]  [Obrazek: th_P1200317_zps71vr01dk.jpg] [Obrazek: th_P1200316_zpsuxgk5xx2.jpg] [Obrazek: th_P1200313_zpsana4ynas.jpg] [Obrazek: th_P1200307_zpsdikc2hvh.jpg] [Obrazek: th_P1200305_zpsz9ijm4vp.jpg] [Obrazek: th_P1200303_zps45sf7lsa.jpg] [Obrazek: th_P1200301_zpsbygu98pv.jpg] [Obrazek: th_P1200296_zpsgagqfrsf.jpg] [Obrazek: th_P1200295_zpsh0ayvdtb.jpg] [Obrazek: th_P1200288_zpsjhqkmi03.jpg] [Obrazek: th_P1200286_zpskostivgi.jpg] [Obrazek: th_P1200278_zpswrtcuy4q.jpg] [Obrazek: th_P1200277_zpsj0izk2eb.jpg] [Obrazek: th_P1200276_zpsehstylcw.jpg] [Obrazek: th_P1200273_zpss4kczj9c.jpg] [Obrazek: th_P1200265_zpsp8pemv7e.jpg]  [Obrazek: th_P1200263_zpshm5crmki.jpg]

Pozdrawiam.
Witam, modelik jest super, tylko Panie Partyzańcie coś, tam w dali jeszcze się żagiel bieli, parafrazując Majewską nie używasz Pan retuszu.? Wszystkie krawędzie białe, wygląda to za przeproszeniem jak wystające żebra bawoła błotnego po napalmie w polu ryżowym .
pozdrawiam Floyd
Przetarcie pędzlem z pastelą na sucho pomogło by ukryć niedoróbki o ile się podejmiesz . Wink
Bo na mokro będzie widać ...
Modelik fajny . Gratuluję .
Dobrze ,że znacie szlagiery polskiej muzyki za którą jednak nie przepadam ;-) , ale chciałem tylko powiedzieć , że model był retuszowany, a jak zauważyliście spód skrzydeł jest w kolorze jasno szarym . Błysk flesza rozjaśnił  to łączenie . W rzeczywistości tej różnicy nie widać , ale podejmę się poprawy retuszu tej krawędzi.

Pozdrawiam
Eee, marudy, dobrze jest Smile To flesz wyciąga tak krawędzie Smile
A samolot, hm, jakiś taki...no nijaki Big Grin Mam na myśli sylwetkę. Mojej uwagi raczej by nie zwrócił Wink

Pozdrawiam
No to się trochę pogimnastykowałeś. Piszesz, że na plus  "W niektórych miejscach spasowanie było w porządku".
No i widzisz, cała reszta opracowania została przez to zepsuta  :wink:.
Michale może i uwagi nie zwraca , ale po jego sklejeniu postanowiłem , że wracam do korzeni i lepie latadła . Poprawiałem retusz i tak się na tym skupiłem ,że maznąłem zielonym na jasnym spodzie PDT_Armataz_01_07. Teraz jak piszę model skończony to skończony :mrgreen:.
Dzięki za miłe słowa . Pozdrawiam
A jednak udało Ci się go ukończyć  :milbravo: Z tymi kolorami to rzeczywiście masakra jest - takie różnice koloru na jednym arkuszu, gdzie części oddalone są od siebie o kilka centymetrów, to oględnie mówiąc zadziwiające jest. Ponadto trochę mdłe te barwy są - tak jakby nasycenia brakowało.
Niemniej wycisnąłeś z tego opracowania bardzo dużo i generalnie model ma ciekawą sylwetkę.  PDT_Armataz_01_34