PaperModels.pl

Pełna wersja: ARMATOHAUBICA KRAB 155mm (modelik)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Sklejanie rozpocząłem 31.12.2011.
Zakończone dziś 20.02.2013

Ciekawostka: między pierwszym zrobionym zdjęciem a ostatnim dziś, wykonałem 5001 zdjęć Smile
Relacja z problemami, patentami, i innymi takimi znajduje się tu:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=10136.0

Niestety nie wiem jak pomniejszać zdjęcia z picasy żeby wklejały się małe obrazki a po kliknięciu żeby wyświetlał się pełen rozmiar.

[Obrazek: DSC_9782.JPG] [Obrazek: DSC_9781.JPG]
[Obrazek: DSC_9809.JPG]
[Obrazek: DSC_9750.JPG]
[Obrazek: DSC_9807.JPG]
[Obrazek: DSC_9808.JPG]
[Obrazek: DSC_9813.JPG]
[Obrazek: DSC_9751.JPG]
[Obrazek: DSC_9754.JPG]
[Obrazek: DSC_9772.JPG]
[Obrazek: DSC_9783.JPG]
[Obrazek: DSC_9818.JPG]
[Obrazek: DSC_9763.JPG]
[Obrazek: DSC_9810.JPG]
[Obrazek: DSC_9778.JPG]
[Obrazek: DSC_9770.JPG]
[Obrazek: DSC_9775.JPG]
[Obrazek: DSC_9780.JPG]
[Obrazek: DSC_9811.JPG]
[Obrazek: DSC_9819.JPG]
[Obrazek: thats_all_folks_high_resolution_desktop_...650912.jpg]

I to by było na tyle
pozdrawiam
Solo
No i pięknie  :milbravo: Model prezentuję się zabójczo.  PDT_Armataz_01_36 Co prawda moje serce bardziej wyrywa się do lotnictwa niż do pancerki, ale niesamowicie sklejony model zawsze wart jest obejrzenia. To co? czekamy na kolejny  :mil11:
Piękny model Solo! Gratulacje Smile Co dalej?? Mam nadzieję, że okres i tematyka zbliżona.
:milbravo:, :milbravo:, :milbravo:,jeszcze jakby deczko ją sfatygować,choć z drugiej strony linie papilarne już troszeczkę waloru dodają  PDT_Armataz_01_29

To czekamy na następnego współcześniaka.

                                                                  Pozdro.
Solo - pokazałeś kawał zacnego modelarstwa  :milbravo: Trudno po zdjęciach powiedzieć czy to plastik czy też karton. Malowanko też pierwszorzędne, pre-shading - bardzo delikatny - ale jest. Ja był jeszcze całość pokrył filtrem z farby olejnej  PDT_Armataz_01_01

Jeszcze raz gratuluję  PDT_Armataz_01_34
Super model, te wszystkie detale i smaczki robią wrażenie. Pierwsze zdjęcie - rewelacja  :milbravo:
Dzięki panowie za pozytywne przyjęcie modelu.

(21-02-2013, 08:16)chicken link napisał(a): [ -> ](...) linie papilarne już troszeczkę waloru dodają

No niestety zauważyłem że na tych farbkach strasznie łatwo odcisnąć paluchy. Chyba trzeba malować wszystko na samym końcu po zamontowaniu całego osprzętu. Bo potem jak się bierze w paluchy żeby coś dokleić to właśnie zostają ślady.

(21-02-2013, 09:11)undertow link napisał(a): [ -> ]pre-shading - bardzo delikatny - ale jest. Ja był jeszcze całość pokrył filtrem z farby olejnej

No starałem się coś tam przycieniować, ale jeszcze nie mam wprawy, dlatego tak wyszło. Myślałem też o jakiś pigmentach, filtrach itd ale nie chciałem spaprać efektu który udało mi się osiągnąć. Muszę wyjąć jakiegoś "trupa" z szafy i na nim popróbować.

Widać też że w paru miejscach błyszczy się klej, trafiają się jakieś niedomalowane fragmenty. To trzeba będzie jeszcze poprawić.
No i przede wszystkim z tego co widzę trzeba popracować nad obróbką powierzchni. Mimo glutowania i szlifowania widać że bywa nierówna (np fotka z preyskopami), choć pieszczenie takich małych elementów jak na razie jest po za moim zasięgiem umiejętności.

Co następnego?
Na pewno coś będzie ale czy pancerka? hmm tego nie wiem. Chyba muszę zrobić coś z mniejszą ilością kółSmile
Ale na pewno będę się starał żeby było na wyższym poziomie niż ten model.

W relacji nie opisałem sposobu produkcji czerwonych i zielonych lampek.
Generalnie jest to odpowiednio ukształtowany drut cynowy 2,5mm, rozwiercony troszkę wiertłem 2 mm, obklejony paseczkiem papieru z podoklejanymi drucikami 0,3 mm, pomalowany na czarno a do środka wykałaczką zapodana farba do szkła zielona i czerwona.

Jeśli by ktoś chciał mogę zrobić mini relację z produkcji takich lampek ale myślę, że wszyscy skumali o co chodzi.

Pozdrawiam
Solo
Nie wiem czemu ale współczesną pancerka wolę oglądać w skali 1:1. Ten fakt nie zmienia jednak odbioru Twojej pracy, która przy odrobinie wyobraźni może uchodzić za oryginał. 
Gratuluje.

ps. Nie wiem czy dobrze myślę ale chyba lepiej było by lakierować model farbami błyszczącymi i na koniec lakierem matowym, może przejścia plam kamuflażu były by mniej rzucające się w oczy pod względem faktury. Fakt że w oryginale też tak to może wygląda, ale w modelu jakoś mi nie do końca pasuje.     
Po prostu słów brak  :milbravo: muszę obcmokać na żywo koniecznie.
Można by rzec, że oprócz prototypu  i egzemplarzy wykorzystanych do kręcenia klipu promocyjnego i wystawianych na targach, mamy kolejny egzemplarz. Solo proponuję opchnąć go wojsku. Myślę że się chłopaki ucieszą z pierwszej sprzedanej sztuki. Zawsze będziesz mógł się pochwalić że wzmocniłeś system obronny RP Wink
No no, Ceva z pozytywną oceną w mojej galerii to zaszczyt Wink

Leon jak najbardziej albo Ty do mnie albo ja do Ciebie Smile

Modelstory, co ciekawe że wycinanka zaprojektowana jest na bazie prototypu, ale tak mało jest zdjęć (w dobrej rozdzielczości) na sieci, że łatwiej było wykonać wersję kolejną. Np różnice są w fartuchach bocznych, zakończeniu błotników z tyłu, pojawia się osłona celownika itd.
A najnowszy to znowu kolejne zmianySmile


Dobry model! Ja bym go oczywiście trochę pobrudził, ale i tak prezentuje się świetnie.
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Model Kraba  PDT_Armataz_01_34 najładniejszy jaki widziałem ale....
Jak sam wspomniałeś zoom popsuł efekt proponuje kaponowanie przed którym sam się broniłem ale uwierz mi warto z włoskami w 90% masz spokój. 
W moim mniemaniu brakuje ostatniego dotyku choć by pryśnięcia lakierem bezbarwnym matowym. Po tym zabiegu wash z olejnych farb uwydatnił by cały nakład pracy jaki włożyłeś w ten model podkreślając wszystkie detale.
Tak czy siak liczy się fan z budowy :milbravo:
Wszystko co ma gąsienice mnie osobiście przeraża,co nie znaczy,że oglądanie nie sprawia mi przyjemności.Twój model też mi takowej dostarczył.Gratuluję i życzę kolejnych jeszcze piękniejszych. :milbravo:
(21-02-2013, 09:07)kordian link napisał(a): [ -> ]Model Kraba  PDT_Armataz_01_34 najładniejszy

Dzięki

(21-02-2013, 09:07)kordian link napisał(a): [ -> ]zoom popsuł efekt proponuje kaponowanie (...)
W moim mniemaniu brakuje ostatniego dotyku choć by pryśnięcia lakierem bezbarwnym matowym. Po tym zabiegu wash z olejnych farb uwydatnił by cały nakład pracy jaki włożyłeś w ten model podkreślając wszystkie detale.
Tak czy siak liczy się fan z budowy :milbravo:

No trzeba będzie w końcu zakupić ten magiczny płyn. Zastanawiam się też nad przerzuceniem się na BCG bo denerwuje mnie ciągnący się jak gumka klej polimerowy.

(21-02-2013, 10:41)jowisz32 link napisał(a): [ -> ]Wszystko co ma gąsienice mnie osobiście przeraża,co nie znaczy,że oglądanie nie sprawia mi przyjemności.Twój model też mi takowej dostarczył.Gratuluję i życzę kolejnych jeszcze piękniejszych. :milbravo:

Mnie również Jowisz. Kiedyś przeżyłem pędzącego na mnie T55, i tak się zastanawiałem czy ten tankista mnie widzi i czy zdąży odbić w lewo lub prawo. Gęsia skórka gwarantowana.


Mnie również Jowisz. Kiedyś przeżyłem pędzącego na mnie T55, i tak się zastanawiałem czy ten tankista mnie widzi i czy zdąży odbić w lewo lub prawo. Gęsia skórka gwarantowana.


Uwierz mi- jadąc po drodze czołgowej "na peryskopach" widzi: błoto-chmury-błoto-chmury,czasami krzaki"
Hoho ale zaszczyt! Model tygodnia. Dziękuję Smile