PaperModels.pl

Pełna wersja: [Pytanie/Galeria] podstawka do modeli
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Takie krótkie pytanko: czy ktoś się spotkał w sieci z plikiem z którego można wydrukować sobie samemu imitację płyty lotniska z betonowych płyt?
A nie chcesz zrobic plyt z tektury i pomalowac i miedzy plyty trawki zasadzic? Ja mam plik od Chopina ale z lotniskowca...
Stoję przed tym samym problemem i pomysł mam taki, żeby użyć brystolu barwionego w masie, nakleić go na tekturę, pociąć i poszczególne "płyty" nakleić na podstawkę. Potem już tylko trochę to utytłać, dodać jakieś mchy, anemiczne trawki itp. i gotowe.
Gonzo, popatrz tu i tu
viktorrr -dzięki za linki. Przydadzą się Smile

Ja się przyłączę jeszcze do prośby, z tym że o pokłady lotnicze lotniskowców współczesnych. Macie jakieś źródła. Sam już oczywiście z googli korzystałem.
Dzięki, panowie za podpowiedzi. Oczywiście myślałem o wykonaniu podstawki z kartonowych prostokątów i malowaniu ich. Nawet przeglądnąłem relacje z budowy takich podstawek na różnych forach, nie tylko kartonowych. Na początek chciałem jednak wypróbować coś prostego co można wykonać w jeden wieczór.
Viktorrr twoje linki to jest to  PDT_Armataz_01_34.
Dzięki
Kiedyś stworzyłem coś takiego:
[Obrazek: b25909ee3f360534m.jpg]
Płyty pod Krazem są z gipsu wymieszanego z szarą farbą, myślę że wygląda to bardziej realistycznie od jakiegokolwiek druku. Należy tylko pamiętać o jednym- nie stosować gipsu budowlanego, ten cholernie szybko wiąże, jeżeli już to szpachlowy lub sztukatorski.
I już. Tak jak pisałem wcześniej chodziło mi o coś prostego i szybkiego. Dzięki pomocnej dłoni modelarzy w 1 [h] wykonałem taka oto podstawkę. Pojedyncze płyty wydrukowane z pliku pdf, wycięte i wyretuszowane czarną farbka na krawędziach.
Baza to kupiona za 8 [zł] w jednym z marketów ramka na zdjęcia. Na nią naklejona taśma samoprzylepna dwustronna, a potem to już tylko układanie jak cegiełki poszczególnych płyt.
Trawka to już gotowy wyrób ze sklepu modelarskiego. Jest ona w rolce na papierze więc też nie było problemu z przyklejeniem jej do taśmy. I oto gotowa prosta i szybka podstawka.

[Obrazek: 435fd55baaba2dc8m.jpg] [Obrazek: 3980bac9589847b3m.jpg] [Obrazek: b2d0ce2fe2524d53m.jpg] [Obrazek: 3107b641116bf217m.jpg]