PaperModels.pl

Pełna wersja: Cn2t "Las" - Modelik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Allo allo jestem i tu

Przedstawiam Kolegom szanownym pierwszy w tym roku skończony mój model, który jest zarazem pierwszym parowozikiem jaki miałem zaszczy wykonać. Więc proszę o wyrozumiałość  :Smile
Autorem opracowania tego sympatycznego czajniczka jest Jan Kołodziej, więc samo nazwisko projektanta mówi, że problemów ze sklejaniem nie powinno być żadnych. Tak też się stało. Cztery miesiące budowy modelu było bardzo udanymi miesiącami mojego modelarstwa  Smile
A wracając do samej budowy. Model jak widać malowany, full opszyn z zastosowaniem elementów ciętych laserowo i kalkomanii. Wykonanie to właściwie standard. Jedyną zmianą było zmniejszenie nieco rynienek na szoferce mechanika, gdyż te oryginalne były za duże. Od siebie dodałem nity. Są to kulki z filtra do wody. Takowy sposób wykonania nitów polecił mi Michał Rafalski, przyznam że sprawdza się znakomicie  PDT_Armataz_01_34
Malowanie: Kociołek olejnym Humbrolem nr 33, z kolei szoferka i zbiorniki węgla i wody Vallejo nr 70.861 Glossy Black. Ostoja, koła i reszta czerwonych elementów pomalowane zostały mieszanką kolorów Vallejo Train Color 73.007 oraz Agama A 49 M Bright Red. Wszelakie zabrudzenia i rozjaśnienia wykonałem przy pomocy suchych pasteli.

[Obrazek: th_DSC01545_zpslxbsnknt.jpg] [Obrazek: th_DSC01546_zpsfhdc6l96.jpg] [Obrazek: th_DSC01541_zpshkfkdqpl.jpg] [Obrazek: th_DSC01544_zpsxolzkbvn.jpg] [Obrazek: th_DSC01543_zpsz4dvr78q.jpg]
[Obrazek: th_DSC01533_zpsja12cbt3.jpg] [Obrazek: th_DSC01539_zpsm5ogsvlk.jpg] [Obrazek: th_DSC01540_zpsqqwhisb5.jpg] [Obrazek: th_DSC01538_zpsnhcbu8sj.jpg] [Obrazek: th_DSC01529_zpsh5rfbnlv.jpg]
[Obrazek: th_DSC01536_zpspzlewpi4.jpg] [Obrazek: th_DSC01537_zpsqv5hqs5v.jpg] [Obrazek: th_DSC01534_zpsvsqhtoyx.jpg] [Obrazek: th_DSC01531_zpsc1qmv4id.jpg] [Obrazek: th_DSC01532_zpse8icxdvp.jpg]

Pozdrawiam  Smile
Elegancki  PDT_Armataz_01_34
Congratulations.  :milbravo:
Na żywo jeszcze ładniejsza  :milbravo:
Fajny, ale mało go ufajdałeś. Pewnie miałeś jakieś opory bo to kolej, a nie jakiś frontowy, zafajdany czołg :mrgreen:. Gratuluję nagrody i udanego modelu PDT_Armataz_01_34.
Ta podsypka na torach to z czego?
Świetny czajniczek.
:milbravo:
Nie sklejam pociągów, mimo to ten ma w sobie jakiś urok i chętnie postawiłbym sobie taki w gablotce Smile
Miło że się podoba Smile
Jeszcze uwaga odnośnie kalek od modelika.
Są one wydrukowane na bardzo cienkiej błonce, więc próba nałożenia jej pędzelkiem czy pincetą kończy się tym że kalka zawinie się wokół przedmiotu. Najlepiej to nakładać ją bezpośrednio z papierka.
Czajnik zajefajny,ale to coś czego nasypałeś między szyny to chyba ziemia ogrodowa. Razi mię to okrutnie.
Masz kota? Masz. To kup wsad do kuwety-grysik. I pomaluj.Będzie o wiele lepiej.
No własnie to jest żwirek dla kota. Pierwszy raz robiłem tłuczeń pod tory więc wygląda tak jak wygląda.
Za namową Prezesa przerobiłem podstawkę i pobrudziłem parowóz, wygląda znacznie efektowniej Smile

[Obrazek: th_1_zpsgb8zfynj.jpg] [Obrazek: th_2_zpsaui3buk9.jpg] [Obrazek: th_3_zpsboxaa6kx.jpg] [Obrazek: th_4_zpsmbds10wj.jpg]
[Obrazek: th_5_zpspgy5iww8.jpg] [Obrazek: th_6_zpsftvtphpa.jpg] [Obrazek: th_7_zpsgdo76jcl.jpg]
Miodzio.
Gratuluje udanego modelu  :milbravo:
(13-06-2015, 03:57)Dombeer link napisał(a): [ -> ]wygląda znacznie efektowniej Smile

Nie sposób sie nie zgodzić.  :milbravo:
Ciuchcię widziałem na żywo w Olsztynie. Jest super!  :milbravo:
A z podstawką prezentuje się jeszcze lepiej niż super Wink
Bardzo fajny kociołek  :mrgreen:
:milbravo:
No i rzeczywiście nabrał charekterku.  :milbravo:
Konkretna trawka i od razu weselej na podstawce, aż znak pogięło :milbravo: