PaperModels.pl

Pełna wersja: Ford Cabriolet "early ford V8"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam
Moja pierwsza relacja bo i pierwszy model który składam. No... wcześniej posklejałem
[Obrazek: DSC_1272_zpsnywmnyhx.jpg]

Jednak była to prosta kaczuszka, w której trudność sprawił mi napęd. Kaczuszka jeździła do przodu jak się ją popchało do tyłu.


Co do forda który składam to model pochodzi ze strony canona http://cp.c-ij.com/en/contents/2027/ford/index.html

Samochód wydrukowałem na kartonie na drukarce laserowej i pomalowałem bezbarwnym w sprayu. Super sprawa z tą impregnacją, inaczej farba zaraz się rozmazuje i wygląda beznadziejnie. 
Co do samego modelu to na razie powycinałem przód, i posklejałem parę elementów.
[Obrazek: DSC_1305_zpsoorjl0jz.jpg] [Obrazek: DSC_1302_zpszzdmphjx.jpg] [Obrazek: DSC_1304_zpsmdxzjj2z.jpg] [Obrazek: DSC_1303_zpsod4ikdce.jpg]

Póki co nie ma wiele ale postanowiłem pokazać bo dexter twierdził że nic nie robię...

Dziś się jeszcze pobawię to dołożę nowe fotki. Przyszła mata i cyrkiel to może koła powycinam Smile albo po kolei jak w instrukcji, zobaczy się.

Jak dla mnie to za mały materiał żeby coś zobaczyć, jednak jak zauważycie że robię coś źle to piszcie śmiało.
Kaczucha bezapelacyjnie na fotkę tygodnia  Big Grin. A Dex-a się nie bój,bo lubi marudzić.Jemu też nożyczki zastygły,no ale gwoli prawdy stawiał model domku w skali 1 do 1. Szkoda ,że nie wyciąłeś przedniej szyby,byłby klimacik.
Fajnie, że postanowiłeś zaspokoić naszą ciekawość  Wink

I jaki papier wybrałeś? Ten osłowiony Canson czy zwykły blok techniczny?

Co do porad to spróbuj wyoblić trochę tę część maski nad grillem - powinien wtedy lepiej przylegać do części bocznej maski. Wystarczy trochę zwilżyć klejem BCG powierzchnię od niezadrukowanej strony i zaokrągloną końcówką Olfy lekko dociskając gładzić ten fragment od wewnętrznej strony (tej niezadrukowanej) - tak z wyczuciem. Niestety tutaj nie wiedzieć czemu projektant zastosował krzywą linię gięcia jak jest to praktycznie niewykonalne...

Możesz jeszcze przetłoczyć np. wypisanym długopisem od strony niezadrukowanej (i delikatnie) wszelkie wypukłe krawędzie takie jak te nad kratkami wentylacyjnymi na bocznej części maski czy np. zawiasy i klamki. Doda trochę przestrzeni na płaskiej wycinance. Same kratki wentylacyjne możesz ponacinać i delikatnie odgiąć... Oczywiście według własnego uznania  Smile Ja tylko proponuję jak sobie utrudnić sklejanie  PDT_Armataz_01_28

Pozdrawiam i powodzenia
Co do papieru to zwykły blok techniczny.
Luke dzięki za rady. Wczoraj mało co posklejałem
[Obrazek: DSC_1310_zpskfwtkede.jpg]
bo próbowałem to wyoblić tak jak pisałeś. Najpierw na normalnej kartce jednak słabo mi to wychodzi. Co prawda nie mogłem znaleźć wypisanego długopisu i używałem wykałaczki przyciętej i wyszlifowanej na papierze, ale jak dla mnie to jest jeszcze za ostra. W poradniku czytałem że można wyoblić tępą igłą, dlatego spróbowałem wykałaczką. Jak dla mnie słabo to wychodzi zresztą sami zobaczcie na zdjęciu.

[Obrazek: DSC_1312_zpsrfb42wgh.jpg]

Nie wiem ile to ma wystawać poza obrys, czy tylko minimalnie czy z 0,5mm? Starałem się wyoblić zawiasy i klamkę
Co do atrapy to boję się jej nacinać bo nie wiem co z tego wyjdzie :/
ps. jak wstawić zdjęcie aby przechodziło do photobucket?
Ja się cieszę niezmiernie, a podwójnie że nie zacząłeś klejenia od Bismarcka Smile
Preziu spokojnie, rozruszam je Smile wiesz dodatkowo dlaczego zastygły Smile
Dobrze że założyłeś relację, łatwiej wtedy pomóc jak widzi się konkretny problem. Według mnie zawiasy i klamka powinny wystawać tylko trochę, tak jak w prawdziwym aucie. A i jeszcze jedno fajna kaczka Smile
Kaczka będzie nowa w kolorze, na kartonie, córka chce Smile

Co do klejenia to nie wiem dlaczego ale drzwi się troszkę odkształciły. Za dużo kleju? Kleić punktowo czy na całej powierzchni? Używam BCG mam vikol i magic glue ale tym bcg najłatwiej mi się klei.

[Obrazek: DSC_1323_zps8qfztkpq.jpg]
[Obrazek: DSC_1322_zpsbzdsknot.jpg]
[Obrazek: DSC_1321_zpsp1mkmou4.jpg]
[Obrazek: DSC_1318_zps0v36khrl.jpg]

bezpośrednio http://s1379.photobucket.com/user/mistrz...sort=3&o=3

Czy jak zaginam krawędzie to jechać po środku przerywanych linii, czy starać się zaginać tak żeby tych przerywanych linii nie było widać na modelu?

Widzę że Ford nabiera kształtów.
Jeśli używasz kleju na bazie wody, to dawaj minimalną ilość bo na 100% pofaluje.
W przypadku BCG najlepiej po zaaplikowaniu kleju rozsmarować go jeszcze palcem aby została cienka warstwa.
No i kleił bym punktowo, tzn. posmarować na krawędziach i parę plamek kleju w środku rozsmarować palcem przyłożyć elementy i ścisnąć.
Co do zaginania to dawaj przez środek linii.
Dzięki następnym razem tak spróbuje
Wczoraj przykleiłem "dach" i męczyłem się z błotnikiem. Nie wiem jak to ma być wygięte. Nie widać bezpośrednio na instrukcji, jedynie na zdjęciu gotowego modelu widać że błotnik jest wygięty. Jak przyklejam elementy to błotnik jest kanciaty. Jak uważacie wygiąć go trochę czy nie?
[Obrazek: DSC_1327_zpss737jbs7.jpg]
[Obrazek: DSC_1326_zpsxd39krpo.jpg]
[Obrazek: DSC_1323_zpsn4fo6xxp.jpg]
A le co to znaczy "wygięty"?
Patrząc od przodu na rysunkach montażowych i na gotowym modelu jest "kanciaty". W widoku z boku masz mieć łuk...
Jeżeli nie masz gładkiego łuku (mowa oczywiście o rzucie bocznym) to zapewne z powodu listków montażowych, które zaginałeś na prostych odcinkach. Oczywiście możesz to trochę poprawić namaczając BCG delikatnie powierzchnię sklejonych elementów w rejonie garbu i delikatnie wyoblać końcówką olfy albo jakąś kulką całą krawędź. Wymaga to trochę wprawy ale w zasadzie to właśnie się uczysz więc jak uszkodzisz błotnik to zrobisz jeszcze raz  Wink

Generalnie przy klejeniu większość unika listków łączących klejąc bezpośrednio krawędzie. Tak jest trudniej ale potem ładniej to wygląda.

Dodatkowa uwaga: Jak sklejasz ze sobą płaskie powierzchnie (np drzwi w tym modelu) to unikaj klejów wodnych - raczej klej butaprenem albo polimerowym. I po całej powierzchni raczej bo klejenie punktowe może ukazać nierówności (będzie widać gdzie klej został położony)...


Pozdrawiam
co do wygięcia chodziło mi o to czy połączanie między elementem 16 i 17 nie powinno być półokrągłe. To znaczy czy nie powinienem tej krawędzi łączącej lekko przygładzić. Z boku jak patrzę jest wygięte dobrze. Mam różnej grubości pręciki i na tym wyginam.
Co do klejów to mam taki czerwony magic coś tam, vikol, UHU, no i szkolny w sztyfcie.
OK jasne. Oczywiście powinno być  Smile Powinieneś lekko przygładzić. Możesz użyć wikolu do zmiękczenia chociaż BCG jest lepszy (rzadszy) - oczywiście sprawa klejów to odczucie subiektywne...

Jak już skleiłeś to pręty nic nie pomogą (przynajmniej ja sobie tego nie wyobrażam  ??? ). Teraz trzeba zadziałać tak jak mówiłem. W ten sam sposób robiłem osłonę do mojego "Bebe"...
Najlepiej jest w takim przypadku odciąć listki i kleić na krawędź. Przed klejeniem trzeba potraktować błotniki czymś kulistym by nadać kształt a potem dopiero kleić. W przeciwnym wypadku wszystko się będzie rozpadało.

Pozdrawiam
Spróbuje i zobaczymy jak wyjdzie, czyli to takie na wyczucie i na oko, ile ma być wygładzone? Nie rozumiem, to wy odcinacie listki i kleicie bezpośrednio "do czoła" ? Jak to się trzyma?
Mocno  Wink

A wygładź "na oko"... Sam zdecyduj kiedy przestać.
Dakon zdania z dużej litery zaczynamy i stosujemy znaki interpunkcyjne np. kropka na końcu zdania. Przepraszam , ale tak już tutaj mamy.
Wytnij dla treningu dwa kwadraty z kartonu,posmaruj  leciutko krawędzie styku BCG i połącz ,,czoła". Zobaczysz że trzyma bez sklejki. :grin:.
Ja rozumiem że dwa kwadraty można połączyć w ten sposób.  Dziwię się jak można tak połączyć elementy wygięte jak np błotnik. 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Ja także dziwiłem się z tego powodu, że jak to może trzymać, dopóki sam tak nie skleiłem paru elementów trzymają się do tej pory.
Tak wyglądają klejone na styk połówki twarzy też są wygięte w łuk, trochę mniejszy niż błotnik ale jednak, klejąc na zakładkę wychodził mi brzydki uskok a teraz jest w miarę równo Smile
[Obrazek: Flora008.jpg]
Nico, jak dla mnie takie klejenie to póki co niedoścignione jest.
Dwa dni bawiłem się z końcówką lewego błotnika i posklejałem tylny błotnik. Dwa dni brzmi szumnie, ale mam tylko 1h wieczorem, więc w sumie to 2h Smile.
[Obrazek: DSC_1355_zpsheypbqjv.jpg.html]
[Obrazek: DSC_1353_zpsbiyh5ugs.jpg]
[Obrazek: DSC_1354_zpsqc8fya2x.jpg]
[Obrazek: DSC_1355_zpsheypbqjv.jpg]

Próbowałem wygładzić te krawędzie na przednim lewym błotniku, ale nie wyszło i efekt jest słaby.
Witaj,
Wychodzi bardzo dobrze  :milbravo:
byle tak dalej  PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam,
Karol
W wolnej chwili zastanawiam się nad kolejnym modelem. Myślałem o motocyklu. Jak uważacie ten będzie dobry http://global.yamaha-motor.com/yamahasty.../download/ czy jeszcze za trudny?
Bardziej podoba mi się Yamaha z 2007r dostępna na stronie, ale ma więcej szczegółów i nie wiem czy przez to nie za trudna.
Ładnie ci wychodzi. Co do następnego modelu to Yamaha ma obłości, które mogą sprawić trochę problemów. Ja bym skleił jeszcze coś o poziomie trudności pomiędzy Fordem a Yamahą. Jednak jeśli koniecznie chcesz motocykl to śmiało, jak coś zepsujesz zawsze możesz dodrukować. Lepiej budować model, który ci się podoba, niż zmuszać się do klejenia tych niefajnych Smile
[Obrazek: DSC_1393_zpsjlbx0szo.jpg][Obrazek: DSC_1392_zpsiirjiaud.jpg][Obrazek: DSC_1391_zpsloqirnwu.jpg][Obrazek: DSC_1390_zpsxtg25nmr.jpg]
Już wygląda jak samochód. Widzę progres bo lewa strona ładniej wyszła.
Chciałbym zrobić jakiś samochód lub motocykl. Jeśli ten jest za trudny to możecie podrzucić jakiś link.
Jak na razie sklejam elementy zewnętrzne tkj jak zderzaki i lampy. Przy lampie przedniej spróbowałem tego klejenia bez listków, efekt jak dla mnie rewelacja. Dzięki za rady.
[Obrazek: DSC_1445_zps6skm3ace.jpg]
Oczywiście bez listków klejona była lampa z lewej.
Czy tak samo mogę obciąć listki z opon? Czy koła ciężko się klei "do czoła" ?
Ciekawy model się zapowiada.
:milbravo:
Stron: 1 2