PaperModels.pl

Pełna wersja: (G) A6M2 Kartonowa Kolekcja pierwszy model w życiu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, ukończyłem pierwszy w życiu model z kartonu, efekty widać na fotach.Do retuszu używałem flamastrów, kleje to SuperGlue i Magic.Skalpel Olfa i nożyczki i to cały mój warsztat narzędziowy :oops:

[Obrazek: 20150326_134334_zpsua3dzjtn.jpg]
[Obrazek: 20150326_134348_zpsvpbik1yl.jpg]
[Obrazek: 20150326_134415_zpsnnf7zv7l.jpg]
[Obrazek: 20150326_134431_zps3wky8zdu.jpg]
[Obrazek: 20150326_134457_zpskblxflnv.jpg]
[Obrazek: 20150326_134544_zpsrm55j1yp.jpg]
[Obrazek: 20150326_134611_zps1hsfyu63.jpg]
Pierwszy  PDT_Armataz_01_15

Fiu fiu - to bardzo ładny.  :milbravo:

Pozdrawiam

nie tak ładny, w realu wygląda dużo gorzej, ilość błędów przeraza.Golenie podwozia wklejone tył na przód.koncówki skrzydeł tez słabo i inne szczeliny i krzywizny. Oszklanie kokpitu tez cienko wyszlo, i opusciłem pare detali.
MOIM zdaniem nie masz powodów do niezadowolenia. Jak na pierwszy model kartonowy to wygląda bardzo ładnie. Niejeden z nas chciałby mieć tak sklejony pierwszy model w życiu. Mój na pewno wyglądał gorzej...
czym kleicie folie do kartonu ? klej magic nie łapie a super glue działą za szybko...
Czy ten klej magic nie jest to czasem zwykly Wikol ?
No kochaneńki, jeśli to Twój pierwszy model, to masz chłopie potencjał!

Magic jest trochę jak klej introligatorski, a do oszklenia najlepiej stosować butapren, albo kleje polimerowe.
dzięki, własnie model kartonowy chodził ze mną już z rok czasu, parę razy przeglądałem wycinanki w Empiku, i mnie zastanawiało jak 4-5 kartek kartonu może przemienić się w model który nie odstaje wyglądem i detalami od modeli plastikowych. Kolejny Model jaki planuje zrobić to BF-109 G5 z KK tez.
(26-03-2015, 06:21)maciekz45 link napisał(a):Kolejny Model jaki planuje zrobić to BF-109 G5 z KK tez.

Bardzo dobry wybór!  PDT_Armataz_01_34
No to może odważysz się na relację?

placek

Wyszło naprawdę ładnie. Też sklejam ten model i praktycznie została mi do sklejenia już tylko owiewka. W związku z tym mam pytanie: jak zrobiłeś swoją?
Naprawdę niezła robota.
:milbravo:
folia do owiewki pochodzi z indyfikatora/ przepustki , takiej co się nosi na smyczy na szyji przy okazji imprez masowych/targów. Jest tak samo cienka jak folia do bindowania ale dużo miększa mniej sprężysta. 
nie ma się co wstydzić - model na medal Smile
Jest dobrze. Gratulacje z podjęcia wyzwania.
Czesc. Jak na pierwszy model to naprawde rewelacjaSmilejedynną  rzecz jaka bym zasugerował to zmianę retuszu.  Pisaki blakną z  czasem. Lepsze są farbki wodne.