PaperModels.pl

Pełna wersja: [R] Pz.Kpfw. I Ausf. F 1:25 WAK
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No więc tak 2 została sklejona galeria gdzieś niżej albo wyżej [emoji14] więc zabieramy się za jedynkę zapraszam do śledzenia relacji i wszelkich uwag co do modelu i klejenia bo to mój 2 model kartonowy, z góry dziękuje za wszelkie uwagi i pomoc.

[Obrazek: th_6_zpsrrwd4zec.jpg]  [Obrazek: th_5_zpstuknf5nr.jpg]  [Obrazek: th_4_zpsmwujcs42.jpg]  [Obrazek: th_2_zpsr3ttrzau.jpg]  [Obrazek: th_3_zpsmh8ncelh.jpg]  [Obrazek: th_1_zpslf3sjzcl.jpg]

To co dzisiaj udało mi się zrobić jutro szlif szpachel szlif i może poszycie.

Pozdrawiam Łukasz.
I bardzo dobrze, trzeba iść za ciosem i nie ma czasu na odpoczynek. Zapowiada się dobrze. Będę podpatrywał co jakiś czas.
PS. Mała rada przy wstawianiu zdjęć: zamiast entera daj jedną lub dwie spacje i zdjęcia będą w ładnych rządkach co zaoszczędzi troszkę miejsca.
Pozdrawiam i do następnego.
Ok dzięki za uwagę poprawione i witam pierwszego gościa .

Pozdrawiam Łukasz.
Witam, dzisiaj tak jak pisałem poszycie przyszło na swoje miejsce niestety nie wyszło to tak jak bym tego chciał Sad, następnie zrobiłem osłony z siatką oraz część zawiasów, jutro retusz, poskładać zawiasy i działać dalej.

[Obrazek: th_11_zps1vcds3v3.jpg]  [Obrazek: th_13_zpsbrklzq54.jpg]  [Obrazek: th_13_zpsbrklzq54.jpg]  [Obrazek: th_10_zpszsxutnvf.jpg]  [Obrazek: th_7_zpszrbthlc2.jpg]  [Obrazek: th_9_zpsyh5a1cou.jpg]  [Obrazek: th_8_zpsuudz2knr.jpg]

Proszę o wszelkie uwagi i sugestie dotyczące mojej pracy, z góry dziękuje i pozdrawiam Łukasz.
Dobry temat do pracy nad warsztatem, jest sporo relacji na forach, problemów nie powinieneś mieć z spasowaniem więc pozostaje tylko brak pośpiechu i dokładność a efektowna galeria jest murowana. PDT_Armataz_01_34 Czy siatki nie są osadzone za głęboko?
[Obrazek: 2876a821a17d21c1m.jpg]
Wszystko robię tak jak na rysunkach z instrukcji więc chyba nie, choć mi też się wydawało trochę głęboko ale tego akurat już chyba nie będzie jak poprawić.
Pozdrawiam Łukasz.

Edycja.

Chyba jednak za głęboko http://www.panzer-modell.de/referenz/in_...f/009g.jpg ale w instrukcji jest ze powinno być tak jak jest u mnie, chyba będzie trzeba się posiłkować zdjęciami oryginału. Dzięki za uwagę jeszcze raz.
Mam go obecnie na warsztacie i rysunki pokazują inaczej niż zrobiłeś powinno być tak jak u Krystiana
Hej, zajrzałem tu i widzę świetny temat, fajne i efektowne są te pancerne pchły Smile
No więc dzisiaj zrobiłem to co miałem w planie plus poprawiłem siatki, wyciąłem je aby były pod kątem oraz osadziłem je płycej w osłonach, choć kolego według mnie instrukcja mówi coś innego ale to może ja nie kumam jej do końca w takim razie.

[Obrazek: th_18_zpsqtlktph2.jpg]  [Obrazek: th_16_zpsbwbbd0lt.jpg]  [Obrazek: th_15_zpsaarmmzkm.jpg] 

Tu owa instrukcja oraz resztki części 26a którą trzeba nakleić na karton 0,5mm i pod ta część według mojej dedukcji ma iść siatka.

[Obrazek: th_14_zpszbewwxhg.jpg]  [Obrazek: th_17_zpszpxu08ge.jpg] 
Witam po przerwie świątecznej, a więc zaczynamy Smile

To co dzisiaj udało się zrobić nie obyło się bez baboli, aż wstyd to pokazać ale powiedziało się A zakładając relacje więc trzeba powiedzieć B i pokazywać postępy w pracy choć nie zawszę owocne.

Zrobiłem imitację nitów pierwszy raz w życiu ale akurat z tego jestem zadowolony ;p

[Obrazek: th_25_zpstuc4cvtc.jpg]  [Obrazek: th_22_zpsjjjqackx.jpg]  [Obrazek: th_23_zpskaarezbp.jpg] 

Przy pomocy takich oto prymitywnych narzędzi ale jakich skutecznych
[Obrazek: th_26_zpspd2yqfzu.jpg]

dalej już pasmo nie powodzeń
[Obrazek: th_20_zpsh1kzzwdv.jpg]  [Obrazek: th_19_zpsnvc53fvp.jpg]  [Obrazek: th_21_zpslzjlolgh.jpg]  [Obrazek: th_24_zpsklbipxvr.jpg]

Osłonę włazu najzwyczajniej w świecie zepsułem i ratowałem się szpachlą i malowaniem co widać na zdjęciu. Pozdrawiam wszystkich widzów tych moich marnych wypocin.
Witam po krótkiej przerwie spowodowanej oczywiście wyjazdem do Olsztyna, pora na parę fotek z ostatnich prac.

[Obrazek: th_28_zps8g1tyaul.jpg]  [Obrazek: th_29_zps6w4uth1j.jpg]  [Obrazek: th_27_zps17segkto.jpg] 

Pozdrawiam wszystkich tutaj zaglądających.
Witaj , na twoim miejscu nity i inne tego typu rzeczy zostawił bym na późniejszy okres , obecnie radzę Ci  się skupić się na dokładności i precyzji w klejeniu i łączeniu elementów.Retusz również jest zbyt ciemny.Grunt to uczyć się od podstaw a bajery swoją drogą PDT_Armataz_01_29 Poza tym jak na drugi model jest bardzo dobrze  PDT_Armataz_01_34
Retusze dobieram z bazy farb pectra ten akurat jest najbardziej zbliżony, co do nitow nie przeszkadzają one w niczym podczas klejenia moim zdaniem a zawsze idę krok na przód bo robię coś nowego. Dziękuję za opinię i uwagi. Pozdrawiam
Retusz lepiej samemu dobrać mieszając zwykle farbki plakatowe byle dobrej jakości.Ja używam farb Astra.Jest z tym trochę zabawy ale trochę wprawy i retusz będzie idealny.Co do tych nitów to oczywiście że nie przeszkadzają ale bardziej pójdziesz na przód jeśli nauczysz się najpierw precyzyjnie i czysto kleić z odpowiednim retuszem.
Akurat samemu farb dobierać sobie nie wyobrażam nie mam takiego oka i zmysłu jakie farby pomieszac aby uzyskać jakiś kolor więc to akurat sobie odpuszczę :-P akurat czystość klejenia z nitami nie mają nic wspólnego staram się przy tym modelu zrobić go jak najlepiej umiem może coś z tego będzie a jak nie to pójdzie i tak do gabloty :-P pozdrawiam
Mieszanie jak dla mnie jest banalne , oczywiście podstawa to wiedzieć co z czym się miesza by uzyskać dany odcień ale ogólnie jest to prosta sprawa , przykładowo u Ciebie wystarczy zmieszać farbę białą z czarną.Bierzesz pokrywkę od farbki białej,kładziesz na nią trochę farby , dodajesz do niej troszeczkę farby czarnej , mieszasz i patrzysz czy to ten odcień malując kawałek na kartce np, jeśli nie to wiadomo , dodajesz jeszcze trochę i to samo dopóki odcień nie będzie prawidłowy.Ja finalnie zawsze maluję ryskę na elemencie upewniając się czy to właściwy odcień po czym od razu ją ścieram by go nie zabrudzić.Najlepiej zrobić od razu więcej farbki by uniknąć ciągłego mieszania.Po czym zakręcasz nakrętkę i już.Ważne by nie mieszać jej na gwincie tylko na środku.Można w ogóle mieszać w innym pojemniku , obojętnie jak komu wygodniej  PDT_Armataz_01_29 a nity zostawiam w spokoju  PDT_Armataz_01_28
Dzięki za lopatologiczne opisanie tego co z czym zmieszać spróbuję po weekendzie coś z tą materia zrobić, a długo taka farba się nadaje do użytku?
No jeśli będzie jej dość sporo , nie będzie za gęsta ani rzadka no i dobrze zakręcona to przez długi czas zależy jak długo będziesz kleił model , jak często jej używał itp.
Budując ten model korzystam z A37 i A107 Pactra, Jaśniejsza (A37) na kadłub ciemniejsza koła. Nie wiem czy to problem w odcieniach druku że jeden kolor nie pasuje do wszystkiego.
No i właśnie potrafiąc mieszać można sobie z tym poradzić bez problemu  PDT_Armataz_01_34