PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] STAR 266 Bonex 1:25 Answer
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

nadszedł czas na post podsumowujący całe klejenie STAR-a.
Początek klejenia - konkretnie pierwsze poprzeczki ramy powstały 24.12.2014r (czyli w wigilię ;-) )  a ostatnie elementy - konkretnie anteny na swoje miejsce powędrowały 14.04.2015r. Generalnie model kleiło mi się bardzo, bardzo przyjemnie, niemniej jednak jego złożoność i mnogość części kilkukrotnie niemal mnie pokonały. Ale jak widać udało się.  Błędów w opracowaniu raczej nie ma, może trochę przyczepiłbym się do instrukcji klejenia - według mnie rysunki przestrzenne ułatwiłyby montaż zabudowy sprzętowej, kabiny itp. W instrukcji STAR-a mamy wszystkie rysunki "2D", przez co jest ich bardzo dużo (ponad 150), a mimo to kilku elementów nie ukazują dokładnie. 

Do siebie największe mam zastrzeżenia w kwestiach:
-dachu kabiny - nie jest idealnie ukształtowany, przez co są widoczne miejsca przyklejenia żeber dachu oraz delikatne zapadnięcie się poszycia pod belką sygnalizacyjną. Teraz zrobiłbym to inaczej.

-lakierowania - lakier na części poszycia ułożył się z fakturą "pomarańczowej skórki" zamiast planowanej gładkości. 

-przedniej szyby - "daszek" nad nią mógł być ładniej ukształtowany

Teraz do rzeczy:

Pojazd:
GBA 2,2/16 STAR 266 zabudowa Bonex
451 [P] 23 / PJA X098 - JRG Jarocin
ilość miejsc 1+1+4           
Pojazd pełniący funkcję "trzeciego wyjazdu", ze względu na swoje własności terenowe używany i niezastąpiony przy pożarach nieużytków, traw, ściernisk itp.  ;-)

Wyposażenie:
-zbiornik wody 2200 l
-zbiornik środka pianotwórczego 220 l
-autopompa A16/8 1600l/min
-działko dachowe
-maszt oświetleniowy
-fala świetlna
-agregat prądotwórczy GEKO
-pilarka spalinowa STIHL
-przecinarka do stali i betonu STIHL
-pompa pływająca
-węże ssawne 110, tłoczne W75 i W52
-szybkie natarcie
-armatura wodno-pianowa
-pachołki drogowe
-drabina nasadkowa
-tłumice
-drobny sprzęt pożarniczy

[Obrazek: th_zdjG01.jpg] [Obrazek: th_zdjG02.jpg] [Obrazek: th_zdjG03.jpg] [Obrazek: th_zdjG04.jpg] [Obrazek: th_zdjG05.jpg] [Obrazek: th_zdjG06.jpg] [Obrazek: th_zdjG07.jpg] [Obrazek: th_zdjG08.jpg] [Obrazek: th_zdjG09.jpg] [Obrazek: th_zdjG10.jpg] [Obrazek: th_zdjG11.jpg] [Obrazek: th_zdjG12.jpg] [Obrazek: th_zdjG13.jpg] [Obrazek: th_zdjG14.jpg] [Obrazek: th_zdjG15.jpg] [Obrazek: th_zdjG16.jpg] [Obrazek: th_zdjG17.jpg] [Obrazek: th_zdjG18.jpg] [Obrazek: th_zdjG19.jpg] [Obrazek: th_zdjG20.jpg] [Obrazek: th_zdjG21.jpg] [Obrazek: th_zdjG22.jpg] [Obrazek: th_zdjG23.jpg] [Obrazek: th_zdjG24.jpg] [Obrazek: th_zdjG25.jpg] [Obrazek: th_zdjG26.jpg] [Obrazek: th_zdjG27.jpg]

To na tyle - i do następnego modelu. Powiem na razie tylko tyle, że branża i skala  pozostanie bez zmian - jednak rozmiar niekoniecznie ;-)

Pozdrawiam
Witaj.

Oglądałem całą relacje, chociaż nic nie pisałem. Wyszło świetnie  :milbravo:
Tym bardziej, że pojazdy cywilne/specjalistyczne to u nas rzadkość Smile

Pozdrawiam,
Karol
Gratulacje, jest  PDT_Armataz_01_34
Pięknie wyszedł.
Gratulacje!
Pozdrawiam serdecznie.