PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] Lublin R-XIIID 1:33 Modelarz Kartonowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Model o którym nikomu nie trzeba pisać, ani polecać, bo nazwisko autora mówi samo za siebie :wink:.
Historia tego modelu jest długa...zaczęty był jakoś zaraz po wydaniu [coś koło 2009] i na kadłubie się skończyło [foty z 2010] chłopaki z LKMD już go pewnie nie pamiętają:
[Obrazek: th_L1.jpg] [Obrazek: th_L3.jpg] [Obrazek: th_L4.jpg] [Obrazek: th_L2.jpg]
Później leżał i latem 2013 zabrałem go do Rzeszowa z zamiarem ukończenia, powstały wówczas skrzydła-niestety po przerwie nie było tego kleju co używałem więc w ramach testów były niestety sklejone magic'iem... [tak jak początkowo Hurricane przy których próbowałem przestawić się na ten klej-niestety[?] dalej zostałem wierny butaprenowi, ale teraz z Pattexu] widać że niezbyt fajnie wyszły. sklejony wtedy był też silnik z osłoną, usterzenie i karabin strzelca. Model znowu zawędrował do pudełka z powodu braku drutu stalowego na zastrzały po drodze coś tam w 2014 robiłem z nim [zapewne tylko wyciąłem elementy zastrzałów], ale ostatecznie w lutym powróciłem z zamiarem ukończenia. Konkurs w Świdniku zmobilizował mnie do przyklejenia ostatnich kilku drucików i doklejeniu kół. Koła są żywiczne z GPM.

I tak po około 5-6latach model został ukończony. Pancerniki szybciej się klei...

[Obrazek: th_L5_zps7o1skewq.jpg] [Obrazek: th_L6_zpsis759wzi.jpg] [Obrazek: th_L7_zpsatm0bhmd.jpg] [Obrazek: th_L8_zpsy2owdsho.jpg] [Obrazek: th_L9_zpsayebwulb.jpg] [Obrazek: th_L10_zpsinv1wnfc.jpg] [Obrazek: th_L11_zps07kj3bz1.jpg] [Obrazek: th_L12_zpswgpratvs.jpg] [Obrazek: th_L13_zps7tvpbd6c.jpg] [Obrazek: th_L14_zpshfl4payk.jpg] [Obrazek: th_L15_zps6yghytim.jpg] [Obrazek: th_L16_zpsdmxuxrcv.jpg] [Obrazek: th_L17_zpstb1xlst9.jpg] [Obrazek: th_L18_zpsca6pc6rl.jpg]

Pozdrawiam
Krystian

PS zapomniałem napisać, że skrzydło na żywo ma w miarę prosto [jedyne przekoszenie wynika z wygięcia jednego kółka] a na zdjęciu tak mocno wyszło pewnie z tego powodu że aparat nie był idealnie w poziomie.
Fajny  PDT_Armataz_01_34