PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] Messerschmitt Me-410 1:33 Fly Model
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kolejny z modeli "z przed stu lat" tym razem stary poczciwy Fly Model.
Model nawet nie pamiętam kiedy był zaczęty- pewnie 2009/2010. Sklejony wówczas prawie całkowicie-tzn.kadłub/skrzydło/usterzenie/prawie kompletne śmigło [jedynie oddzielnie były łopatki od kołpaka]. Model porzuciłem, bo jak wiozłem go na jedno ze spotkań LKMD [miałem 60km w busie] nie mieścił się do pudełka i mu ogon wystawał i niestety ale statecznik pionowy się mocno pogiął i jak ładnie pasowały mi stateczniki poziome to tak zrobiły mi się szpary [jeden chyba nawet się prawie całkiem odkleił]. Przez co jakoś odechciało mi się go kleić, ale jesienią zlitowałem się nad nim i zabrałem z domu i dokończyłem- troszkę jesienią, a troszkę ostatnimi dniami [jedynie dokleiłem wydechy, kilka drobiazgów, śmigła, działka do kadłuba-były sklejone wcześniej i koła]. Co ciekawe te kilka lat zrobiły dobrze dla usterzenia, bo aktualnie prawie nie ma śladu po tym że było powyginane -niekiedy wilgoć dla modeli ma pozytywny wpływ ;-). Choć niestety dalej jest w przekroju dalej jest "wklęsłe" i to jak na złość w miejscu styku z usterzeniem poziomym.


[Obrazek: th_M1_zpszxgwlvkz.jpg] [Obrazek: th_M2_zpscpr2a0z3.jpg] [Obrazek: th_M3_zpsyqsl7tnq.jpg] [Obrazek: th_M4_zpssrrzdhnh.jpg] [Obrazek: th_M5_zpsdorqe3tf.jpg] [Obrazek: th_M6_zpswgvy5aka.jpg] [Obrazek: th_M7_zpsej7r9cpf.jpg] [Obrazek: th_M8_zpsras3j4hs.jpg] [Obrazek: th_M9_zpsdwa8a150.jpg] [Obrazek: th_M10_zpsxfazbkoz.jpg] [Obrazek: th_M11_zps38nhjqqa.jpg] [Obrazek: th_M12_zpsh2c2okas.jpg] [Obrazek: th_M13_zpswdrp4txn.jpg] [Obrazek: th_M14_zps57fxxtxr.jpg] [Obrazek: th_M15_zpsm4n06uwk.jpg] [Obrazek: th_M16_zps0cln09ec.jpg] [Obrazek: th_M17_zpszrkmk09k.jpg] [Obrazek: th_M18_zps4kq7cdum.jpg] [Obrazek: th_M19_zps2zi8bksb.jpg] [Obrazek: th_M20_zpsruemosou.jpg]

Pozdrawiam
Krystian
Stary, ale jary!  PDT_Armataz_01_34
Oszklenie kupne, czy sam tłoczyłeś?
Oszklenie kupne [Fly Model], razem z modelem, od Cevy [dzięki :wink:].